429 Shares 2359 views

Tanie i luksusowe … Kia Clarus

Wszyscy kochamy koreańskich samochodów na ich uderzający projektu, doskonałą jakością i bogatym elektronicznym „wypychania”. Niekwestionowanym liderem koreańskiego przemysłu motoryzacyjnego jest firma Kia. Teraz samochodów jest w stanie konkurować z takimi markami jak Audi czy Ford. Ale jakie były modele Kia wcześniej?

Bardzo ciekawa strona w historii firmy stał się samochód Kia Clarus (w Korei – Credos). Samochód został wyprodukowany na granicy dwóch stuleci. Warto zauważyć, że model osiągnął ogromny sukces i stał się jednym z najbardziej udanych wydarzeń Koreańczycy przez wiele lat.

Po raz pierwszy Kia Clarus został wprowadzony w 1996 roku. Samochód został umieszczony jako średniej klasy sedan. projektowanie wnętrz i płynne linie ciała sprawiał wrażenie premii samochodu. Jednak to wystarczyło, aby czuć tanie materiały wykończenia, a to wrażenie znika. Co dziwne, ale jest to i przekupił sedan. Wyglądało to drogie, a cena była bardzo rozsądna. Jakość jednostek technicznych utrzymuje się na wysokim poziomie. A większość zwykłych właściciela samochodu i nie jest konieczne.

Kia Clarus opracowany wspólnie przez specjalistów z Mazdy. Dlatego też wiele cech przyjętych od samochodu „mazdovskoy” model 626. i silnik, który był wyposażony w Clarus, były podobne do napędu Mazda 626.

parametry techniczne

Wytwarzany wzór z silników w ilości 1,8 do 2 litrów. Ich pojemność 116 i 133 litrów. a. odpowiednio. Silniki te zostały zaproponowane dwa rodzaje przekładni: 5-speed „mechanika” lub e-4-biegową automatyczną skrzynią biegów. Samochód można nazwać „chciwy” – 100 km, to „zjada” więcej niż 10 litrów benzyny. Prędkość maksymalna to około 215 km / h.

Zawieszenie zostało zaprojektowane pięknie. Była umiarkowanie sztywny, ale pozostał wygodne. Ponadto, amortyzatory mogą pochwalić wielką wytrzymałość.

wnętrze

Salon samochodowy tworzy złudzenie luksusu, choć nic specjalnego w nim. Materiały wykończeniowe bardzo proste i tanie. Niemniej jednak, wszystko to miało dokładnie i bez zbędnej forsa, które nie mogą jednak radować. Kabina wystarczająco pojemny. I na tylnym siedzeniu i wszystko, co można poczuć się jak w domu kanapy.

Na desce rozdzielczej wszystko zlokalizowany na tyle i zrozumiałe.

Kolejnym plusem było bagażnik Kia Clarus. Recenzje właścicielami są dość powszechne na forach kierowców, a każdy z nich z pewnością będzie wzmianka o ogromnym bagażem. Głośność jest naprawdę znaczna – 425/765 litrów.

restyling

W 1998 roku zdecydowano się odświeżyć powierzchowność „Clarus”: zmodyfikowaną konstrukcję ciała, sprzęt oświetleniowy, zwiększenie rozmiaru. I nie było powszechne. Były wersje pięcio- i siedem-siedzenia. Model ten nazywa Kia Clarus Kombi. sprzęt techniczny pozostaje taka sama.

Opcje

W 2000 roku można było kupić sedan Clarus zaledwie 13.650 dolarów. Dla pieniędzy kupujący otrzymał wspomaganie kierownicy, elektryczne szyby, poduszka powietrzna, centralny zamek, klimatyzację i system audio z czterema głośnikami.

Najtańsza wagon wart 15 000 dolarów. To prawda, nie było już 2 poduszki powietrzne, ABS i bagażnik dachowy (ARC).

Najdroższe wagon kosztuje trochę więcej niż 17 $ 000 EUR. Zestaw zawiera przekładnię automatyczną, felgi, silnik 2 litra i innych „wodotryski”.

Koniec ery „Clarus”

Pomimo sukcesu tego modelu, firma „Kia” postanowił wycofać się z produkcji samochodu, a następcą Kia Clarus 2000 stał Kia Magentis. Nowy sedan jest już stworzony na platformie Hyundaia Sonata. W 2010 roku model został ponownie przemianowany obecnie nosi nazwę Kia Optima.