768 Shares 9354 views

Jak nauczyć szczeniaka do pieluchy – to każdy właściciel psa powinien wiedzieć

Jak nauczyć szczeniaka do pieluchy? Jest to chyba jeden z najczęstszych pytań zadawanych przez nowo wybitych amatorskich hodowców.


Szkolić psa, trzeba cierpliwości, bo jest jeszcze małe, więc nie od razu zrozumieć, co i gdzie to zrobić. Najpierw trzeba wybrać lokalizację dla przyszłości łazience. Umieścić na pieluchy chłonnego, trzeba będzie zmienić z użycia. Co do zasady, to jest dwa lub trzy razy dziennie. Zalecamy, aby ograniczyć czas przyzwyczaić ruch szczeniąt. Na przykład, nawet jeśli jest w klatce lub tylko w jednym pomieszczeniu. Oczywiście, po raz pierwszy dziecko ledwo chodzi o pieluchy.

Jak nauczyć szczeniaka do pieluchy: plan działania

Gdy zwierzę idzie w niewłaściwym miejscu, weź kartkę papieru i obmoknite go w moczu. Następnie śmierdzący kawałek umieścić na pieluchy, która jest zarezerwowana dla toalecie szczeniąt. Miejsce, w którym dziecko poczyniła kałużę, umyć zapach pozostał.

Jeśli masz ograniczony czas, aby przyzwyczaić pokój szczenię, pierwsza pokrywa większość pokoju pieluchy. Tak, zwierzę będzie bardziej prawdopodobne, aby dostać się do niego, poza tym będzie to szybko przyzwyczaić się do serwisu. Stopniowo utrzymać liczbę pieluch do minimum (one piece). Po podaniu i sen położyć dziecko na pieluchę, jak odbywa się to w okresie u szczeniąt opróżniania pęcherza.

Jak uczyć Jork do pieluchy, jeśli presją czasu

Jeśli nie masz czasu, aby stale monitorować szczeniaka, trzeba będzie ograniczyć swój ruch, na przykład, schroniska lub woliera. Podobne wzory można znaleźć w każdym sklepie zoologicznym.

Klatka zwierzę musi być elementy, takie jak ławki, wody i żywności miski, zabawki i oczywiście pieluchy.

Zgadzam się, że szczeniak będzie kilka opcji, z których można zrobić toaletę, jak blisko miski, zabawki i łóżko nie chciałby zrobić bałagan. Dziecko jest jeszcze opcja, a większość wiernych: siku w pieluchy.

Kiedy myślisz o pytanie, jak szkolić psa do pieluchy, to na pewno będzie zainteresowany w okresie, za który można to zrobić. proces habituacji jest dość długi (może to potrwać kilka miesięcy), ale jest to realne.

Jak wiecie, mężczyźni mają tendencję do oznaczania terytorium, więc są one trudniejsze do pociągu, aby przejść do tego samego miejsca, jak kolumny (nogi szaf, stołów, etc.), to kiwać. Dlatego przed ich szafie można umieścić kilka podobnych przedmiotów, takich jak butelki lub hantle. Pamiętaj, aby owinąć wybraną rzecz pieluchy, które muszą być zmieniane kilka razy dziennie.

Dla każdego udana próba, aby przejść do pieluchy pochwała zwierzakiem, traktuje swoją delikatność, bo tęskni skarcić, jasno i stanowczo powiedzieć, że jest to niemożliwe, aby to zrobić. Bicie i bicie jest zakazane, ponieważ można spowodować szkodę dla dziecka, więc należy używać tylko surowe brzmienie.

Pamiętaj, że możesz karać szczeniaka tylko wtedy złapał go na „gorąco”. Jeśli minęło trochę czasu, a potem kara zapomnieć, ponieważ zwierzę nie rozumie, co go krytykować.

Jak nauczyć szczeniaka do pieluchy? Bardzo proste! Pomogą Ci porady. Bądź cierpliwy, będzie sukces!