857 Shares 3302 views

Chomiki: rasy, ich krótki opis

W rodzinie chomików jest 240 gatunków gryzoni. Region ich siedliska jest dość szeroki: cała Ameryka, Afryka, Azja, Europa, Kaukaz i Transkasja, Kazachstan, Primorye, a nawet część Syberii. Kolor gamma i dane zewnętrzne (rozmiar, kształt) są bardzo zróżnicowane. Gryzonie znajdują się od żółtawej i szaro-brązowej do brązowo-buffy. Niektóre z nich mają czarną smugę wzdłuż pleców , a białe plamy na brzuchu i szyi.

Niektóre rasy są sztucznie wyprowadzone (długowłosa (angora), śnieżnobiała (albinos)). Jeśli szczegółowo omówisz każdy typ, otrzymasz bardzo obszerną i ważną książkę, więc opisujemy tylko najpopularniejsze. Jak określić rasę chomika, przeczytaj poniżej.

1. Wspólne chomiki często spotykane są małe (do 30 cm z ogonem) i jasny kolor. Górna czerwień, dolna ciemność, prawie czarna. Na piersi i bokach głowy znajdują się 3 małe, białe plamki. Inny kolor jest również możliwy – czarno-biały i prawie czarny (rzadkość).

2. Homemade hamsters Szczury (Tscherscia triton) nieco mniejsze niż zwykłe (do 25 cm). Mają długie, jednokolorowe ogon (do 10 cm) z lekką końcówką, na której, w przeciwieństwie do szczura, nie ma poprzecznych pierścieni. Mają szaro-brązowy kolor. Dno jest nieco lżejsze od wierzchołka. Od ras tej rasy odznacza się dużymi uszami i białymi stopami.

3. Szare chomiki raczej małe – od 9 do 13 cm, z małym (do 3 cm) ogonem, pokryte krótkimi włosami (lub nagimi). Mają stosunkowo małe uszy zaokrąglone i ostre wyszczuplają; Stopy są lekko sprężyste, mają dobrze oznakowane paznokieć. Kolor futra tej rasy jest szary z odbarwieniem lub odbarwieniem. Osobnicy od głowy do ogona mają ciemny (rozmyty) pasmo. Brzuch i nogi są białe.

4. Chomiki Eversmanna mają rozmiar dużej myszy domowej. Łapy są krótkie; Ogon mały, zwarty, pokryty miękkimi gęstymi włosami; Kura lekko wskazała; Uszy są małe, okrągłe. Futro na plecach jest najczęściej blado-czerwone lub piaszczysto-piaszczyste. Brzoza jest śnieżnobiała, co kontrastuje z ciemnymi bokami. Pierś jest ozdobiona brązowawym lub łukowym zamazanym (nie jest jasnym) miejscem. Futerko jest miękkie, aksamitne. Dno ogona i łapy są białe.

5. Chomiki złote są podobne do zwykłych: małych rozmiarów (7-9 cm), krępich, o krótkich ogonach. Początkowo miały czerwono brązowe (lub złote żółte) plecy i jaśniejsze brzuch. Płaszcz jest aksamitny, gęsty, bardzo miękki. Teraz ta rasa chomika ma kilka odmian: angora (puszysta), pół Angora i krótkowłosy. Kolor stał się bardziej bogaty (od śnieżnobiałego do czarnego). Najbardziej popularne chomiki (motyle) i blado żółte.

6. Dzhajar rasy chomiki są najczęstsze i przebadane. W naturze zalesione stepy i pół-pustynne strefy Syberii, Kazachstanu (północno-wschodnia strefa), Azja. W ciągu ostatnich dziesięcioleci silnie osadzili się w amatorskich zakątkach życia i instytucjach badawczych. Pod względem wielkości jest dwukrotnie mniej niż chomiki złotej rasy (do 10 cm), z niesamowitym wyglądzie dobrego natury, dandysa, słodkiej i puszystej. Kufa, jak również u większości osób, jest skierowana z małymi czarnymi i białymi uszami od środka. Podeszwy białych łapek pokryte są gęstymi włosami pokrytymi guzkami palców. Kolor powrót jest szary lub brązowy szary. Na grzbiecie rozciąga się czarny wąski pasek. Boki mogą być odcień lub dwa ciemniejsze. Brzoza jest lekka, z wyraźnie określonymi granicami. Zimą te zwierzęta rozjaśniają, nabierając prawie białego koloru. Bardziej aktywny i żywy niż inni przedstawiciele.

Wszystkie te chomiki dobrze przystosowują się do niewoli i nawet rasy (od 1,5 do 4 miesięcy). Nie agresywny. Łatwy do oswojenia.