631 Shares 5835 views

Rosyjskie potrawy ludowe: imiona, przepisy kulinarne, zdjęcia. Popularne dania narodu rosyjskiego

Rosyjski jedzenie, a to dla nikogo nie jest tajemnicą, zyskała ogromną popularność na całym świecie przez długi czas. Czy to z powodu masowej emigracji obywateli Cesarstwa Rosyjskiego, wielu innych krajach do dalszej integracji z kulturą tych narodów (w tym gotowanie). Czy stało się to przed czasem Piotra, gdy niektórzy Europejczycy „czuć”, że tak powiem, rosyjski potrawom ludowej własnego żołądka. W każdym razie, dzisiaj rosyjska restauracja w Ameryce czy Europie – nie taka rzadkość. Rosyjskim potrawy ludowe, prawdopodobnie znany po obu stronach Atlantyku i Pacyfiku. Niech nas i dołączyć do tego dość szeroką warstwę światowej kultury kulinarnej.

Rosyjskie potrawy ludowej. nazwy

Zaczynamy, oczywiście, z przeniesieniem głównych pozycjach. To musi być zrobione, bo niektóre dania z naszej kuchni błędnie uważane kulinarnych szefów innych narodowości, i vice versa. Każdy jest zaznajomiony z historią zupy, kilka krajów, których roszczenie wynalazku. Lub nasi bliscy wszystkie pasztety (wschodnie narody mają również analogi tego pyszne jedzenie, nazywany po prostu inaczej). Popularne dania rosyjskich ludzie różnią gotowanie proste, ale w tym samym czasie, są smaczne i urozmaicone, zdrowe i pożywne. I będzie, jeśli są prawidłowo przygotowane, ozdobą każdej świątecznym stole. Ale najpierw zrobić trochę historyczną dygresję na temat „rosyjskie potrawy ludowej. Nazwa”

Kuchnia Rus w pre-Piotrowej razy

Książęcy i carska Rosja, oczywiście, miał swoją własną tradycję gotowania. Rosyjskie potrawy narodowe są opisane niektórych historyków (np Kostomarov w swojej fundamentalnej pracy). Zauważył, że kuchnia Rosja w 15-17 wieku i wcześniej utworzone, prawdopodobnie pod wpływem zwyczajów i tradycji religijnych (zwykle) i nie różniła się w tym czasie tak wiele odmian i była prosta. Co przygotowano w pre-Piotrowej razy w Rosji? Tradycyjnie, stół był podzielony na chude i skoromny – ze względu na zwyczaj przestrzegania religijnych pozycji ortodoksyjnych (a ich liczba w chrześcijaństwie zajmuje, jak wiemy, większość dni w roku)!

mąka

Żytni chleb przygotowany korzystnie. Charakterystyczne jest, że sól dodaje się do mąki. Pszenicy „białe” mąka bułki, uważa się leczeniu za wolne. Zwyczajne jedzenie, dość szorstki, ale pożywne, dla chłopów Rosji miał płatki owsiane. Było to ziarno owsa częściowo gotowany i miele. Ciasta zostały przygotowane placki i ciasta. Nadzienie może być inaczej – i chude i mięso, a mianowicie, jagody, sery, ryby, podroby i mięso. Dodaje w niektórych rozwiązaniach, i jaj i grzybów. Upieczony bochenek – sdobny bujny świąteczny chleb. Wśród innych wyrobów z pieca można przypomnieć takie mąki popularne dania narodu rosyjskiego: naleśniki i placki, kurnik i kotloma, gałązki, orzechy kulki ciasta. Napój jak mąka zbożowa przygotowywanie różnego rodzaju galarety. Co więcej, nie są one wstępnie gotowane słodki, słodycz tradycji i dodać do ziemniaków dystrybucji wchodzą w Rosji (używany skrobia ziemniaczana). Rozprzestrzenianie również odbierane i kwas chlebowy – napój z fermentacji alkoholowej (choć był obecny i łatwy – 1-1,5% – stopni, jak alkoholikiem, nie był przyjęty w Rosji).

pierwsze danie

Tradycje naszej kuchni – różne zupy. Najbardziej znane są: kapuśniak i barszcz, kaszę i rassolnik (wieśniak). Obejmuje on również: botvinya i hash, ucho i fajki. Wszystkie te pierwsze kursy są dość proste w przygotowaniu (trochę później pokażemy, jak gotować kapuśniak).

rzepa

To ciekawe, że przed pojawieniem się ziemniaków w Rosji pełnił funkcję głównego warzyw rzepa. Została ona przygotowana w różnych postaciach i wariantach. Istnieje nawet takie powiedzenie, które charakteryzują częste korzystanie z ludźmi korzeniowych, „bułka z masłem”. Ale z penetracją ziemniaka w Europie (w czasach Piotra i później) wszystkim się podobało ziemniaki zaczęły zastępują te rzepy (rzepy i teraz nawet w sklepach warzywnych nie ukupish).

Kashi

Prawdziwe rosyjskie potrawy narodowe – owsianka. Ze względu na fakt, że wiele dni w roku były bezmięsne, te potrawy ze zbóż rozpowszechnionych. Kruszywo i waliło zboże, przygotowując różne sposoby. Zbóż wykorzystywanych tradycyjnie rośnie w Rosji.

ryba

Popularna rosyjska potrawa narodowa – ryby. Ze względu na dostępność i różnorodności, produkt ten stosuje się w różny sposób: gotowane i duszone, palona i pieczone w piekarniku, dramatycznych i gotować przez parę. Również vyalili i wykonane z meduz. Marynata, ucha, chłopka – naczynia, gdzie ryby są aktywnie wykorzystywane. Kawior ryby uważane za przysmak, ale jest również stosowany w dość dużych ilościach (jak w niektórych szybkich dni pozwolono tam tarło). Ten produkt jest solony, vyalili, gotowane w occie i mleko z maku.

Mięso i podroby

Nie możemy powiedzieć, że mięso w kuchni rosyjskiej cieszył się dużą popularnością (najczęściej ze względów religijnych). Mimo to, niektóre dania rosyjskie ludowe (patrz zdjęcie poniżej) nie odbywa się bez niego. Dla pierwszych dań do mięsa obejmują ukochanego i słynną zupę. Napoje i zupy mięso oraz w uchu (należy pamiętać, ucho kurka). Gotowane mięso podawane oddzielnie i marynat i sosem owocowym (duszone). Jego pieczony w piecu – głównie drób, dziczyzna. Dość aktywnie wykorzystywane w zakresie dozwolonym pozycjach, wołowiny i drobiu, jagnięciny, później rzadziej – wieprzowiny. Uboczne produkty są tradycyjnie używane jako nadzienia do ciast i placków wszystkich szczebli i rozmiarach. Dichin pokarmu były następujące: zające, dziczyzna, opatrzone mięso, mięso kaczki łosia, gęsi, przepiórek.

Rosyjskie potrawy ludowej. recepty

Ale od teorii powinien on musiał przejść do praktyki i spróbować wreszcie ugotować coś z kuchni rosyjskiej. Jak już wspomniano, gotowanie recepty nie są zbyt skomplikowane, aby mogli realizować nawet bardzo doświadczony kucharz nowicjusza. Ale jeśli masz zamiar zadowolić przyjaciół domu lub jakiegokolwiek oryginalnego budyń, użyj recepty poniżej, a goście na pewno będzie zadowolony. Jedna wskazówka: przygotowanie ilościowo dużo! Po tym wszystkim, Kuchnia rosyjska tradycyjnie charakteryzuje hojności: jeśli zupy, a potem miska pełna służył, tak że na pewno jeść. Tak, zorganizować wieczór kuchni rosyjskiej!

Gotowanie zupy chłopską

Tradycyjne i bardzo często rosyjska potrawa narodowa – zupa. Dziwne, że nie tak dawno pojawił się w Rosji – w 19 wieku, kiedy tylko farmy stają się masowo rośnie kapusta. Od tamtej pory zyskała ogromną popularność wśród rosyjskich i nie tylko – na całym świecie wiedzą, jak ugotować zupę chłopską. A zwłaszcza ich smak (które mogą być od pierwszej chwili nawet wydawać zbyt kanciasty) charakteryzuje właściwie gotowane budyń.

Aby przygotować kapuśniak trzeba wziąć wołowiny z kością – funta, kapusta kiszona – półki, kilka średnich marchwi, kilka średniej wielkości ziemniaki, cebulę. Do przypraw – przyprawy i kwaśną śmietaną, świeżymi ziołami.

Gotowanie jest dość prosta zupa

  1. Początkowo musi zupę. Jego tradycyjna receptura gotować przez 1,5 – 2 godziny na małym ogniu, usuwając pianę. Patelnia zaleca się wybrać większy, pięć litrów i powyżej.
  2. Kiedy bulion jest gotowy, możemy złapać myasko kości i oddzielenie go. Pokroić na małe kawałki i jest wyrzucane z powrotem do garnka.
  3. Moi warzywa i pokrojone w kostkę ziemniaki. Cebula – shinkuem, marchew – RUB.
  4. Kapusta kwaszona delikatnie przemyto bieżącą wodą, a następnie połączyć z ziemniaków w bulionie. Następnie po 10 minut na patelni i wrzuć marchew i cebula. Dajemy trochę gotować i wyjąć z pieca, pre-pieprz i sól do smaku.
  5. Zamknij pokrywę i dać napar przez kolejne pół godziny. Zupa powinna uzyskać gęsty i bogaty: do łyżką, jak mówią, był. Teraz zupa jest gotowa, aby Mu służono w głębokim naczyniu, zaprawiona śmietaną i świeżymi posiekanymi ziołami.
  6. Pewne niuanse. Niektórzy wolą podjęcia i kiszona kapusta na pół. Ale nadal, twoja zupa ma być tradycyjny smak kwaśny, inaczej nie miałoby zupę. Niektórzy wolą startą marchewkę i posiekaną cebulę lekko podsmażyć na patelni w oleju roślinnym zanim rzucisz składniki do miski. Niektórzy wolą nie pocierać marchewki i pokroić na kawałki. A nawiasem mówiąc, zamiast ziemniaków w starych wersjach przepis stosowany rzepę – dobrze, to jeśli dość starym rosyjskim!

wyniki

I właśnie w liście przypadku, jeśli zdecydujesz się gotować prawdziwą narodową potrawę narodu rosyjskiego, nazwy danych dania są łatwe do wykonania w domu: Kulebyaka, ucha, wieśniaczka, szynka, ciasta i ciastka, mleko i jagody galaretki. I istnieją przepisy, które powstały znacznie później. Olivier, Boeuf Stroganow, kotlety Pozharsky karp w śmietanie, pierogi z różnych rodzajów – także potrawy rosyjskie, ale pojawiły się znacznie później pod wpływem Europy i Azji.