515 Shares 3068 views

Drugi prezydent Ukrainy Leonid Kuczma: biografia, zdjęcia

Leonid Kuczma (urodzony 09 sierpnia 1938) był drugim prezydentem niepodległej Ukrainy z 19 lipca 1994 roku do 23 stycznia 2005. On objął urząd po wygranej w wyborach prezydenckich 1994 roku, pokonując swojego przeciwnika – obecny prezydent Leonid Krawczuk. Kuczma został ponownie wybrany na kolejny okres pięciu lat jako prezydent w 1999 r.


Ich miejsca pochodzenia i pochodzenia

Gdzie rozpoczął podróż swego życia, Leonid Kuczma? Jego biografia rozpoczęła się w miejscowości Chaikino rolny Czernihowie regionu. Jego ojciec, Daniel Prokofievich (1901-1942) służył jako saper w armii podczas II wojny światowej, został ranny i zmarł w szpitalu polowym w regionie Nowogród, gdy Leonid miał cztery lata. Matka Praskovya Trofimovna całe życie pracował na farmie.

rok studiów

Leonid Kuczma po zamknięciu wiejskiej szkoły wszedł Wydziału (FTF) Dniepropietrowsk State University Physics-techniczne, ukończył w 1960 roku, kwalifikacji inżynier mechanik. Fakt, że FTF był trudny wydział, rodzaj uczelni technicznej w ramach ogólnego uniwersyteckiej. Został on zaprojektowany specjalnie dla szkolenia inżynierów do utworzenia w regionie Dniepropietrowska 50 lat głównym produkcji rakiet kosmicznych. Dlatego większość jej absolwentów zostały wysłane do pracy na południowym maszynowego roślinnych lub rakieta CB „Południe”, która w 50-60-tych kierowanej przez słynnego Generalnego Projektanta M. K. Yangel. Tam też został wysłany do młodego inżyniera Leonid Kuczma.

Udane małżeństwo jako silnik kariery

Jakie są szanse, aby włamać się do pozycji lidera w Biurze, gdzie w dobrych lat do pracy do 20 tys. Pracowników, z których wielu to absolwenci czołowych uczelni technicznych w Moskwie i Leningradzie, miał ukraińskiego chłopca po prowincjonalnym poziomie szkoły edukacji, która była wyraźnie poniżej? To prawda, nie. A jednak, Leonid Kuczma w 1982 roku, został pierwszym zastępcą generalnego projektanta, który był następnie V. F. Utkin. A wcześniej był około 7 lat organizator strona KB, i nie było więcej niż 10 tys komuniści w jego organizacji partyjnej, tak że powołanie sekretarza organizacji partyjnej w tym zespole był prerogatywą Komitetu Centralnego KPZR.

Jak mógł się udało? Przewodnie światło dla Leonid stał się udany mariaż córki ówczesnego głównego technologa Yuzhmash następnie przeniósł się do Moskwy, Ministerstwa Budownictwa Ogólnego jako szef jednej z centralnych desek. Oczywiście, wysokiej rangi ojciec teściowa dała swojej karierze początkowy impet.

Kariera w okresie radzieckim

Ogólnie rzecz biorąc, w każdym razie, ale w ciągu 15 lat, Leonid Kuczma, upadł ze zwykłego inżyniera do testowania rakiet menedżera technologii w kosmodromu Bajkonur w randze Assistant Chief Designer. Jest to w istocie bardzo interesujący i perpektivnaya (w sensie dalszego rozwoju kariery) słupka. Po tych wszystkich przygotowaniach do startu sam uruchomienia rakiet – jest wynikiem pracy wielu pokrewnych przedsiębiorstw z całego Związku Radzieckiego, uczestniczył w projektowaniu i produkcji całego systemu rakietowego, który obejmuje oprócz samej rakiety jest również wyrzutni lub kopalnia, środków transportu, systemów zarządzania sprzęt, telemetrii, nawigacji itd. Postęp testu codziennej szefa najwyższych władz cywilnych i wojskowych Moskwy, często trwa wiele wysokie prowizje. On jest zawsze w zasięgu wzroku i słuchu, każdy wie, że jest określany poprzeczek raportów i sprawozdań dla różnych organów. Po przepracowaniu kilku lat w miejscu, specjalista zwykle przesadza w wysokim krześle lepsze postów na własnej firmy (lub innej agencji).

A nasz bohater w 1975 roku przeniósł się do przewodniczącego partii pierwszego sekretarza „Southern”, a następnie Yuzhmash. Komitetu Partii zakładu Kuczma poszedł na stanowisko pierwszego zastępcy Generalnego Projektanta KB w 1982 roku, a kiedy koniec lat 80. Odszedł wiele lat dyrektor „Yuzhmash” Makarov, został powołany na wakujące stanowisko.

Tak więc, w chwili upadku ZSRR, przybył z reputacją jako starszy menedżer, mimo całej swojej kariery, partia, a produkcja nie stworzył i nie wystąpi którykolwiek z wszelkich istotnych projektowania lub produkcji projektu.

Premiership podczas prezydentury Krawczuk

Już w 1990 roku ówczesny szef Komunistycznej Partii Ukrainy Wołodymyr Iwaszko Kuczma zaproponował premiership, ale odmówił, powołując się na brak doświadczenia. Dwa lata minęły, a wiele, w tym najbardziej Kuczma, stało się jasne, że kraj pod rządami prezydenta Krawczuk kierując się do przepaści. Pod groźbą utraty wszystkiego, co ona nabyta w wyniku upadku Związku Radzieckiego, East ukraińska elita pogrupowane i zmusił Krawczuka, Kuczmy mianować premiera z mocą wydawać dekrety mające moc prawną. Od tamtej pory na Ukrainie od kilku lat nie płacą podatków wynikających z Ordynacji podatkowej, oraz zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów.

Leonid Kuczma – Prezydent

Zrezygnował ze stanowiska premiera Ukrainy we wrześniu 1993 roku na prezydenta w przedterminowych wyborach w 1994 roku na platformie w celu stymulowania gospodarki poprzez przywrócenie stosunków gospodarczych z Rosją i do przeprowadzenia szybkich reform rynkowych. Wygrał wyraźne zwycięstwo urzędującego prezydenta, Leonid Krawczuk, otrzymał silne wsparcie z obszarów przemysłowych na wschodzie i południu. Jego najgorsze wyniki były w zachodniej części kraju.

W październiku 1994 roku rozpoczęła Kuczma kompleksowych reform gospodarczych, włącznie ze zniesieniem kontroli cen, obniżenie podatków, prywatyzację przedsiębiorstw przemysłowych i rolnych, jak również reform w zakresie kontroli wymiany i bankowości. Ukraińska hrywna został wprowadzony w 1996 roku, oryginalny przebieg, który był 1,75 dolara.

Kuczma został ponownie wybrany w 1999 roku na drugą kadencję. Tym razem te obszary, które dają mu silne poparcie dla po raz pierwszy głosowali na jego przeciwnika Peter Simonenko, a teren przed głosowaniem przeciwko niej, a wręcz przeciwnie, wspierali go.

W ciągu dziesięciu lat swojej prezydentury, że niemal co roku zmienił premiery. Najbardziej znanym z nich – to Pavel Lazarenko został skazany w Stanach Zjednoczonych, a Wiktor Juszczenko, który przyszedł, aby zastąpić Kuczmy w 2004 roku.

W okresie dwóch kategoriach wykonawczych na Ukrainie rozwiniętych jest nadal w państwowych organów administracji i systemu legislacyjnego systemu. Poniżej fotografia Leonida Kuchmy prezydentura drugi okres.

Rola w czasie kryzysu wyborczego w 2004 roku

Rola Kuczmy w tym kryzysie nie jest jeszcze w pełni poznany. Po drugiej rundzie w dniu 22 listopada 2004 roku wydawało się, że Janukowycz wygrał wybory przez oszustwa, z powodu którego opozycji i niezależnych obserwatorów kwestionuje wyniki, które doprowadziły do „pomarańczowej” rewolucji.

Mówi się, że została wezwana Janukowycza Kuczma i Wiktor Miedwiedczuk (szef Kancelarii Prezydenta), aby zadeklarować stan wyjątkowy i przytrzymaj inaugurację Janukowycza. Kuczma nie. Później Janukowycz oskarżony Kuczma publicznie o zdradę. Po dojściu do władzy Viktora Juszczenki w wyniku niekonstytucyjną trzeciej turze głosowania, pogratulował mu zwycięstwa i oficjalnie przekazany do władzy następcy w kraju, ale wkrótce po tym opuścił Ukrainę. Po zwolennicy Juszczenki o nazwie Kuczmy reżimu karnych. Wrócił na Ukrainie w marcu 2005 roku będzie prawdopodobnie uzyskać od nowa prezydent zapewnił mu immunitetu.

Przez ostatnie 10 lat był trochę przetoczyła się w życiu politycznym kraju, prawie nie udziela wywiadów, nie zapala się w telewizji. Gdyby nie wydarzenia z ostatnich dwóch lat, prawdopodobnie nie słyszałem czegoś więcej o tym człowieku jako Leonid Kuczma Danilovich. Jego biografia uzupełniona innym jasnej stronie, gdy w 2014 roku został mianowany przez osobistego przedstawiciela w grupy kontaktowej w sprawie negocjacji w Mińsku rozstrzygania wojny w Donbasu za prezydenta Poroszenko.

Życie rodzinne i osobiste

Leonid Kuczma Żona Ludmiła Kuczma od 1967 roku. Jego jedyna córka Helen żonaty Viktorom Pinchukom ukraińskiego oligarchy, z pochodzenia żydowskiego. Elena Pinczuk ma syna Roman (urodzonego w 1991 roku z jej poprzedniego małżeństwa do ukraińskiego biznesmena Igor Franchuk) i dwóch córek Wiktor Pinczuk.

Po przejściu na emeryturę, Kuczma pozwoliło zachować daczy rządu w Koncha Zaspa pod Kijowem. Był również możliwość zachowują pełną pensję prezydencką i cały personel, wraz z dwoma samochodami rządowymi. Koszt utrzymania ogrodu i samochodu są wypłacane z budżetu państwa.

Kolejną kwestią, powodując pewne emocje wokół jego osobowości. Kto był Kuczma Leonid Danilovich, którego obywatelstwo, jeśli nie wszyscy Ukraińcy, i Żydzi. Najprawdopodobniej jest to nonsens. I dystrybuuje swoje ludzie ograniczeni i mniej wykształconych, którzy mają jedynie cel – jest w żaden sposób bosit shadow chory takich znanych postaci jak Leonid Kuczma Danilovich. Jego prawdziwe nazwisko jest jeden, w którym stał się znany na całym świecie jako dwóch kadencji prezydenta Ukrainy.