847 Shares 3386 views

Primer „ZINOTAN”: specyfikacje techniczne, funkcje i instrukcje użytkowania

Ochrona konstrukcji stalowych i konstrukcji przemysłowych przed korozją jest dobrą odskocznią dla przyszłości, pomaga zaoszczędzić na eksploatacji i konserwacji urządzeń. Jako taki sposób wykonuje „ZINOTAN” dane, które zostaną opisane poniżej.

Kompozycja ta zapewnia ochronę przed korozją nawet w wysokiej zanieczyszczenia z emisji przemysłowych. Zastosowanie kompozycja może być we wszystkich dziedzinach mikroklimatami rodzajów i kategorii obiektu atmosferze. Powłoka jest stabilna w kontakcie z oliwek i oleju, wodzie morskiej i słodkiej, i wodnych roztworach soli. Używać „ZINOTAN” może być w stanowisku do powlekania, jak również jako starter w kombinacji z innymi materiałami.

parametry techniczne

„ZINOTAN” Dane, które muszą zostać zbadane przed zakupem towaru, ma kolor szary odcień nie jest znormalizowany i suszy powłoka ma powierzchnię matową. Grubość powłoki może wahać się od 40 do 80 mikronów. Siła uderzenia wynosi 50 cm, ocena przyczepność to 1.

Elastyczności na zginanie jest 10 mm, a warstwa odporna na ciepło 150 ° C, „ZINOTAN” Dane, które będą interesujące nie tylko dla profesjonalistów, ale także zwykły konsument ma tiksotropowy lepkość w zakresie od 2, 9-3 g / cm 3. Zawartość ciał stałych waha się od 86 do 88%. Zużycia przez warstwy powłoki mieści się w zakresie od 195 do 390 g / m2. Do 3 warstwa stopień suszono przez 2 godziny w temperaturze otoczenia, to może się zmieniać od 20 do 22 ° C, wilgotność względna może osiągnąć 65%.

Główne cechy i właściwości

Rysunek „ZINOTAN” możliwe bez ograniczeń sezonowych, zewnętrzna temperatura otoczenia może być w zakresie od -15 do + 40 ° C Kompozycja jest całkowicie gotowa do stosowania, wskazując na łatwość obsługi. Otrzymany odporna na działanie agresywnych mediów warstwa, a ponadto ma dużą trwałość.

Użyj „ZINOTAN” możliwą do ochrony przed korozją urządzeń transportowych i mostów, obiektów przemysłu chemicznego i naftowego, a także metalurgii. Kompozycja jest kompatybilny z niektórymi z piosenek na „FERROTAN” typu, i można go używać z żywic epoksydowych, akrylowych, poliuretanowych i bazujący na winylu.

Sposób użycia: Przygotowanie powierzchni

„ZINOTAN” Dane, które muszą być znane przed użyciem, nakłada się na uprzednio utworzonego bazy. Ostatnim być czyszczone, a następnie wykonać strumieniowo-ścierną do drugiego stopnia. Powierzchnia powinna być szorstka, ale jeśli chodzi o walcowanej na gorąco stali, dopuszczalnego ręcznym lub zmechanizowanym czyszczenia do klasy 3. Na gładkiej powierzchni bez stosowania chropowatości jest niedozwolone. Mieszaninę bazowej przed użyciem należy usunąć kurz.

użycie Właściwości

Primer „ZINOTAN” Dane, które zostały przedstawione powyżej i pomoże Ci uniknąć błędów w procesie pracy, to kompozycja, która powinna dobrze wymieszać, aż będzie gładkie. Jeśli jest to konieczne, rozcieńcza do lepkości przed użyciem. W dziedzinie i stosowania fabryki powinny być podawane w tym zakresie temperatur i wilgotności względnej w czasie osadzania może zmieniać się od 30 do 98 ° C

Jeśli jest przeznaczony do utworzenia powłoki wielowarstwowe, z których każda kolejna warstwa musi być nakładana po wyschnięciu poprzedniej. Musisz poczekać aż pyłosucha. Sprawdź to poprzez naciśnięcie palcem na powłoce. Jeśli nie śladu, można kontynuować pracę. Lepkie uczucie nie powinno być. Kompozycja nie powinna długo w kontakcie z powietrzem w otwartym zbiorniku.

Specifications powłoka „ZINOTAN” oznacza, że późniejsze osadzanie warstw kompozycji powłokowych, lakierów i emalii musi być wykonane za pomocą 4 godzin lub dłużej. W tym przypadku temperatura otoczenia powinna wynosić 20 ° C, wilgotność względna – 65%. powleczone konieczności suszenia w warunkach in vivo. Jeżeli w tym etapie w celu zmniejszenia wilgotności, czas suszenia zostanie zwiększona. Czasami stosuje się mieszaniny, w połączeniu z przyspieszających suszenie lakierów poliuretanowych, ale przed rozpoczęciem pracy muszą być odporne na czas, jaki był 7 dni. To prawda, jeśli chodzi o media agresywne.

podczas stosowania środków ochrony

„ZINOTAN” specyfikacje, właściwości, które zostały przedstawione powyżej, powinny być stosowane z uwzględnieniem środków bezpieczeństwa. Kapitan powinien używać sprzętu ochrony osobistej, a mianowicie:

  • maski;
  • okulary;
  • respirator.

W odparowanie w kontakcie ze skórą, powinny unikać wdychania rozpuszczalników. Stosowanie powinno być przeprowadzone z odpowiednią wentylacją. Jest to niezbędne, aby zapobiec przedostawaniu się podkładu do dróg oddechowych, a także spojówki. uznaje się materiał zagrożenie pożarowe.

wniosek

„ZINOTAN” Dane, których cena powinna być zainteresowany, jeśli planujesz zakup tego podkładu jest narzędziem, które chroni konstrukcje metalowe. Kup tę mieszaninę można na 420 rubli. za kilogram. Zastosowanie kompozycji jest dość prosty, konieczne jest, aby ubiegać się wałkiem lub pędzlem, a jako zalecanego rozcieńczalnika działa „SOLV-UR”. W przypadku urządzeń do prania powinien korzystać z tego samego rozpuszczalnika lub z rozpuszczalnikiem z ropy naftowej.

Jeśli zamierzasz korzystać z technologii natrysku powietrze do wniosku, średnica narzędzia dyszy może wahać się od 1,8 do 2,2 mm. Ciśnienie może wynosić od 0,3 do 0,4 MPa, która jest w przybliżeniu równa 4 barów. Ilość rozcieńczalnika, który został wymieniony powyżej, może być stosowany w ilości do 5% wagowych.