229 Shares 5888 views

Jak zainstalować Quadrocoptera własne ręce. Konfiguracja i zarządzanie Quadrocoptera

Quadrocoptera przedstawia latającą platformę z kontrolą czterech radiowych silników bezszczotkowych wyposażonych śmigieł. Konstrukcja takich urządzeń jest włączony mnogorotornaya pływające platformy. W locie Quadrocoptera zajmuje w stosunku do gruntu pozycji poziomej, jest w stanie powiesić na wybranym miejscu jest przesuwany na bok, w górę iw dół. Dostępność specjalnych dostępnych opcji pozwala na przeprowadzenie praktycznie autonomiczne loty Quadrocoptera.

Quadrocoptera z aparatem

To urządzenie jest wyposażone w cztery wirniki, które prowadzą po przekątnej obracają się w przeciwnych kierunkach. Procesor steruje wirnik, który przedstawia dane z trzech żyroskopów określania i ustalania położenia w przestrzeni w trzech płaszczyznach. Dzięki akcelerometr nie podejmie pozycję całkowicie poziomej. Mocowanie Quadrocoptera na żądanej wysokości odbywa się poprzez wyposażenie barodatchikom. Urządzenie przemieszczone w przestrzeni ze względu na fakt, że zmiana prędkości obrotowej jednego lub innego z dwoma silnikami. Quadrocoptera stanie rolki z jego dalszy ruch.

Pierwsze urządzenia

Tendencja ta zaczęła się rozwijać w 2006 roku. Deweloperzy z Niemiec Ingo Busker i Holga Buss Quadrocoptera stworzony własnymi rękami. Wokół niego zgromadziła ogromną społeczność pasjonatów – RC-modelarzy, programistów, projektantów. W połowie 2007 Quadrocoptera zaczął szybować i jest stale porusza się w powietrzu. Urządzenia te odznaczają helikoptera radiowym w pozytywny sposób, ponieważ elastyczność projektowania i niski koszt. Quadrocoptera wymagany sprzęt można kupić, a następnie istnieje ogromne pole do kreatywności. Ponadto, w razie upadku ogólnie naprawa takiego urządzenia jest o wiele tańszy niż radiowym helikoptera.

Jak zainstalować Quadrocoptera własne ręce: instrukcje

Ramka na urządzeniu możliwe jest to zrobić samemu. Wymagać to będzie nie tak dużo materiału. Wśród nich kawałek sklejki 150 x 150 mm kwadratowy profil aluminiowy 14 x 14 mm. Promienie mogą być mocowane za pomocą śrub po przekątnej placu. Cienka taśma aluminiowa może być wykorzystywane do tworzenia narty lądowania i uchwyt dla akumulatora. Każdy promień od środka ma długość 300 mm, a każda belka – 250 mm. Otwory dla silników na końcach belek mogą być wykonane po zmontowaniu przez oznaczenie wszystkich silników.

RC Quadrocoptera: lista niezbędnych części zamiennych

  • Sprzęt Turnigy 9x.
  • Płyta sterowania.
  • Sprzęt baterii.
  • bateria moc na siebie Quadrocoptera.
  • Śmigła.
  • Ładowarki.

montaż Quadrocoptera

Trzeba najpierw zainstalować płytkę sterowania, a następnie spróbuj umieścić go jak najbliżej środka platformy. Oznacza to, że tam jest lepiej vymeryat wcześniej, więc nie mam żadnych problemów z równowagą i innych rzeczy. Otwory wierci się przez wcześniej zainstalowanego sklejki bezpośrednio do końców belek aluminiowych. Długie metalowe śruby wykorzystywane do mocowania opłatę bezpośrednio na promienie. Mówiąc o tym, jak zebrać Quadrocoptera własnych rąk, należy zauważyć, że belki nie jest konieczne, aby przewiercić, ponieważ baterii bezpośrednio przylegającym maksymalnie mocno.

W sąsiedztwie płyty jest wymagane do zainstalowania odbiornika. Może być montowany za pomocą klejem. Jeśli przypisanie kanału w odbiorniku dokładnie takie same jak te na płycie sterowania, możliwe jest, aby można było je łatwo połączenie za pomocą dwóch trzech podstawowych kabli.

położenie silnika

Myśląc o tym, jak uczynić Quadrocoptera własnych rąk, konieczne jest, aby zaznaczyć promienie i otwory pod silnikiem. Odległość od krawędzi do osi obrotu we wszystkich przypadkach powinny być dokładnie takie same. Otwarcie na wale ogona, który wystaje z dolnej części silnika, konieczne jest wywiercenie przez całą szerokość placu, który będzie sprawdzić, czy wał nie przylegają do jego krawędzi.

demontaż przewodów

Na tym etapie, że nadszedł czas, aby wykonać następujące operacje. Po pierwsze „pająka” z czterech regulatorów prędkości i ich przewodów zasilających muszą być połączone równolegle za pomocą specjalnych kart. Użyj połączeń wtykowych jest tylko w jednym miejscu – w którym prowadzona jest podłączenie akumulatora do „Pająk”. Wszystko inne trzeba lutować, a następnie zacisnąć się kurczyć, jak w locie od wibracji mogą wystąpić różne niespodzianki. Teraz trzeba podłączyć do sterownika przewody sygnałowe zgodnie z numerami silników na płycie sterowania.

Gdy wszystko jest zmontowane, można przejść do testowania i rozwiązywania problemów.

Alternatywnym rozwiązaniem

Pierwszą rzeczą, aby powiedzieć tym, którzy są zainteresowani, jak zbudować własnymi rękami Quadrocoptera: nie skąpić na szczegółach. Istnieje duża liczba oprogramowania, opcje Czujniki gotowe kontrolery, ale w tym artykule zostaną opisane w opcji za pomocą Arduino Mega, firmware MegaPirate, a także stosunkowo tanie czujniki.

szczegóły

Aby rozpocząć, trzeba silnik 4 plus 1 zapasowy. Śmigła też jest inwentaryzacja, aby mieć co najmniej dwa standardowe i 2 – odwrotnie. 4 regulator prędkości, plus kilka zapasowe. Ponieważ zasilacz nie jest warta biorąc superomky baterii, gdyż da to tylko dodatkowy ciężar urządzenia. Słuszne wolą kilka małych zmienić je jeden po drugim. Rama powinna być tak silna i lekka. Przykład wykonania opisany powyżej może być nazywany bardzo odpowiednie. Jak mózg-czujniki i urządzenia mogą korzystać programowalny mikrokontroler Nadzorczej – AllInOne, akcelerometr, żyroskop, zawory regulacyjne, baterie, ładowarki, a także wiele innych. Zgodnie z tym ostatnim należy rozumieć odpowiednią liczbę śrub, wkrętów provodochki jastrychach. Musisz również narzędzia do pracy, takie jak żelazo lutowania i akcesoria iść z nim, wiertła i zręczne ręce.

montaż i konfiguracja żelaza

Jeśli wszystko powyżej, masz, jest całkiem możliwe, aby rozpocząć proces wiercenia, lutowania i skręcania. Rama może być wykonane w ten sam sposób, jak opisano powyżej, możliwe jest, aby pokazać wyobraźnię. Ale tu ważne jest tylko jedno: upewnij się, że odległość od środka na końcach belek był dokładnie taki sam, ze śmigieł podczas obrotu nie powinny dotykać się nawzajem i centralną część sklejki, ponieważ pisał wszystkie czujniki, mózgi i aparat jeśli chcesz. Montaż czujników powinno być wykonane na grubości taśmy, gumy lub silikonu, w celu zmniejszenia drgań. W środku lub na końcach belek może być dołączony do pianki, gęstą piankę lub radiolatarni, który będzie pełnił funkcje podwozia podczas lądowania.

Czujniki i metody ich produkcji

Najprostszym rozwiązaniem może być nazywany zakup gotowych płyt z czterech głównych czujników: żyroskop, przeznaczone do pomiaru przyspieszenia kątowego; przyspieszeniomierz do pomiaru wagi i przyspieszania; barometr, który określa wysokość i utrzymuje Quadrocoptera na nim; magnetometr, który ustala kierunek.

W tej chwili na rynku można znaleźć te karty, które oprócz czterech z tych czujników znajduje się odbiornik GPS jest szeroko stosowane do samodzielnego lotu.

montaż drenażu

Aby zamontować proces stał się tak proste, jak to możliwe, że wszyscy powinniśmy być umieszczone na każdym pokładzie, który wykonuje prototyp funkcji. Połączenie pin zależy od rodzaju oprogramowania, obecny w momencie urządzeniami pobierającymi energię, więc w każdym przypadku, wszystkie powinny być podłączone zgodnie z instrukcją.

Konfigurowanie i ładowanie firmware

Znajdź firmware w tej chwili nie jest trudne, więc należy pobrać odpowiedni plik i rozpakuj go. Po firmware w Arduino być załadowany pomyślnie, możliwe jest, aby przeprowadzić instalację wtrysku, a następnie zamknij kontakt A5 z GND. Gdy program jest uruchomiony, w menu opcji należy wybrać port COM Arduino, a następnie w menu Akcja – Konfiguracja AC2. Ważne jest, że konfiguracja Quadrocoptera było udane, a do tego trzeba jasno postępuj zgodnie z instrukcjami, które pojawią się przed tobą po kliknięciu w ogromnej przycisku. W jednym oknie, będzie wymagane, aby przesunąć uchwyt na pilocie do wartości maksymalnych i minimalnych, a w innym oknie, zostaniesz poproszony, aby upewnić się, że urządzenie jest poprawnie skalibrować poziom do czujników.

dalsze prace

Quadrocoptera Zarządzanie regulować po kalibracji. Po zakończeniu konfiguracji, A5 do GND mogą być otwarte, a następnie znaleźć element w menu AC2 czujnika, gdzie można sprawdzić, czy czujniki pracują w zakładce Raw Sensor. Każda tura rady z czujników powinny być praktykowane tak wyraźnie, jak to możliwe, że jest, jak okazało tak strzałkę i staje się, jeśli nie osiągnie pożądaną wartość, lub ruchów, wtedy masz problem albo z czujnikiem lub ze współczynnikami w kodzie.

Konieczne jest sprawdzenie i eksploatacja odbiornika. Odbywa się to w następnej karcie. Jeśli poziom jest prawidłowy ruch, a potem na gazie odrzucić joystick 2 sekundy w dół w prawo powinna świecić czerwona dioda. Przy powolnym ruchem w górę w tym samym manipulatora w lewej kolumnie powinny być w przybliżeniu takie same poziomy odchylenia.

wynik

Kiedy wszystko zostało przetestowane, może być montowane śmigła, a następnie starają się latać. Do tego Quadrocoptera powinien umieścić z dala od ciebie, odchylić w dół uchwyt lewy i prawy, a następnie powoli dodawać gazu. Jeśli urządzenie jest zdjęty, to bardzo dobrze, a jeśli on się trzęsie, trzeba wyregulować PID. Odbywa się to w kroku PID Config. Odbywa się to wszystko w każdej sytuacji indywidualnie, tj istnieją pewne uniwersalne rozwiązania. Teraz już wiesz, jak zbudować własnymi rękami Quadrocoptera.