569 Shares 7197 views

Devid Boui: A Biography, życie osobiste, praca

Devid Boui (zdjęcie przedstawia w dalszej części artykułu) – brytyjski piosenkarz, kompozytor i aktor, najbardziej znany ze swoich dramatycznych wcieleń muzycznych, w tym wizerunku Ziggy Stardust. Rock and Roll Hall of Fame w 1996 roku wybrany

Devid Boui: krótka biografia

Zwany muzyczny kameleon ze względu na jego ciągle zmieniającym się wyglądem i dźwiękiem, przyszła gwiazda rocka Devid Boui urodził się w Londynie w dniu 01.08.47. Prawdziwe imię brytyjskiego piosenkarza – David Robert Dzhons. Był od najmłodszych lat wykazywał zainteresowanie muzyką i zaczął grać na saksofonie w wieku 13 lat. David miał znaczący wpływ jego przyrodni brat Terry, który miał dziewięć lat starsza i zaangażowanych go w świecie muzyki rockowej i literatury Beat. Ale Terry nie był zdrowy. Cierpiał na chorobę psychiczną, z powodu której jego rodzina została zmuszona do wprowadzenia go w szpitalu psychiatrycznym. Jest prowadzona Dawida całe swoje życie. Terry popełnił samobójstwo w 1985 roku. Tragedia była podstawą piosenki Bowie Skocz mówią.

Po ukończeniu szkoły w wieku 16 lat technicznego Bromley, David rozpoczął pracę jako artysta. On nadal grać z wieloma grupami i zorganizował swój własny pod nazwą Davy Jones i dolnej trzeciej. Potem przyszedł kilka singli, ale żaden z nich nie dał bardzo potrzebne młody wykonawca rozpędu handlowej.

Początki kariery

Z obawy, że zostanie ona mylona z Davy Jones z „Mankis” początkujący aktor zmienił nazwisko – był inspirowany przez nóż, nazwany na cześć amerykańskiego bohatera ludowego 19 wieku, Dzhima Boui.

W końcu David zaczął działać samodzielnie. Ale po nieudanej solowy album, on tymczasowo opuścił świat muzyczny. Jak często w jego późniejszym życiu, te lata były eksperymentalne dla młodego artysty. W ciągu kilku tygodni w 1967 roku, mieszkał w klasztorze buddyjskim w Szkocji. Bowie później zorganizował własną trupę pantomimy zatytułowany Piór.

gwiazda pop

Na początku 1969 roku Bowie powrócił do muzyki. Podpisał kontrakt z wytwórnią Mercury Records w lecie i wydał singiel „Space Oddity”. Bowie później przyznał, że piosenka przyszedł do niego po obejrzeniu filmów Stenli Kubrika „2001:. A Space Odyssey” Skład szybko trafił w gusta publiczności, w dużej mierze spowodowane przez fakt, że BBC używali go podczas obejmujące lądowania na Księżycu „Apollo 11”. Utwór cieszył się również sukcesy po wydaniu w Stanach Zjednoczonych w 1972 roku, rosnące na wykresach na 15. miejscu.

Kolejny album Bowiego, "The Man Who Sold The World" (1970) przyniósł mu jeszcze większą sławę. Nagrywania inny dźwięk cięższy rockowy niż poprzednie kompozycje, a zawarte piosenkę „All crazy”, poświęcony jego brat, Terry. Następna praca „Hankey Dori” (1971) zawierał dwa hity: utwór tytułowy, który został poświęcony Boba Dylana, Endi Uorholu i Velvet Underground i „Change”, który stał się uosobieniem Dawida.

Ziggy Stardust

Wraz ze wzrostem sławy rosły i pragnienie, aby zachować fanów Bowie i krytyków na straty. W wywiadzie dla magazynu „Melody Maker” w styczniu 1972 roku, twierdził, że był gejem, a następnie umieścić w wyimaginowanym świecie gwiazda pop rock Ziggy Stardust i towarzyszący mu zespół „Pająki z Marsa”. Album 1972, "The Rise and Fall of Ziggy Stardust and the Spiders from Mars" uczynił go gwiazdą. Ubrany w garnitur z jakimś dzikim przyszłości, brytyjski piosenkarz został oznaczony nową erę w muzyce rockowej, która wydawała się być oficjalnie ogłosił koniec 1960 roku i erę Woodstock.

Czy gej Devid Boui? Biografia piosenkarza jest pełen sprzecznych faktów. We wrześniu 1976 roku, w wywiadzie dla magazynu „Playboy”, powiedział, że jest biseksualna. Zgodnie z pierwszą żoną, Bowie miał romans z Mick Jagger. Jednak w 1983 roku, w wywiadzie dla „Rolling Stone”, magazynu, powiedział, że on zawsze był heteroseksualny.

więcej zmian

Devid Boui, którego biografia jest oznaczony przez częste zmiany obrazów, jak szybko wymienić, a obraz z Stardust. Piosenkarka skorzystał z jego popularności i produkowane zbiory Iggy Pop i Lu Rida. W 1973 roku rozpadł się na „Spiders From Mars” i umieścić na półce Ziggy. muzyka Devid Boui w stylu glam-rock Alladin Sane zebranych w (1973) kolekcji. Niniejsza informacja prasowa zawiera utwór „Jean Genie” i „Spędźmy razem noc”, która stała się wynikiem jego współpracy z Mick Jagger i Keith Richards. W tym samym czasie pokazał swoją pasję do brytyjskiej mody i wydany Pin up, album z coverami piosenek na popularnych zespołów, w tym Pink Floyd i Pretty Things.

Podbój Ameryki

W połowie 1970 roku, Bowie narażał się do zmian na pełną skalę. Gone są skandaliczne kostiumy i żywe krajobrazy. W ciągu zaledwie dwóch lat wydała albumy Diamond Dogs (1974) oraz "Young Americans" (1975). Pierwszym z nich był na pierwszym miejscu w Wielkiej Brytanii z hitów Rebel Rebel i Diamond Dogs, a piąty – w Stanach Zjednoczonych. Promo-tour Ameryki Północnej miała miejsce od czerwca do grudnia 1974 roku produkcja big-budżet towarzyszyła teatralnych efektów specjalnych, ale to był nękany przez zaburzenia psychiczne, które cierpi Devid Boui. Cracked Actor dokumentalny, nakręcony przez Alana Entobom nadrukowane blady i wychudzony piosenkarz doznał poważnego narkomanii. W albumie podkład piosenkarka „Young Americans” był młody Luther Vandross, a utwór „Fame”, napisany wspólnie z Carlosem Alomar i Johna Lennona, stał się pierwszym amerykańskim pojedynczy Bowie, który zajął pierwsze miejsce na liście przebojów.

Po przeprowadzce do Los Angeles Devid Boui nagrał piosenkę stacji do stacji, co czyniło plastikową duszę książki „Młodzi Amerykanie” więcej awangardy, utwór stał się hitem. Wkrótce Bowie postanowił, że miasto jest zbyt nudne dla niego i powrócił do Anglii. Po przybyciu do Londynu witał tłum fanów vskidyvaniem nazistowskich rękach, co było przejawem rosnącego oderwania od rzeczywistości addict piosenkarza. Incydent wywołał ogromny skandal, a Bowie opuścił kraj, aby osiedlić się w Berlinie, gdzie mieszkał i pracował z Brianem Eno.

W Berlinie Dawid przyszedł do siebie, zaczął malować i studiować sztukę. Zainteresował się niemieckiej muzyki elektronicznej i Eno pomógł nagrać swój pierwszy wspólny album niski. Wydany w 1977 roku, uwolnienie była oszałamiająca mieszanka muzyki elektronicznej, popu i awangardy. Chociaż kolekcja otrzymał mieszane recenzje, że był jednym z najbardziej wpływowych albumów w późnych latach 70-tych, a także po jej bohaterów, wydany w tym samym roku. W 1977 roku Bowie nie tylko napisał dwa zbiory utworów solowych, ale także produkowane rekord tory Iggy Pop „The Idiot” i „Lust for Life” oraz koncertował anonimowo jako klawiatury. W tym samym roku, David wznowił karierę aktorską, zagrał w filmie Tylko Gigolo z Marlene Dietrich i Kim Novak. Na scenę powrócił w 1978 roku, rozpoczynając międzynarodową trasę, której zapis został wydany jako podwójny album Stage.

W 1980 Devid Boui, którego biografia została ponownie związana z Nowego Jorku, opublikował zbiór Scary Monsters. Release otrzymał pozytywną opinię i zawierał singiel „Powstać z popiołów”, rodzaj nowej wersji na początku utworu „Space Oddity”. Uwolnienie towarzyszył szereg innowacyjnych wideo (Mody, DJ, Powstać z popiołów), które stały się podstawą wczesnej MTV.

Trzy lata później, Bowie nagrał płytę „Zatańczmy” (1983), który miał wiele hitów, takich jak „Modern Love” i „Chinka” i wirtuoza gitary Stivi Reya Vaughan.

Praca w filmie

Oczywiście, muzyka – nie jest jedyną rzeczą, która fascynuje Devid Boui. Biografia piosenkarza naznaczone jego udział w wielu filmach fabularnych. Miłość do kina pomógł mu dostać główną rolę w filmie 1976. „Człowiek, który spadł na ziemię.” W 1980 roku Bowie wykonywane na Broadwayu w „The Elephant Man”, a jego występ został doceniony przez krytyków. W 1986 roku wystąpił w roli Króla Goblinów Jareth w przygodzie fantasy „Labirynt” w reżyserii Jima Hensona i wyprodukowanego przez George'a Lucasa. Aktor rozmawiał z młodym Dzhennifer Konneli i kukiełki w filmie, który stał się klasykiem 1980 roku. Tylko Gigolo (1978), Merry Christmas, Mr. Lawrence, Głód (1983), Linguini Incident (1991) – malarstwo, w którym główną rolę grał Devid Boui. Filmy, w których grał części bit – „Ostatnie kuszenie Chrystusa” (1988) i Zoolander (2001). Ponadto, brytyjski piosenkarz udział w kilku serialach telewizyjnych i dokumentalnych o jego karierze.

zwiotczenie popularność

W ciągu następnej dekady filmy Devid Boui i muzykę stara się połączyć to negatywnie na jego popularność. Artysty muzyczna kariera udał się ku upadkowi. Jego projekt poboczny muzyków Gabrels Reeve i Tony i Hunt Seylsami znany jako Tin Machine zrezygnował dwa album debiutancki w 1989 i 1991 roku, które były awarie. Reklamowany kompendium 1993 Czarny Tіe White Noise, który Devid Boui nazywa ślub obecni jego nowa żona modelka Iman również walczyła o uwagę melomanów.

Co dziwne, najpopularniejszym stworzenie Dawida tego okresu zostały obligacje wspierane przez licencyjnych z jego prac do 1990 r. Bowie wydał papierów wartościowych w 1997 roku i zarobił $ 55 mln euro z sprzedaży. w piosence prawa zostały mu zwrócone, gdy termin więź wygasła w 2007 r.

ostatnie lata

W 2004 roku Bowie na scenie w Niemczech, doznał ataku serca. On w pełni sprawny i wznowił swoją pracę z zespołem Arcade Fire i amerykańska aktorka Scarlett Johansson na jej album Anywhere I Lay Moo Head (2008) – zbiór coverów Toma Waitsa piosenki.

Devid Boui w 2006 roku otrzymał nagrodę „Grammy”. On nie uczynił sobie znać w ciągu kilku lat, aż do wydania albumu w 2013 roku, który jest następnego dnia poleciał do drugiego miejsca na liście Billboardu. W następnym roku Bowie wydał największe przeboje „Nic się nie zmieniło”, na którym nowa piosenka „Sue” został przedstawiony. W 2015 roku brał udział w produkcji musicalu rockowym „Lazarus” z Michaelem Hall w roli tytułowej, która odświeżony wizerunek swojego bohatera z filmu „Człowiek, który spadł na ziemię.”

Jego ostatni album „Blackstar” Bowie wydany 8.1.16, gdy miał 69 lat. Krytyk z „New York Times” powiedział, że „dziwny, pogrubienie i, ostatecznie, przydatne do pracy z nastroju stworzonego przez gorzką świadomość śmiertelności.” Zaledwie kilka dni później, świat dowiedział się, że album został nagrany w trudnych okolicznościach.

Śmierć i pośmiertne nagrody

Ikona popu zmarł 10.01.16, dwa dni po jego 69 urodzinach. Słupek na swojej stronie Facebook twierdzi, że piosenkarz zmarł spokojnie ze swoją rodziną po sześciu latach walki z rakiem. Bez męża i ojca miał żonę Devida Boui, Iman, syna Dunkan Dzhons, córkę Aleksandra i adoptowaną córką Zuleha Heywood. Spuścizna muzyka wykonana 26 albumy wydane. Jego producent i przyjaciel Tony Visconti napisał na Facebooku, że „Blackstar” stał się „rozstanie dar”.

Śmierć Devida Boui został uderzony przez jego przyjaciół i wielbicieli. Iggy Pop napisał w „Twitter”, że przyjaźń z Nim było światło życia. Nigdy nie spotkaliśmy się z tak błyskotliwą osobowość. „The Rolling Stones” Pamiętam go „wspaniałym i dobrym człowiekiem”, który był „naprawdę oryginalny.” A nawet tych, którzy nie znali go osobiście, czuł skutki jego pracy. Kanye West napisał w „Twitter”: „Devid Boui był jednym z moich najważniejszych źródeł inspiracji.” Według Madonny, ta wielka artystka zmieniła jej życie.

W lutym 2017 r ostatnim dziełem Bowie wygrał w kategorii „Grammy” w kategorii „najlepszy projekt” i „Best Inżynierii”, „Najlepszy wykonawca rockowy Wydajność” i „najlepszy album alternatywny rock” i „najlepszy utwór rockowy”.

Devid Boui: A Biography. rodzina

W latach 1960, brytyjski piosenkarz spotkał się z amerykańską topowy model Angela Barnett. Ich ślub odbył się 19.03.70, i 30 maja, 1971 Para miała syna. W 1980 roku rozwiedli się. Syn Bowie jest obecnie znany pod swoim prawdziwym nazwiskiem Dankan Dzhons.

24 kwietnia 1992 w Lozanne devid poślubił somalijski-amerykańska modelka Iman. Ślub odbył się w dniu 6 czerwca we Florencji. W sierpniu 2000 roku para miała córkę Alexandria Zahra Dzhons. Para mieszka w Nowym Jorku i Londynie, a własność mieszkania w Sydney.

10 lipca 2016, dokładnie sześć miesięcy po śmierci Devida Boui, jego wnuk urodził, ojciec, który był Duncan.