271 Shares 4094 views

Sowa Pigmej: styl życia. Sóweczka w domu

Pomimo faktu, że sowa sowa karłowaty należy do rzędu, a wśród nich bardzo niewiele wspólnego. To tak, jakby istnienie więzi rodzinnych była pomyłka w określeniu rodzaju naukowców. Z sowa ma podobieństwa, ale to samo charakterystyczne objawy, takie jak noc „” ugukane dużymi okrągłymi oczami, i tak, no.

Najważniejsza różnica polega na tym, że sowa z przyjemności w kontakcie z osobami, które nigdy nie pozwalają jego starsza siostra. Ciekawostką tego małego ptaka mu zwierzaka dla wielu. Jego dom zawiera nawet przy założeniu, że istnieją pewne trudności z wyjazdem.

Opis gatunków

Nazwa naukowa, która naliczana Sichik – Glaucidium passerinum. Jest on jednym z najmniejszych sów żyjących w Eurazji. Długość ciała jest zwykle mniejsza niż 16 cm, a masa wynosi często nie osiągają nawet 100 gramów.

Jeśli chodzi o barwy koloru, mężczyźni i kobiety nie różnią się bardzo od siebie. Można je odróżnić jedynie wielkością. Dziewczyny nieco więcej chłopców, pozwalając im pielęgniarki i ciepłym potomstwo bez problemów.

Pisklęta dość znacznie różni się od dorosłych. Ponadto we wczesnych stadiach wzrostu nieświadomi ludzie po prostu nie będzie w stanie określić, że ptaki nie należą tylko do jednej rodziny, ale także przeszkadza. Ich upierzenie – brązowy, dorośli mają ten sam kolor szary z białym cętkowane. Dzieci nie są również różne białe plamy na głowie, co jest cechą charakterystyczną sowy.

Przednie tarczowe ptaki są bardzo słabe, o zmierzchu lub w nocy jest trudny do określenia, które – widać twarzy lub szyi jednostki.

Obszar dystrybucji

Sichik wróbel, włochatka – ptak, które przyciągają ludzi jak zwierzęta. Mają praktycznie tej samej wielkości i stylu życia, mają te same wymagania co do treści, ale obszar dystrybucji jest inna. Rogate sowy mieszka we wschodniej części Ameryki Północnej, zapowiadane jako – w Eurazji.

Godną uwagi cechą jest to, że Glaucidium passerinum rozpowszechniany w bardzo wąskim paśmie, od Japonii do Skandynawii. Obszar ten skupia się na las i terytorium tajga. Na Uralu, jego istnienie jest spleciona z dwóch innych małych gatunków sów – brownie Sowa i Scops Sowa. Ale zadzwonić do nich na stałe sąsiadów niemożliwe.

Dla wróbla sowy idealne warunki siedliskowe są obszar lasu, gdzie drzewa są sadzone z wysokimi pniami. Również charakterystyczne dla rozprzestrzeniania się jedzenia ptaków. W skrócie, jeśli drewno jest mieszane, nie jest prawdopodobne, aby znaleźć pod uwagę płytkiej sowy.

Aktywność i styl

Główną różnicą od większości przedstawicieli rodziny sowa, która ma sowa pygmy – sposób życia i jego działalności. Jeśli sowy polują i wylecieć z kryjówki tylko w nocy, gatunek ten preferuje produkować własną żywność, rano lub wieczorem. Ponadto, jeśli jest głodny w sezonie zimowym, można wyjść na zdobycz nawet w ciągu dnia. Oznacza to, że nie jest fundamentalnie ważne, czy jego niebezpiecznymi wrogami lub ludzie zauważą.

Także zimą, późną jesienią i wczesną wiosną Sowa przechowywać żywność w przypadku, jeśli nagle będzie zbyt zimno, żeby polować. I inny sposób odżywiania. Sowy zwykle połknąć swoją ofiarę w całości. Jeśli jest zbyt duża, po pierwsze jego pęknięcie na kilka kawałków. Sowa preferuje Peck tylko części mięsnych smaczne. Na przykład, nigdy nie dotyka do jelita.

Pomimo faktu, że cętkowane kolorystyka pomaga małą sowę do ukrycia od ludzkich oczu, to nie zawsze jest to przyjemność. Faktem jest, że ptak jest bardzo przyjazny, to jest łatwo w kontakcie z nowymi przyjaciółmi. Ale nie oznacza to, że jeśli chcesz ukryć sowa nie może zrobić.

reprodukcja

Prawie zawsze sóweczka prowadzi samotne życie. Jeśli uda mu się spotkać z przedstawicielem płci przeciwnej, to zostanie ustawiony agresywnie. Wynika to z faktu, że przed nim – konkurenta żywności. Ale wszystko się zmienia wraz z nadejściem ciepłych wiosennych dni.

Kobiety iść w poszukiwaniu odpowiedniego domu, w którym będą one później rozmnażać. Nigdy nie wolno im poradzić sobie mężczyzna, jeśli nie znaleźli dom dla przyszłych dzieci. Są one następnie przejść bezpośrednio do wyboru partnera.

Mężczyźni z kolei muszą udowodnić, powagę intencji. Oni szukają pożywienia, które odżywiają samicę. Tylko wtedy, gdy obie strony są zadowolone, para powstaje.

Mężczyźni nie przestawaj karmić swoją „żonę”, dopóki nie siedzieć piskląt. Ale oni nie latają gniazdo. Karmienie prowadzi się w odległości co najmniej 10 m.

zawartość

Sóweczka w domu może przetrwać, ale aby tak się stało, właściciel będzie musiał ciężko pracować. Fakt, że ptaki nie przystosowane do klatki, zwłaszcza jeśli zostały złowione w okresie dorosłości.

Idealnym rozwiązaniem jest niewielka woliera na dziedzińcu. Dlatego zaleca się, aby odmówić takiego zwierzaka, jeśli nie można załatwić. Nie inaczej ptak słodki temperament. Jeśli są one przesiąknięte nienawiścią do jednego ze swoich sąsiadów, będą zachowywać się agresywnie wobec niego stale, nawet po kilku latach.

W pierwszym miesiącu nie można dotknąć zwierzaka, bo przechodzi okres przyzwyczajenia. Ponieważ ptaki są ciekawi, po kilku tygodniach pójdą do kontaktu. Wtedy trzeba zacząć oswajania.

Nie można odłożyć sprzątanie woliery, bo śmieci mogą pojawić się szkodniki, które przyniosą obywatelom niedogodności. Ale to powinno być zrobione dokładnie tak kochanie czuł niepokój, nie bój się.

żywność

Dość trudno jest treść Sowa wróbel w domu. Porady doświadczonych „hodowców” może pomóc, ale charakter indywidualnego zwierzęcia. Dlatego sam właściciel musi przyjrzeć mu się i zrozumieć, co mu się podoba, ale z tego, co powinno być zaniechane.

Prawidłowe odżywianie jest określona przez wiek osobnika. Jeśli jest to młody i aktywny sowa, podstawą żywności konieczności być zboża i nasiona. Starsi członkowie są bardziej odpowiednie owoce i warzywa – są łatwiejsze do strawienia.

Nie powinniśmy zapominać o wodzie. W wolierze lub klatce zawsze musi być miska z płynem, który musi stale zmieniać. Ponadto pożądane jest, że ptak był stały dostęp do żywności, bo zjada dużo.

Jeśli utrata apetytu, sowa być zwolniony latać wokół domu, oczywiście, zamknięte okna i otwory wentylacyjne. To pozwoli mu się trochę swobody. Apetyt powróci po takim objazdem.

powszechne schorzenia

Istnieje wiele chorób, które odbiera Sichik opłaty. Sowa, wróbel dzieciństwo podatne na choroby, a wielu z nich pojawiają się u dzieci, pod warunkiem, że nawet opieka matki nie pomaga pozbyć się z nich.

Jeśli zdrowy dorosły i nagle zaczęła odmawiać jedzenia i gier, to znaczy, że organizm infekcji. Jako rzadkiego ptaka, trzeba natychmiast skontaktować się z lekarzem weterynarii. Jeśli choroba rozprzestrzeniła, lekarz będzie szybko w stanie go określić, jak również przypisać algorytm odzyskiwania. Jeśli był wcześniej zaznajomiony z nim, to tylko pomaga system odpornościowy, aby stać się znów zdrowa.

Z reguły, jeśli chodzi o drób tylko zachoruje częściej, ponieważ zawierają one błędne. Na przykład, mogą one być podawane przez ziarna i owoce, które są przeciwwskazane albo są dozwolone, ale w małych ilościach. Ponadto, jeśli przeterminowanych lub zepsutej żywności, konieczne jest, aby nabyć nowe – dla tych właścicieli powinien rzadko.

ciekawostki

Sowa Pigmej ma wiele różnic od sowy lub innych członków rodziny. Często nie są interesujące i niepowtarzalne historie z nimi związane. Na przykład ten ptak jest bardzo pewnie odnosi się do psów. Jeśli człowiek idzie w lesie z nią, sowa muszą wznieść się lepiej poznać. Wynika to prawdopodobnie z faktu, że psy są jak wilki, które chronią małe sowy z wielu drapieżników.

Pomimo faktu, że sowa jest ptakiem, to nigdy nie latać na duże odległości. Najbardziej może sobie pozwolić – kilkadziesiąt metrów. Jednak nawet w tak małej odległości męczennica widza w niezwykłą zręcznością.

Gdy mężczyzna przynosi żywności Troska matki z ich potomstwa, karmienie jest bardzo przypominający kłótni rodzinnej. Samica krzyki i siła wyciąga te kawałki jedzenia, które doprowadziły w Łapy chłopakiem. Ale to jest zrobione, aby zgnieść żywności. Następnie w procesie wchłaniania i trawienia będzie mniej czasu, a samica będzie mógł wrócić do rozmyślać.

wniosek

Zatem sowa Karłem dociekliwy i przyjazne dla ptaków, które jednak nie lubi bliski kontakt z osobą. Jeśli zdecydujesz się na zwierzaka, więc jest zalecane, aby dać pierwszeństwo tylko do tych osób, które są już kilka pokoleń żyją w klatkach i wolierach. Dzikie sowy są mało prawdopodobne, aby przetrwać w mieszkaniu lub domu osoby.

Ponadto, nie można zabrać ze sobą zwierzaka, gdy jego dom jest jeszcze nieprzygotowany. On na pewno trzeba natychmiast wiedzieć, gdzie terytorium osobiste. Pożądane jest również, aby nie wkraczać na nim po raz pierwszy, niech ulubiony mały mistrz.