764 Shares 8924 views

Gourami dostrzegł: opis, zawartość i reprodukcję

Ojczyzną krasnoludków jest Indochina. W środowisku naturalnym ryby żyją w stagnujących i powolnych płynących ciałach wodnych. Miejscowi chętnie korzystają z guru dla żywności, w naturze takie ryby mają długość do 15 cm. Wygląda na to, że są pięknymi mieszkańcami wody, są bardzo popularni wśród miłośników akwarium, mogą nie tylko ozdobić dom dla ryb, ale także skorzystać z jedzenia wszystkich hydraów. Czy zdecydowałeś się na rybę podobną do gulaszu? Treść, jego zgodność z innymi osobnikami akwarium, dieta i reprodukcja – o tym wszystkim, czego można się nauczyć od artykułu.


Opis

Nazwano je tak ze względu na szczególną strukturę warg. Są bardzo rozwinięte w rybach i są przystosowane do czyszczenia szklanki akwarium z pozostałości pożywienia i przerostu zieleni. Ruchy warg są bardzo przypominające pocałunek, szczególnie w tych momentach, kiedy ryba kłócąca się między sobą i popychając ich szeroko otwarte usta.

W warunkach akwariowych rogate ryby rosną w odległości do 12 cm. Ciało ryby jest wysokie i ściska się po bokach. Finy przypominają cienkie nitkowate wąski, które wzdłuż ich długości odpowiadają całkowitej długości ciała. Te wąsy w rybach pomagają wyczuć środowisko, stale się poruszają. Jeśli zauważysz słodkowodne obiekty, ryby lub ślimaki, od razu zaczyna się czuć ze wszystkich stron, aż stanie się znana. Podczas tarła, samice i mężczyźni dotykają się wąsami, jakby pieszczotliwie i obejmując się wzajemnie. Jeśli się zdarzy, że wąsy się zepsują, wkrótce po tym, jak zranie się znowu. Płytka Anal zaczyna się w okolicach odbytu i kończy się na początku płetwy.

Szarpane plamki koloru – srebrzysto-purpurowe. Przez ciało są purpurowe paski z ciemnym odcieniem. W pobliżu ogona i pośrodku ciała znajduje się ciemne miejsce. Finy przeźroczyste z białymi lub jasno pomarańczowymi plamkami.
Mężczyźni różnią się od kobiet w bardziej nasyconym kolorze, w żeńskich osobnikach płetwy analne i grzbietowe są ostrzejsze i dłuższe niż u mężczyzn.

Spotted gourami: zawartość

W treści sprytnego guru nie ma trudności, ponieważ nie są rozkosznie, ale niektóre funkcje nadal muszą wiedzieć, czy zdecydujesz się na te piękne ryby. Najważniejszą rzeczą jest wybranie odpowiedniego akwarium, które powinno mieć co najmniej 40 litrów objętości.

Następnym krokiem jest przygotowanie małego domku dla ryb. Przed napełnieniem wodą należy ją obronić przez dwa dni. W jakich wodach zauważyli gurami czuli się komfortowo?

• Temperatura – 22-28 stopni.
• twardość (dH) – 5-35.
• Kwasowość (pH) – 6,0-8,5.

Na dole akwarium umieścić ciemny żwir lub żwir, umieścić kilka różnych zaczepów i dużych zaokrąglonych kamieni. Część domu wodnego powinna być gęsto obsadzona mchu janglandzkiego , tajskiego paproci, vallisneria lub kryptokory. Na powierzchni wody, umieść rzęsy, salwini, riccia lub pistację.

Akwarium z życzliwymi mieszkańcami zaleca się umieścić w miejscu, w którym będzie światło dzienne kilka godzin dziennie. Ryby tego gatunku są bardzo mobilne, mogą łatwo wyskakiwać z wody i umrzeć. Aby tego uniknąć, ich szklany dom musi być pokryty specjalną pokrywką. Musi być czyszczone raz na siedem dni. Napowietrzanie i filtracja wody dla żaglówek są opcjonalne.

Ration żywności

Gourami spotykane w żywności nie jest śmieszne, z przyjemnością zjada warzywa i żywność pochodzenia zwierzęcego.

Pasze roślinne:

 • Okruchy białego chleba.
 • Liści sałatkowych.
 • Płatki owsiane, drobno posiekane.
 • Algi gliniaste.

Pasek na żywo:

 • Tuber.
 • Krwawodzioba.
 • Daphnia.
 • Artemia.
 • Muchy.

W diecie, ryby mogą zawierać suche pokarmy – cyklopy, rozwielitki, gammarus.

Reprodukcja

Gourami spotyka się w czterdziestym litrowym akwarium o poziomie wody nie większym niż 20 cm w temperaturze nie mniejszej niż 27-28 stopni, kompozycja wody jest normalna.

Na tydzień przed rozpoczęciem hodowli rodzice powinni być karmieni żywcem. Mężczyzna bez udziału kobiet buduje gniazdo, spędzając na tym okupacji około dwóch dni. W gotowych mieszkaniach matka przyszła do niego i zaczyna rzucać jajami, przyszły tata natychmiast ją zapłodnia.

Po tarła, samica powinna być od razu odrzucona, sam szamotanina sam dbał o gniazdo i jajka. W tym czasie jest bardzo uprzejmy i troskliwy, regularnie ustawia gniazdo, przenosi jaja do najlepszego miejsca w domu, jeśli jest to konieczne, tworzy przepływ wody przez ruchy płetw.

W wyniku takich starań, w gnieździe można zobaczyć niewielką liczbę larw w pozycji pionowej w ciągu dnia. Troskliwy ojciec zajmie się dziećmi, dopóki nie zmienią się w smażenie i wypływają z gniazda. W tej chwili dobry rodzic zamienia się w straszliwą kanibalę i może z łatwością jeść wszystkie potomstwo, które tak dokładnie uważał. Dlatego bardzo ważne jest, aby nie tracić chwili transformacji i wylądować mężczyznę w czasie. Pozostała mała ryba 3-4 dni musi być podana infusoria, a następnie można jechać do małego zooplanktonu.

Zgodność w akwarium z innymi rybami

Gourami spotty – ryba jest bardzo spokojna. Takie przystojni ludzie czują się dobrze z innymi spokojnymi mieszkańcami akwarium.
W sąsiedztwie należy wybrać tylko te gatunki, które wymagają tych samych parametrów wody i warunków aresztowania.

Idealne sąsiedztwo dla trawników:

 • Mieczników.
 • Grzmoty.
 • Skargi.
 • Catfish.
 • Lailius.
 • Danio.
 • Pecilia.