628 Shares 6636 views

doświadczenia chemiczne – Wezuwiusz na stole

Jak wydać zabawne lekcji chemii w kuchni i sprawiają, że bezpieczne i zabawy dla Twojego dziecka? Staramy się trzymać prawdziwe doświadczenie chemiczne – wulkan w regularnej płyty stołu. Z tego doświadczenia, potrzebne są następujące materiały i substancje chemiczne:


– kawałek glinki (z niego będziemy się sam wulkanu);

– płytę;

– kwas octowy;

– sody;

– płyn do mycia naczyń;

– barwnik.

Powyższe składniki można łatwo znaleźć w każdym domu lub w dziale gospodarczym pobliskiego sklepu. Są one dość bezpieczne, ale jak każdy eksperymentów w dziedzinie chemii, to również wymaga przestrzegania zasad bezpieczeństwa.

Opis stanowiska:

  1. Plasteliny i wytwarzania podstawy stożka wulkanu z otworem. Połączyć je ostrożnie klepnął krawędzi. Otrzymujemy plastelina wulkan układ do stoków. Rozmiar wewnętrzny naszego projektu powinien mieć okrąg o średnicy około 100 – 200 mm. Przed zainstalowaniem układ w talerzu lub tacy sprawdzić nasz wulkan na przeciek: zbieramy go wodą i sprawdzić, czy przekazaniem go. Jeśli wszystko jest w porządku – ustawić układ wulkanu na talerzu.
  2. Teraz przechodzimy do następnej części – gotowanie lawy. Zasypiamy w naszej makiety wulkanu z gliny jedną łyżkę sody oczyszczonej, płynu do mycia naczyń w tej samej objętości i barwnik, który plamienia przyszłej erupcji lawy w kolorze odpowiadającym rzeczywistym. Aby osiągnąć maksymalne podobieństwo, można użyć barwnika spożywczego, farby do malowania dla dzieci, a nawet zwykły sok z buraków. Ten związek chemiczny jest odtworzenie doświadczenia dziecka w oczach wybuch wulkanu w przyrodzie.
  3. Aby rozpocząć erupcji jest konieczne do wypełnienia krateru czwartą filiżanki octu. Podczas chemicznej reakcji związek sodu i kwasu octowego prowadzi do tworzenia soli kwasu karboksylowego, który odnosi się do związków nietrwałych i natychmiast ulega rozkładowi na wodę i dwutlenek węgla. Jest to proces piany i dać nasz pogląd erupcji wulkanu z lawy na zboczach. Doświadczenia Chemiczne kompletne.

Wykazanie czynnego wulkanu w szkole

Oprócz wyżej opisanego rodzaju demonstracji bezpiecznego erupcji, nadal istnieje wiele sposobów, aby uzyskać wulkanu na stole. Ale te eksperymenty najlepiej zrobić w specjalnie przygotowanych pomieszczeniach – laboratoria chemii w szkole. Najbardziej znanym wszystkim w szkole Volcano Boettger. Dla jego prowadzenia potrzebne dwuchromian amonu, który wlewa się wzniesienie, przy górnej jej wgłębieniem. Krateru jest umieszczony kawałek waty nasączonym w alkoholu, który jest ogrzewany. Podczas reakcji azot, woda i tlenku chromu. Reakcja przebiega bardzo podobne do wybuchu aktywnego wulkanu.

Do zapamiętania, a także dla rozwoju stypendium u dzieci jest dobrze podłączony przez eksperymentu chemicznego z jakiegoś najlepiej znanym przykładem erupcji w historii cywilizacji ludzkiej, na przykład, z wybuchem Wezuwiusza we Włoszech, zwłaszcza ze względu na jego wspaniałe i na rzecz horyzoncie można zilustrować reprodukcje wielki malowanie Karla Bryullova „Ostatnie dni Pompei” (1827-1833 Dwuletni okres).

Bez odsetek dla dzieci będzie również historia raczej rzadkie i nagradzanie zawodu wulkanolog. Tych specjalistów stale monitoruje już wymarły i aktywne wulkany dzisiaj uczynić założenia dotyczące możliwego czasu i siły przyszłych erupcji.