496 Shares 2591 views

Asrock (płyta główna): Rekomendacje dotyczące wyboru

Zaledwie dziesięć lat temu przez nieznanego marki pojawił się tylko jeden produkt na rynku, że jego przystępna cena i świetna funkcjonalność zyskała uznanie zarówno wśród sprzedawców i dla kupujących. Mówimy o płycie Asrock od producenta. Jak się okazało, nieznana marka jest podział giganta przez ASUS. Chińska marka bez utraty własnej marki, po prostu wziąć niszę low-end, a użytkownik ma możliwość zakupu porządnych produkty w bardzo niskiej cenie. Celem tego artykułu, sprzętu komputerowego z Asrock Producent – płyta główna.


zbudowane do końca

obudowa micro-ATX jest cechą charakterystyczną firmy Asrock. Płyta początkowo ustawione dla biur i użytku domowego, ale później zyskał renomę wśród fanów multimediów i gier. Producent pozwolić na zakup ich produktów jako fan Intela i AMD, tak jak odpowiednich układów paleniskowych. Główną cechą marki w porównaniu do konkurencji – że wszystkie płyty główne mają pełne wsparcie istniejących funkcji dla każdej generacji procesorów. Ponadto, producent umożliwił klient do łączenia urządzeń starszych poprzez zapewnienie swój produkt wszystkie rodzaje interfejsów. Przykładem jest liderem sprzedaży w kategorii „biurze” – Płyta główna Asrock n68c UCC.

Modernizacja przy minimalnym wysiłku

Marzenie każdego właściciela komputera jest możliwość uaktualnienia urządzenia przy minimalnym wysiłku. W większości przypadków wymaga wymiany podstawowych komponentów, aby zwiększyć wydajność systemu. Może to odnosić się do każdej marki, ale nie ASRock. Płyta, która jest umieszczona na biura, pozwala poprawić wydajność komputera przy minimalnym koszcie.

 1. Wsparcie dla wszystkich procesorów w kontekście każdego pokolenia, niezależnie od procesu i ciepła.
 2. Wsparcie dla dwóch rodzajów pamięci, takich jak pamięci DDR2 i DDR3, bez możliwości jednoczesnej pracy.
 3. Obecność dotychczasowych interfejsów: FDD, IDE, RS-232, LPT, PS / 2.
 4. Zintegrowana karta graficzna z wytworzeniem D-Sub. Wbudowany dźwięk pięć kanałów i karty sieciowej.

interesujące akcesoria

Tanie urządzenia budżet wykonany sprzedać w konfiguracji OEM. Jest to zjawisko powszechne, a sądząc po licznych opinii, nie powoduje zaburzeń nabywców, ponieważ często kupują montaż komputerowy. Ale producent Asrock postanowił inaczej. Ogromne pole można znaleźć, oprócz zapakowany w antystatyczną opłaty worek, dwa kabel Serial ATA, sterowniki dla płyty głównej Asrock w kilku napędu CD-ROM, bez podpisów nasadki na tylnym panelu oraz dwa ogromne oświadczeniu. Jedna broszura przeznaczona jest do montażu komponentów działa na płycie głównej, a druga książka opisuje wbudowane funkcje, aby ułatwić pracę użytkownikowi i przyspieszające działanie komputera. Instrukcje napisane w kilku językach, zawiera kolorowe zdjęcia, a cały tekst jest napisany w języku dostępnym dla zrozumienia.

dodatkowa funkcjonalność

Wbudowane czujniki i różnych sterowników na płycie głównej, sterowane za pomocą własnych narzędzi, produkty ASUS nie są nowe. Ale produkty kupujący Asrock to powinno zostać zgłoszone jeszcze przed zakupem. Tylko dzięki opinii klientów w mediach, można zobaczyć, co znajduje się na dołączonej do sterowników dysków płyta Asrock zajmują tylko niewielką część. Wszystko inne miejsce na dysku zajęte przez narzędzia i oprogramowanie. niedrogie urządzenie zawiera wiele czujników wbudowanych chipset określania temperatury procesora do obudowy i ma możliwość sterowania prędkością obrotową połączonymi chłodnicami. Ponadto nie są monitorowane napięcia. Własne narzędzia pozwalają na zmianę częstotliwości magistrali systemowej bezpośrednio z systemu operacyjnego. I na płycie CD znajduje się wiele ciekawych programów, w tym programy antywirusowe, redaktorów i odtwarzaczy multimedialnych. Jednak większość z nich to wersje demo.

Zalety i wady

Sądząc po licznych opinie właścicieli, szczególną uwagę zasługuje płyty głównej ASRock n68c. W krajach byłego Związku Radzieckiego, to ta seria doprowadziła do tego, że większość swoich zalet powitał negatywnie przez użytkowników. Fakt, że producent, biorąc budżetu klasy zorientowane płyty w segmencie biurowym – praca z urządzeń biurowych, łączący starą przechowywanie informacji, tworzenie tablic i podłączenia innych urządzeń peryferyjnych. Jednak wielu sprzedawców użyć płytę zbudować platformę tanią do gier, z powodu czegoś, co wyglądało negatywne.

 1. Instalacja systemu chłodzenia gier wideo obejmuje wszystkich dostępnych gniazd PCI, dlatego niemożliwe jest podłączenie innych urządzeń, takich jak tuner TV. Długi „ogon” film zamyka wszystkie gniazda SATA, aby podłączyć kabel dysku twardego do delikatnie rozbić na kawałki.
 2. Dziwny układ chłodzenia, który nie chłodzić chipset.

Wzrost wydajności pracy w ciągu kilku minut

Wszelkie overclockerzy, zapoznania się z opisem funkcjonalności płyty głównej, zrozumie, że urządzenie jest urządzeniem klasy budżet łączy cenę. Drobne poprawki będzie podnieść wydajność systemu. Przykładem jest Urząd płyta Asrock n68c, seria S, która nie jest przewidziane do chłodzenia radiator Southbridge i Northbridge pozostawia wiele do życzenia.

 1. Zamiast standardowego radiatora zaleca się zainstalowanie małą chłodnicę z miedzi, sprężynowych nóg. Można ją kupić w specjalistycznym sklepie dla fanów do modernizacji komputerów.
 2. Oprócz pełnych chłodnic, na bloku systemu należy zainstalować dwa dodatkowe urządzenia 80-120 mm. Jedno miejsce w przedniej części obudowy (do spożycia), z drugiej – z tyłu (blow-out). Oś zamontowany wentylator musi być utrzymywane na poziomie mostka południowego.
 3. Kupić krawat i starannie przymocować wszystkie kable zasilające, otwierając możliwość normalnej cyrkulacji powietrza.

Segment drogie

Sądząc po licznych opinii klientów na temat ich zakupu komponentów do gier dotknięte liczne reklamy złote styki w urządzeniu złącza Asrock. ASRock Fatal1ty płyta Z97 Profesjonalna, według producenta, jest unikalny w skali świata w klasie gry. Pełne wsparcie dla wszystkich istniejących standardów w jednym urządzeniu w przystępnej cenie.

 1. Staranne rozmieszczenie wszystkich elementów oraz doskonały system chłodzenia nie pozwoli przyczyną przegrzania nawet przy maksymalnych obciążeniach.
 2. Polimer NICHICON kondensatory montowane na płycie głównej, są zaznaczone na produkcji w Japonii.
 3. Wszystkie kontakty systemowe są pozłacane.
 4. Wraz ze wszystkimi rodzajami interfejsów obecnych starszych złączy dla absolutnej zgodności wszystkich urządzeń i akcesoriów.

W następstwie przeglądu i zapoznania się z funkcjonalnością płyty głównej ASRock Fatal1ty Z97 Profesjonalne rodzi wiele pytań dla drogich marek. Dlaczego Gigabyte i MSI z mniejszą funkcjonalnością są 2-3 razy droższe?

paskudne rzeczy

Widocznie, w celu zapobieżenia możliwości urządzenia, aby przejść od low-end, producent nie dbać o układ chłodzenia, który jest główną przyczyną awarii podzespołów. Na przykład, płyta Asrock H61M, że wydajność nie jest gorsze od produktów takich marek jak Foxconn i ECS, obsługuje modele najwyższej klasy procesorów i jest w stanie pracować z kartami graficznymi gier, wyposażonych w uszkodzonym systemem chłodzenia. Grzejniki, zainstalowane na północy i południowego mostu, jest fikcją. Można to potwierdzić doświadczalnie, przy użyciu pasty. Wklej posmarowaną grzejnik i zainstalować go na płycie głównej, użytkownik wykryje nieobecność wiórów strefie kontaktu z chłodnicy. Takie podejście jest całkowicie niezrozumiały dla producenta, ponieważ urządzenia są umieszczone w większości do pracy w biurze, gdzie problemem zapylenie jest zawsze aktualna.

Konkludując

Potencjalny nabywca będzie mile zaskoczony, po zapoznaniu się z możliwościami płyt głównych marki Asrock. Protegowany, ASUS posiada dużą funkcjonalność i rozsądną cenę. A zakres na dzisiaj jest dość wrażliwy – oprócz wyborów budżetowych na rynku można znaleźć rozwiązania niskich kosztów dla systemów gier pulpit. Nawet niskie ceny w sklepie płyty głównej serii Asrock N68 do pracy w biurze będą rywalizować w wykonaniu znanych marek. Mówi głównie o orientacji producenta do konsumenta końcowego, pozwalając mu na zakup produktów z absolutnej jakości w przystępnej cenie.