354 Shares 5335 views

Aquarium fish comet: troska, zawartość

Ryby komety, należącej do rodziny karpów, uważane są za ornament każdego akwarium. Ponadto, pokojowe stworzenie idealnie współistnieje z wieloma, tymi samymi cichymi sąsiadami.

Ryba kometa, zdjęcie, które można zobaczyć poniżej, podobnie jak wszyscy miłośnicy podwodnych mieszkańców o jasnym kolorze. Kometa jest piękna, a także nieprecyzyjna. Ten gatunek był wyhodowany przez selekcję i dziś jest dobrze znany na całym świecie.

Zobacz historię

Do tej pory nie ustalono dokładnego pochodzenia ryb. Kometa, według niektórych źródeł, pojawiła się w USA na początku lat osiemdziesiątych XIX wieku dzięki wysiłkom hodowcy Muletta. Ale w książce Aquaria, która została wydana w 1898 roku, kometa nazywana jest japońską rybą. Jest też wyjaśnienie, że dostała się do Ameryki w 1872 roku. Co więcej, Mullet w swojej książce, wydanej w 1883 roku, również potwierdza jego japońskie pochodzenie.

Niemniej jednak Japończycy nie udają, że są twórcami tego rodzaju. Eksperci są więc skłonni sądzić, że Mullet przyniósł gatunki amerykańskie od osób przywożonych z Japonii. Obecnie nie ma dokładnych danych dotyczących kwestii, w których ryby brały udział w hodowli w Stanach Zjednoczonych.

Funkcje zewnętrzne

Kometa (akwarium) ma jasny i niezapomniany wygląd. Jej ciało jest nieco wydłużone, ze wspaniałym rozwidlonym ogonem, który jest zazwyczaj kilkakrotnie większy niż rozmiar ciała. To na jego długości, że cena tej ryby zależy – im dłużej, tym droższy jest indywidualny.

Grace, aby wygląd komety dodawał wydłużone dolne i grzbietowe płetwy. Długość ryb wynosi 18 centymetrów. Odnosi się do długowiecznego akwarium. Z należytą troską żyje 14 lat. Ryby komety mogą mieć inny kolor – od jasno żółtego, przy małych białych impregnacjach do bardzo ciemnych, prawie czarnych. Na kolor ma wpływ:

  • Oświetlenie akwarium;
  • Pasza;
  • Odmiany i liczba roślin;
  • Obecność zacienionych obszarów.

Pomimo, że zabarwienie może być całkiem zróżnicowane, szczególne znaczenie mają ryby o szczególnej wartości, w których kolor płetw różni się od koloru ciała. Dziś żółte, srebrzyste lub złote osobniki są dziś powszechne. Srebrzyste komety na ciele mają pomarańczowe plamki.

Bardzo cenną cechą jest srebrzysty komet z jasnozielonym ogonem. Często ten gatunek ma czerwono pomarańczowy korpus z impregnacjami żółtych lub białych. Ciekawe, że z powodu oświetlenia lub odżywiania ryba ta może zmienić kolor. Aby zachować ją w oryginalnej formie, musisz postępować zgodnie z prostymi zasadami jego treści. Będziemy dalej mówić o nich.

Kometa Ryb: Treści

Comet jest całkiem wygodny w akwarium (w obecności cichych sąsiadów). Ulubionym zajęciem tych piękności jest kopanie w ziemi. Ze względu na skromność treści tych ryb, jedna z cech ich zachowania może powodować problemy właściciela – często wyskakują z akwarium. A reszta zawartości komet nie jest trudna. Mogą być trzymane nawet w małych sztucznych stawach w kraju.

W domu akwarium znajduje się w kometach w akwariach o objętości co najmniej pięćdziesięciu litrów. Wielkość pojemnika zależy w dużej mierze od gęstości jego populacji, którą należy wziąć pod uwagę. Im bardziej przestronne akwarium – tym bardziej poczujesz komfortowy komet. Zwiększając liczbę mieszkańców podwodnych, nie zapominaj o napowietrzaniu wody. Ziemia w akwarium może być dużym piaskiem lub żwirem.

Rośliny

Ryba komety potrzebuje dużych gatunków roślin. Dokładniej, są one odpowiednie dla każdego, ale bardziej łagodne odmiany komety szybko się psują. Ponadto na ich powierzchni gromadzą się naturalne odchody, nadając akwarium nieplanowany wygląd. Dlatego też lepiej używać roślin ze sztywnymi liśćmi i mocnymi korzeniami. Najbardziej odpowiednimi są sagittaria, kapsułki jajeczne lub elodea.

Oświetlenie

Komety wolą naturalne oświetlenie. W tym samym czasie powinny mieć schronienie, w którym czasami ryby się ukrywają.

Warunki temperaturowe

Wiosną i latem zaleca się utrzymanie temperatury wody w temperaturze około +23 ° C, a zimą jest obniżone do +18 ° C Kwasowość jest standardowa – pH 6-8. Jeśli zauważysz, że zazwyczaj ryby aktywne zachowują się w letargu, dodać do wody pięć g soli na litr wody. Konieczne są tygodniowe zmiany w wodzie (do 20%). Jego sztywność może wynosić od 8 do 25 dH.

Karmienie

Kometa nie cierpi z powodu braku apetytu. Co więcej, jest żarłoczna, a jeśli ją karmisz, możesz wywołać wiele chorób jelitowych. Dlatego konieczne jest przestrzeganie normy i harmonogramu karmienia.

Dieta powinna zawierać zarówno warzywa jak i żywą żywność. Jego liczba nie powinna przekraczać trzech procent wagi ryby. Jest to stawka dzienna. Podawaj kometę dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Wskazane jest zrobienie tego w tym samym czasie. Karmienie trwa od 10 do 20 minut. Po zakończeniu posiłku usuwa się pozostałości pożywienia z akwarium.

Zgodność

Kometa to wspaniała ryba, która ma spokojny charakter. To idealnie współistnieje z wieloma pokojami kochających pokój mieszkańców podwodnych. Wyjątkiem są tylko agresywne i zbyt małe ryby, które kometę może przypadkowo połknąć.

Dla tego gatunku odpowiedni spokój sum, który nie tylko nie spowoduje skandali w podwodnym świecie, ale również oczyści akwarium.

Reprodukcja

Te piękne ryby dobrze rozmnażają się w domu. W tym celu potrzebny jest akwarium tarło- we, w którym konieczne jest stworzenie korzystnego mikroklimatu.

Zdolność tarlowania powinna wynosić co najmniej trzydzieści litrów, przy czym drobne liście i piaszczysta gleba. Temperaturę wody utrzymuje się na poziomie około +26 ° C. Aby stymulować tarło, należy ją podgrzewać, stopniowo zwiększając jego wartości o 5-10 ° C dziennie.

Do tarlowania wybiera się dwóch mężczyzn w wieku dwóch i jednej kobiety. Początkowo są one obsadzane przez 2 tygodnie w różnych akwariach i dobrze karmione zwykłym jedzeniem. Następnie ryby są wysyłane do tarlisk. Po osiągnięciu temperatury osiąga sparing, mężczyźni zaczynają aktywnie wskazywać na samice uwagę, prowadząc je wzdłuż akwarium.

Kawiorki jaja są rozrzucone po całym akwarium. Większość jaj leżała na roślinach. Podczas tarła, kometa produkuje do 10 tysięcy jaj. W tym przypadku na dnie kontenera należy umieścić ochronną siateczkę kawioru, która rozwija się w ciągu czterech dni. W piątym dniu pojawia się fry. Powinny być karmione żywym pyłem. Po ich wyglądzie należy wyrzucić producentów z tarlisk.