128 Shares 6135 views

Jak przekonwertować metrów kwadratowych w pościg? Co różni się od metr na metr kwadratowy?

Oczywiście, każdy z nas nauczył się w szkole, dobre lub złe – to inna kwestia. I, oczywiście, jeszcze w szkole wszyscy jesteśmy zaznajomieni z różnymi wartościami pomiaru czegokolwiek. Litr, kilogram, sekunda, licznik i tak dalej. Ale czasami są takie jednostki, które z jednej strony, wydaje się oczywiste, ale z drugiej strony, jest dość trudne do wyjaśnienia, że są one mierzone.


Obejmują one, na przykład, odnosi miernika. Zgadzam się – usłyszał tę frazę prawie każdy, ale aby wyjaśnić różnicę między metr kwadratowy za metr, może nie wszystkie. Czym jest ta tajemnicza jednostka, a „jak ją leczyć?”

metr

Przed zastanawianie się różnica między licznikiem przez metr kwadratowy, pamiętajmy, co rzeczywiste znaczenie „licznik” i skąd ten pogląd.

Oczywiście program można przypomnieć, że miernik jest nazywany długość drogi, która rozciąga się światło słoneczne pod próżnią przez 1 / 299.792.458 sekundy.

W Europie wieków XV-XVI nie istnieją żadnego standardu, konwencjonalne długościach środków podjętych do obsługi własnych w każdym regionie. W ten sposób powstało wiele niedogodności, więc już w XVII wieku zaczął się zastanowić się nad koniecznością wprowadzenia nowego wspólnego standardu dla wszystkich. Ponadto, nowa miara długości nie powinna być oparta na pragnieniu osoby rządzącej, w naturalnym, naturalne zjawisko, które nie zależy od żadnych własnej woli.

Jednym z tych pomysłów było wyznaczyć „miernik” długości wahadła, popełniając jeden „wibracje” w ciągu jednej sekundy. Jednakże w wyniku badań stwierdzono, że drugi oscylacje półokresu wahadło waha się w zależności od miejsca pomiaru. W ten sposób udowodniono, że w miarę zbliżania się do równika siła grawitacji jest zmniejszona. Musiałem znaleźć inne sposoby.

Nieco później nastąpił pomysł, aby związać pomiar długości do południka ziemskiego, jak to miało miejsce na przykład o milę. Tak więc w 1791, licznik został zdefiniowany jako jeden z czterdziestu południka Paryż, lub jeden dziesięć milionowa odległości od równika do bieguna północnego, mierzona na długości Paryża. Jednak ta definicja jest daleko od finału. Później zmieniając definicję metra kilka razy – w 1799, 1899, 1927.1960, odpowiednio. Ta ostatnia definicja została wykonana w 1983 roku – jest to zgodne z tym, co znamy z programu szkolnego.

mb

Aby zrozumieć, w jaki sposób przekonwertować metrów kwadratowych w pościg, przede wszystkim musimy dowiedzieć się, co w tym wszystkim chodzi.

Co dziwne, ale „metr” nie można mówić, ponieważ żaden inny miernik, z wyjątkiem polowania, nie istnieje. Prawidłowa definicja brzmi: „Pursuit długość produktu – 1 metr.” Tak więc, jeden metr – miara Dina każdy produkt, bez względu na inne parametry, – szerokość, wysokość, gęstości masowej, i tak dalej. Mówiąc najprościej, miernik – jest to licznik, do którego jesteśmy przyzwyczajeni, a która może być obliczona przez prosty pomiar, za pomocą, na przykład, środków taśmowych lub dalekiego zasięgu.

Fakt, że można „twist na rolce»

Przed dowiedzieć się, jak przekształcić metrów kwadratowych do pościgu, aby wyjaśnić raz jeszcze, że jest to najbardziej powszechny metr, 100 centymetrów. Najczęściej termin ten jest stosowany w handlu, gdy jest to niezbędne do mierzenia ilości materiału internetowej, której szerokość jest już zawarty w cenie towarów. Za metr bieżący, na przykład sprzedać linoleum, drut, kabel zasilający, przewód, różne tkanki. Aby wiedzieć, ile metrów liniowych za metr kwadratowy, trzeba dokonać pewnych prostych obliczeń – wystarczy pomnożyć długość przez szerokość.

Na przykład, jeżeli szerokość tkaniny 2 m 20 cm, jeden licznik będzie wyglądał jak kawałek o długości 1 m, a szerokość – 2,20. Obszar cięcia, która jest równa 2,2 m2.

Teraz możemy podać przykład z odwrotnych obliczeń. Jak przekonwertować metrów kwadratowych do rzeczy, jeśli znasz obszar czegoś i jej szerokość? Na przykład, kawałek powierzchni dywanu to 15,6 m 2, a jej szerokość – 3 m Jeśli wykonujemy odwrotnych obliczeń matematycznych, wiesz, że długość cięcia będzie równa :.

15,6 m2: 3, m = 5,2 m, lub od 5 m do 20 cm.

Jest to dość proste, ale warto pamiętać, że obliczyć ile metrów liniowych za metr kwadratowy, nie znając szerokość produktu, to jest po prostu niemożliwe.

Jak mierzyć coś, co nie może być zminimalizowany?

Czasami jednak, w metrach bieżących dla wygody obliczeń jest mierzony przez coś, co nie może być walcowanego materiału. Na przykład, meble i ściany kuchni. Jak to może być?

W tym przypadku tłumaczenie w metrach kwadratowych nie trzeba po prostu dlatego, że nie da się zrobić. W tym przypadku producent po prostu odnosi się do rodzaju cenie warunkowej, która już wliczone koszty robocizny, koszt materiałów i komponentów, energii elektrycznej i tak dalej. Nie ma znaczenia, ile półek będzie w nowej szafce, cena jest wywoływana tylko dla długości.

Pułapki takie pomiary

Jednak wiele można pomylić z tej metody obliczeniowej. Często klienci kuszeni przez niską cenę, zwany na metr, są niemile zaskoczony, kiedy kierownik salonu meble odbędzie ostatecznych obliczeń.

Faktem jest, że w tym przypadku był początkowo nazywany też przybliżoną wartość obliczona przy zastosowaniu standardowej modyfikacji mebli i najtańszych materiałów. Kwota ta nie zawiera kosztów szkła, blaty, wbudowany w świetle, a nawet zwykłe akcesoria. Wszystkie te opcje są dobierane indywidualnie według życzeń klientów i znacząco zwiększyć kwoty końcowej.

Tak więc, miernik w przemyśle meblarskim służy jedynie do ustalenia najniższego (start) kosztów produkcji, a klient robi tylko to możliwe, aby skupić się na ogólnym poziomie polityki cenowej firmy.

wniosek

Teraz już wiesz, jak dokładnie przetłumaczyć kwadratowy materiału w ramiączka iz powrotem. Taka wiedza będzie przydatna, zwłaszcza w tych przypadkach, gdy jest to niezbędne do zakupu czegoś „z materiału”. Wypróbuj przed zakupem, aby wszystkie niezbędne obliczenia, a nawet dwukrotnie sprawdzić je kilka razy. Po tym wszystkim, będzie to bardzo frustrujące, gdy okaże się, że nadpłaty więcej materiału niż jest potrzebna, lub nawet gorzej – kupił mniej niż pożądane. Pamiętaj, że zgodnie z ustawą „O ochronie dóbr konsumpcyjnych, puścić” z materiału „, zwrócony lub wymieniony nie może być.