220 Shares 3991 views

Wścieklizna u kotów. Objawy, gdy leczenie nie jest już możliwe

Wścieklizny i jest teraz bardzo poważna choroba, która dotyka nie tylko dzikich zwierząt takich jak lisy, szopy, wilki, etc., ale także domowych kotów i psów. Z zastrzeżeniem nim a człowiekiem. Zmniejszyć ryzyko infekcji u zwierząt może być specjalny szczepionkę należy podawać co roku. Jest to szczególnie ważne, jeśli zwierzę idzie na zewnątrz, a może uporać się z bezpańskich zwierząt.

Przy opracowywaniu takiej choroby jak wścieklizny u kotów, objawy mogą pojawić się w ciągu tygodnia, a czasami nawet lata później. Taki okres inkubacji choroby. Wirus wścieklizny jest przenoszony głównie przez ukąszenia pacjenta zwierzęcego. Ale czasami zakażenie jest spowodowane wnikaniem śliną zakażonego wirusem wścieklizny na świeże rany na skórze lub błonie śluzowej. wirus wścieklizny doskonale niskie temperatury, ale jest bardzo wrażliwy na działanie promieniowania UV, wysokich temperatur i wiele środków dezynfekcyjnych. Dlatego też, jeśli dom był chorych zwierząt, konieczne jest przeprowadzenie dokładnego czyszczenia w celu uniknięcia przypadkowego zanieczyszczenia. Ze względu na fakt, że wirus ma określonego czasu, aby być w miejscu, gdzie udało mu się przebić, a dopiero potem rozpoczyna penetrację mózgu, ewentualnie zbawieniu człowieka poprzez wprowadzenie specjalnej surowicy. Ale czas jest bardzo ograniczony, a jeśli podejrzewasz, że ugryzienie boli, a nawet więcej, jeśli został on zgubiony, należy natychmiast szukać pomocy medycznej.

Niestety, współczesna nauka nie może wykryć wczesne stadium tak poważnych chorób jak wścieklizny u kotów. Objawy pojawiają się dopiero wtedy, gdy wirus rozprzestrzenił praktycznie w całym organizmie. Dlatego też nie należy tworzyć iluzje, a jeśli zwierzę jest chore, to należy natychmiast położyć się spać, ponieważ nie jest możliwe, aby go wyleczyć, a wynik jest już ustalona.

W zależności od tego, jak przejawiać wścieklizny u kotów, istnieją trzy formy: spokojne, soczysty, nietypowe. Cichego charakteryzująca się następujące objawy: nadmierne ślinienie, niezdolność do jedzenia lub picia wody paraliż. Śmierć zwierzęcia występuje zwykle w dniu 2-4.

Objawy gwałtowne formy bardzo różnorodne i sprzeczne. Początkowo kot próbuje ukryć się w ciemnościach, starając się ukryć przed ludźmi. Ale może inna zachowanie: chore zwierzę prawie nigdy nie opuszcza gospodarza, ciągle pieści i ociera się o nią. Następnie przychodzi etap agresji: stałym zmartwieniem, a czasem częściej miauczenie, próbuje atakować inne zwierzęta lub ludzi. Ponadto okresy te mogą być przeplatane. W tym czasie, zamiast zwykłej dla kotów jeść same kamienie, zrębki i innych przedmiotów nieżywnościowych, a zwyczajowe posiłki są bardzo niechętne do wchłonięcia. Chore zwierzę nie może pić wody – jest strach przed wodą, a następnie ślinić. Kot ciągle drapiąc się porażki i powinno zaalarmować właściciela. Następnie są drgawki, paraliż, a umiera zwierzę.

Przy opracowywaniu nietypowy wścieklizny u kotów, objawy są bardziej jak rozwój infekcji jelit i dlatego najbardziej trudne do zdiagnozowania. Kot jest w zastoju, chociaż czasami wystąpić tymczasowe ulepszenia. Ustalić dokładne rozpoznanie jest możliwe dopiero po śmierci zwierząt dzięki obecności w komórkach mózgowych Babes-Negri.

Wścieklizna u kotów jest całkiem możliwe. Zazwyczaj okres inkubacji trwa nie dłużej niż 5-7 dni, a następnie mieć objawy są takie same jak dla dorosłych kotów, ale nie wszystko jest o wiele szybciej. Aby uniknąć bardzo nieprzyjemnej sytuacji, jak wścieklizna, szczepienie powinno być przeprowadzone zgodnie z zaleceniami lekarza weterynarii.

Taka śmiertelna choroba jak wścieklizny u kotów, objawy bardzo wymowne, ale kiedy pojawia się traktować zwierzę nie jest już możliwe. W związku z tym, należy w miarę możliwości ograniczyć kontakt ze swoim zwierzakiem bezpańskich zwierząt i zaszczepić swój czas. W ten sposób można chronić nie tylko kota, ale także sami od wścieklizny.