202 Shares 3730 views

postacie bajkowe rosyjskiej literatury ludowej

Rosyjski znaków bajek stworzyć rzeczywistość mityczną folkloru: tych bohaterów – ważną częścią życia naszych przodków. Opis magicznej mocy, który należał do każdego z bohaterów i wierzył, że w dawnych czasach, doszła do naszych czasów prawie niezmienionym, choć teraz jest to nie bardzo rozumiem. Dziecięcych bajek postacie są nam znane od najmłodszych lat, ale stopniowo obniżają swoje obrazy z pamięci. Przypomnijmy niektóre z nich.


Męskie postacie bajkowe

Iwan Carewicz, on – Ivan Głupiec, on – Ivan – syn kraj. Podstawowe cechy tej postaci – hojność i dobroć. W żadnej z opowieści Ivan asyst i ratunkowych, które ostatecznie prowadzi do pomyślnego rozwiązania tej sytuacji, a on sam – na szczęście. Ten bohater uczy czytelnika, aby słuchać swojego serca, intuicji, aby zachować honor w każdej sytuacji i nie stracić przytomności umysłu. Ivan często towarzyszy wierny rumak lub szary wilk. Koń – symbol lojalności i wierności, ale wilk – symbol przebiegłości: pomagają Ivan we wszystkich swoich przedsięwzięciach. Antipode Ivan mówi często Bag of Bones – negatywny charakter rosyjskich podań ludowych, zły czarownik. Jego śmierć jest ukryta w wielu zagnieżdżonych obiektów i zwierząt. W bajkach, bohaterka Koschey porywa i ukrywa go na krawędzi świata w jego zamku, a Ivan zwykle ratuje ją. Rzadziej Koschey jest symbolem mądrości i wiedzy posiadaczy.

Kobiece postacie bajkowe

Vasilisa the Beautiful, to – Vasilisa Premudraya. Podstawowe cechy charakteru – mądrość, piękno, lojalności. To nie tylko bohaterka, jest ona – wierny asystent do Iwana, który powinien ją uwolnić z niewoli w Koshchey lub surowym ojcem lub Gorynych smoka lub innego złoczyńcy. Vasilisa nie bezradnie czeka na ratunek, a każdy sposób pomaga bohaterowi, dając mu rady, rozmowy do swoich przyjaciół wśród ludzi i zwierząt. Vasilisa – symbol mądrości i cnoty, jej czytelnik dowiaduje się być cierpliwy i czuły. Kolejna bohaterka występująca w rosyjskich bajek – Baba Jaga, to – Jaga-Yaginishna. Jest to prawdopodobnie najstarszy i najbardziej wszechstronny charakter. Jaga zwykle mieszka w gęstym lesie i słynie zły humor – jej hut na udka lepiej, aby uzyskać okrągły. Mówi fortuny i kojarzy, ale mimo to często pomaga niż szkodzi bohaterów. Baba Jaga czasami działa jako symbol mądrości i opiekun starożytnej wiedzy.

Zwierzęta – postacie bajkowe

Smok – symbol złej skłonności, czyli smok z trzech, sześciu, dziewięciu lub dwunastu głowach. Węże często porywa bohaterkę i trzymając ją w więzieniu, gdzie Ivan musi ją zwolnić. Smok też często działa jako strażnik bramy do podziemi lub domu Koshchey. Côte Baiyun – charakter podstępny, jego kojący głos. Wie dużo piosenek i opowieści, ale często działa po stronie zła. Często nie jest to zwierzę lub Yagi Koshchey. Wśród najbardziej neutralny z przyrody bohaterów rosyjskich bajek można nazwać Firebird. Ma wielką moc uzdrawiania. Często staje się obiektem pożądania królów i królowie Koshchey, więc często bohater idzie w poszukiwaniu jej. Złap Firebird nie jest tak łatwe, ponieważ olśniewa swoim światłem i oparzeń.

Postacie z rosyjskich bajek są zróżnicowane i same historie są najeżone wielkiej mądrości …