434 Shares 5068 views

Sky Terrier – mały arystokrata

Sky Terrier jest jednym z najstarszych ras psów. Już w początkach XVII wieku, w pobliżu wyspy Skye (grupa Hebryd), zniszczony został hiszpański statek. Wśród ocalonych było kilka psów. Później przekroczyli Scottish Terriers, które oznaczały początek nowej rasy – Sky Terrier. Taka wersja pochodzenia tych psów jest przechowywana przez większość kynologów. Należy jednak zauważyć, że inne rasy, takie jak spaniele, niewątpliwie uczestniczyły w tworzeniu nowoczesnego typu.

Terier Skye – właściciel doskonałych zdolności łowieckich, dobrze sprawdził się w swojej normalnej pracy. Jednakże, długie włosy, trudne do opanowania, uniemożliwiły tej rasy wykonanie pierwszych kroków w klasyfikacji normalnych psów myśliwskich.

Należy zauważyć, że dzięki pięknej i lśniącej długiej sierści Sky Terriers znalazły nowe miejsce. Moda dla tej rasy została wprowadzona przez królową Wielkiej Brytanii Victoria. Miała szefa skye terrier. Jego wizerunek można zobaczyć na obrazie angielskiego malarza Landseer Edwina.

Skye Terrier Bobby od 14 lat (!) Po śmierci swojego ukochanego mistrza każdego dnia udał się do kawiarni, którą odwiedził ze swoim najstarszym przyjacielem. Potem wziął kokówkę i znowu wrócił na cmentarz, do grobu swego pana. Tam wierny przyjaciel umarł i został tam pochowany. W domu, w Edynburgu, stolicy Szkocji, po śmierci Bobby, wzniesiono pomnik poświęcony najbardziej oddanym i wiernym psom na świecie.

Najwyraźniej przedstawiciele tej rasy zasługują na szczególny szacunek. Lepiej jest dostać skye terrier do samotnych ludzi. Psy te nie rozpoznają kilku panów i poddają (z właściwym podejściem) tylko jednego, chociaż będą kochać i chronić innych członków rodziny. Charakter skye terriers nie jest prosty, niedowierzany i nieco wycofywany. Czteronogi przyjaciel może się bardzo zły, jeśli wydostanie się z siebie. Rasy charakteryzują się dużą nieufnością wobec obcych. Ta jakość jest szczególnie ważna dla psów – strażników domów, mieszkań.

Opis

Sky Terrier, którego zdjęcie jest pokazane powyżej, ma wysokie stojące uszy. Jednak standard rasy pozwala na zawieszenie. Nos jest czarny, włosy są długie (do 14 cm), proste. Obejmuje oczy psa, tworzy wąsik i brodę, frędzlina na uszach i zawieszenie. Kolor na niebie-teriery może być inny – szary, blady, czarny. Dopuszcza się białe miejsce w obszarze klatki piersiowej, rozjaśniany podkład. Często są psy z czernią na kufie, ogonie i uszach.

Wysokość w kłębie powinna wynosić około 25 cm, waga – 11 kg. Głowa ma kształt klina, oczy są ciemnobrązowe, małe. Ogon jest szablą-podobny, długi, pies trzyma, nie podnosząc go ponad plecy. Długość tułowia wynosi około 50 cm.

Cechy zawartości

Kosmiczni niemieccy potrzebują regularnego (przynajmniej raz w tygodniu) czesania. W przeciwnym razie ich piękne włosy staną się brudne lub stają się zdeformowane. Trzeba okresowo wyciąć włosy między podeszwami na łapach i palcach, w przeciwnym razie gałązki, brud, piasek itp. Utknęły. Zabawne i energiczne psy potrzebują codziennych spacerów, które muszą trwać wystarczająco długo.

Sky Terrier stanie się lojalnym i lojalnym przyjacielem dla zrozumienia i uważnego właściciela!