487 Shares 7927 views

Szklarnie o kształcie rurki z rękami: rysunki, diagramy

Szklarnie w kształcie rurki, własnymi rękami wykonane dzisiaj rozprowadzane dość. Wynika to z kilku powodów, z których jeden jest wyrażone w łatwości instalacji, a drugi w budżecie prac. Jeśli jesteś oszczędny aptekach, a następnie zbudować taka struktura nie może nawet uzyskanie materiału. W celu uczynienia zespół nie musi mieć specjalnych umiejętności, trzeba tylko przestrzegać pewnych wskazówek. Po cieplarnianych jest gotowy, to nie będzie musiał służyć, jakby w mocnej odmiany zostanie wybrany jako materiału pokryciowego, szklarnia nie będzie nawet musiał demontować zimę. W przeciwieństwie do szklarni w oparciu ramach których inne materiały dotyczące rodzaju drewna, stalowa konstrukcja jest trwała, a ponadto jej elementy nie są w stanie trafić procesy gnicia i instalacja grzybicze nie przytłaczający. Szklarni tego typu są odporne na odkształcenia, które mogą być spowodowane przez wzrost temperatury.

Różnorodność form szklarniach

Najczęściej wznoszone łuk w kształcie tubki cieplarnianych własnymi rękami. Nadaje się do uprawy w przestrzeni, jej niskie rośliny. Jedną z cech szklarni jest zdolność do samooczyszczania dachu. Po powierzchni stale spada gruz, a także opady deszczu. Formularz może być również tunel. Takie urządzenia mają standardowe wymiary. Tak więc, jego wysokość jest ograniczona do 5 m, a szerokość 10 m. Jeśli istnieje potrzeba rośnie wysokich roślin, należy wybrać ją zbudować kształt tunelu. Jeżeli teren budynku jest zdominowany przez silne wiatry, taka cieplarnianych będzie je znieść.

Może być wykonany z dwuspadowym cieplarnianych kształcie rurki z rękami. Jeśli wybierzesz formę, można ustawić stosunkowo dużą strukturę, w którym można poruszać się we wszystkich wzrostu. Jest on używany do uprawy tej formy zieleni, wzmocnionych na podporach, a także wyprostowany i kręcone uprawy. Jeśli istnieje potrzeba, aby efektywnie przydzielać obszar lądowy, konieczne jest, aby wybrać taką formę. Czasami stosuje się w postaci budowy i piramidalnej, szklarnia tego typu będą również zajmują niewiele miejsca.

Ustalenie miejsca dla szklarni

Przed przystąpieniem do budowy szklarni w kształcie rury ze swoimi rękami, konieczne jest, aby określić miejsce, w którym zostanie on zainstalowany. Wśród głównych cech miejsca do montażu można podkreślić obecność wystarczającej ilości światła w ciągu dnia. Nie rozpocząć pracę, jeśli nie są w pobliżu wysokich drzew, które zapewniają cień. Należy pamiętać, że dla cieplarnianych powinny być wygodne podejście, aby móc wejść w jego wewnętrznej przestrzeni wody i nawozów.

Jeśli zamierzasz zbudować szklarnię o wydłużonym kształcie, to jest korzystnie położony od wschodu do zachodu. Przy budowie projekty z dwuspadowym dachem skrzydła, przeznaczone do wentylacji, muszą być umieszczone na południowym stoku.

Przygotowania do budowy

Do szklarni z rury profilowej rękoma niezbędne do przygotowania rur, które tworzą podstawę ramy. Średnica tych pierwiastków powinny być ograniczone 40h20 mm, a mianowicie takie wykroje będzie mógł zapewnić wytrzymałość i stabilność. Jednak w produkcji środka wiążącego pomiędzy ramami trzeba użyć rury, którego przekrój poprzeczny jest równy 20×20 mm. Początkowo trzeba przygotować konstrukcję układów. Jeśli istnieje potrzeba, aby zbudować szklarnię, która będzie miała powierzchnię ponad imponujące, konieczne jest użycie ramki półkolisty zamiast szczytem, ale jeśli zdecydujesz się go wybrać, trzeba zaopatrzyć się w giętarki. Jego koszt jest dość imponująca, tak aby zmusić go do wyprodukowania jednego szklarnię niewłaściwe. Cóż, jeśli to jest możliwe podjęcie takiego sprzętu do wynajęcia.

Definiowanie parametrów

Przed dokonaniem rysunek do szklarni o kształcie rurki z rękami, konieczne jest, aby wziąć pod uwagę, że rama powinna mieć długość 6,05 m. Ten parametr powodu standardowy rozmiar rury sprzedawane w sklepach. Jeśli chodzi o wysokość, konieczne jest, aby zatrzymać Wybór 1,7 m. Oznacza to, że profil musi być 3,4 m. Z długością segmentu pozostanie kawałek 2,65 m. Ze względu na kąt nachylenia dachu, to zwykle kąt 0 wynosi 30, ale szerokość jest równa 2,24 m. Jeżeli szerokość wynikających czystych 24 cm, to obejmować projekt standardu poliwęglan internetowej ponadto nawisy bokach będą w lewo do odprowadzania wody.

Jeśli wolisz, aby taki właśnie szklarni, pozwoli to zrobić bez użycia narzędzi, których koszt jest wysoki.

Określenie struktury fundamentowej

Zanim zaczniesz budować szklarnie rama z rury profilowej z rąk, trzeba zadbać o fundamencie. Opcje dla jego budowy może być inna. Podstawą mogą być materiały, które będą w stanie znaleźć na stronie, może to być sen kolejowego i nawet ruszt pali śrubowych. Jednak najbardziej popularne wśród kierowców jest fundamentem, zbudowany na bazie betonu. W tym przypadku, struktura melkozaglublennoy. Położy podwaliny pod jednym bagnetowym łopatą.

Budowa fundamentów

Przed jak wypełnić fundamentu musi być dokładnie wypoziomowane witrynę i przygotować dołu. Po obwodzie należy położyć kotwy do montażu rur profilowanych. Następnym krokiem jest opracowanie rozwiązania, które będą spośród składników kamyki, piasku i cementu. Przygotowany mieszaninę można rozlewać do wykopu i pozostawienie w tym stanie aż do zestawu roztworu.

Pracować na ramie instalacyjnej

Kolejny etap polega na produkcji w szklarni w kształcie rury z rękami, co wskazuje na potrzebę ramkowego. Kredytów hipotecznych elementy do tego, aby być spawane przekrój profilu, które jest równe 40h20 mm. Konstrukcja ta będzie służyć jako wiarygodne podstawy do mocowania pomocnicze i główne ramek. W celu uniknięcia zniekształcenia, ramy mocujące powinny być przeprowadzone na gładkiej i trwałej powierzchni. Jeśli to konieczne, należy wykonać cięcie nie powinniśmy się spieszyć, aby wyciąć cały segment, oryginalnie powinny szczelinę w owczarni. Po zaleca się łuk rurowy będzie w stanie otrzymać żądaną konfigurację ramki. Następnie można przystąpić do provarkoy stawy na przedmiocie, który musi być wstępnie zmontowane.

Gdy szklarnie należy stosować od ukształtowanej obwodzie rury własnymi rękami, aby ułatwić. Warto pamiętać, że rama koniec działa jako ważny konstrukcji nośnej, konieczne jest zamontowanie drzwi i okna. Rozwiązanie to zalecane jest do ramy, która jest wstępnie położył na ziemi. Rama drzwi mają być spawane rury, przy czym przekrój jest 40h20 mm wzgląd wlotów, spowoduje to profil 20×20 mm.

Należy wziąć pod uwagę szerokość ostrza z poliwęglanu, które jest równe 2 m, to określenia odległości między łukami. Długość powinna być dostosowana tak, aby pojawiły się na stawach rury profilowej. Jeśli rury ramy 40h20 można przewidzieć etap 1 m. Korpus ramy muszą być montowane w odległości 1 m, a następnie muszą zostać wzmocnione w przedziale od probówek 20×20. Dla segmentów, które powinny być wykonane w jednej płaszczyźnie z głównym profilem. Związek ten pozwala na równomierne pokrycie materiału cieplarnianego.

Montaż elementów ramowych

Szklarnie jazdy z rury profilowej z rąk powinny być przygotowane wcześniej. Elementy montażowe pionowo należy rozpocząć od końca ramy do drzwi. Aby zapewnić dokładne powiązanie z płaszczyzną pionową, muszą być wzmocnione klamrami naroży, które mogą być zgrzewane na poziomej podstawie rury. Poziomo umieszczone wiązkę rur trzeba zamontować profil wgniatany w odległości 10 cm od przegięcia ramy, które pozwalają dobrze poliwęglan ustalić długości i szerokości.

Mocowanie pokrywy

Praca jest konieczne stosowanie rysunek cieplarnianych kształcie rurki, z rękami, więc będzie produkować więcej montaż wysokiej jakości. W ostatnim etapie należy wzmocnić poliwęglan, powinno to być zrobione za pomocą wkrętów 3,2h25 mm pressshayboy.