406 Shares 5413 views

Wiązanie kotła z rękami

Przed każdą budowę prywatnego domu zdecydowanie powinien przemyśleć swojego systemu grzewczego. Gdy wcześniej jako takie (w postaci układu grzania) użyto piecach teraz bardziej rozpowszechnione jest stosowanie wszystkich kotłów grzewczych. A jeśli tak – wiedząc jak prawidłowo utrzymywane uprząż kocioł jest konieczne.


Należy zauważyć wcześniej, że angażują się w tej pracy na własną rękę – jest to opcjonalny warunek. Tj wiązania kocioł grzejny może również być wykonane przez specjalistów. Najczęściej dokładnie co się dzieje. Ale jeśli chcesz zaoszczędzić część swoich pieniędzy, orurowanie kotła z rękami – to jest dokładnie to, czego potrzebujesz.

Sam proces wiązania nie jest takie proste i wymaga pewnej koncentracji, ponieważ błędy doprowadzi do niepożądanych konsekwencji. Oczywiście, to nie będzie śmiertelny, ale nadal.

Tak, trzeba najpierw zainstalować zbiornik kotła. Jak to zrobić, powiedzieć, naklejki, które powinny być na każdym z nich. Wpisany biegu wstecznego przepływu.

Teraz trzeba podłączyć do rury kotłowej o średnicy 1¼, ale do systemu rurociągowego już wyposażony średnicy rurki o 1. Jeśli trzeba posiadać tylko jeden obwód rurowe, boczne otwory należy zamknąć korki. Następnie, te otwory mogą być używane do łączenia pomocniczy zbiornik oraz zbiornik wyrównawczy. Również mogą być użyte do wypełnienia całego systemu chłodzącego.

Następnie proces, taki jak wiązanie instalacji kotła obejmuje trzy-drogowy zawór mieszający do kolektora wlotowego w kotle. Jest to konieczne, aby móc kontrolować temperaturę. Jeśli trzeba kontrolować niektóre indywidualnego obiegu niskotemperaturowego, instalacja zaworu trójdrogowego jest konieczne również z wyjściem kolektora. Przykładem tego – system ogrzewania podłogowego.

Następnie orurowanie kotła wymaga doboru komponentów koniecznych do podłączenia pompy obiegowej. W tym przypadku szczególną uwagę należy zwrócić na wysokości pompy. Z reguły będzie albo 130 mm lub 180 mm. Montaż pompy obiegowej odbywa się w odwrotnej linii. Teraz uwaga zostanie przełączony w zarysie. Gdyby chłodnica, pompa jest podłączona bezpośrednio do kolektora, a jeśli jest to niska temperatura, to musi być podłączony po jednostce trójdrożny.

Ponadto, po pompie obiegowej musi być zainstalowany sterownik temperatury i ciśnienia. Składa się ona z trzech elementów – z zaworem różnicowym i dwoma zaworami z termometrem. Instalacja tej konkretnej jednostki jest ostatnim elementem spinania.

Warto zauważyć, że wiążąc kotła na paliwo stałe jest praktycznie identyczny z żadnym innym rurociągów kotła. Oznacza to, że nie ma istotnej różnicy nie istnieje tutaj.

I wreszcie, należy przypomnieć, że jest znacznie lepiej skorzystać z usług profesjonalistów. Przynajmniej jest to bezpieczne. Jego praca wiedzą i robią to dość dokładnie.