667 Shares 6205 views

Ściółkowanie – co to jest

Wiele źródeł literaturowych ogrodowe znaczy termin „chochoł”, „pod ściółkę” lub „gleba promulchiruyte”. Ściółkowanie – co to jest? Proces powlekania różnych materiałów gleby w celu zabezpieczenia przed wyschnięciem, wzrost chwastów i utratę płodności. Każdy ogrodnik i kwiaciarnia zaznajomieni z tej sytuacji, gdy gleba jest pęknięta i brzydki silnie wysycha w gorące letnie dni. Że rozdrabnianie może zapobiec, zwiększając zdolność zatrzymywania wilgoci w gorącym sezonu. Warstwę organiczną zabezpiecza glebę przed erozją atmosferycznych i suszenia, przyczynia się do ich systemu korzeniowego i wzbogaca materii organicznej w glebie. Mogą być stosowane różne materiały: organiczne i nieorganiczne. Najważniejszą rzeczą – na pokrycie gleby coś oddychającego i nieszkodliwe.

Jakie materiały pomoże utrzymać wilgoć w glebie

Ściółkowanie gleby na miejscu mogą być skutecznie realizowane przez kory i wiórów drzewnych. Powłoka ta nie wykonuje tylko podstawowe zadanie utrzymanie wilgoci, ale również uszlachetnia witryny. Kawałki zrębków odpowiednich do krzewów ściółkowania (maliny), drzew owocowych. Torf jest również idealny jako powłoka, ponieważ ma on zdolność do poluzowania twardą ziemię i piasek vozduhoemkuyu wiązania. Glebę wokół krzaków truskawek i truskawki mogą być pokryte z igliwia, które zapobiegają powstawaniu i rozprzestrzenianiu się szarej pleśni. Zbutwiały obornikiem miesza się z górnej warstwy gruntu, po czym zmniejsza się zawartości azotu i innych składników odżywczych. Wiedząc, jak rozdrabnianie, co to jest i jak prawidłowo obsługiwać gleby można utrzymać rośliny zdrowe i piękne.

Jak mierzwa

Przed przetworzeniem kawałek ziemi gleba musi być przetworzona: usunąć chwasty, stare liście i dokładnie wygładzić powierzchnię, jeśli to konieczne, a następnie poluzować. Ważne jest, aby nawóz gleby, z trochę pchania jego grabie albo widły. Teraz, wiedząc, co produkować rozdrabniania, co to jest, materiał powinien być mały rozrzut warstwa (2 do 4 cm) na całej powierzchni łóżka. Jeśli ściółka jest wykonana ze słomy, warto wstępnie mieszane z nawozów azotowych.

Kiedy trzeba mierzwa glebę

Jak zwykle, hodowcy obejmują materiały ochronne, glebę, w maju przed rozpoczęciem ciepłej porze roku. Ale niektórzy, znając tajniki jak ściółka wykonana, co to jest, zwłaszcza proces, przykryć grunt pod krzewy specjalnej mulchbumagoy natychmiast po zbieżności śniegu, kiedy ziemia ma wystarczającą ilość wilgoci. Przykryć go więc nie ma sensu w dowolnym innym momencie, ponieważ papier nie dać się przeniknąć do gleby niezbędną ilość wilgoci. Jednak w większości przypadków pierwszym mulczowania przeprowadzone w maju, a następnie zrobić to konieczne (jeśli nie wystarcza ściółka) w innym dogodnym czasie.