657 Shares 8897 views

banany biegunka można jeść? Liczbę a zwłaszcza wykorzystanie

W przypadku wystąpienia biegunki, każdy zastanawia się, co można jeść, a czego nie może. W takiej sytuacji konieczne jest do przestrzegania ścisłej diety.

Co mogę jeść?

Gdy zaburzenia jelit trzeba pić tyle wody, ile to możliwe, ponieważ organizm przeżywa odwodnienie i potrzebują więcej płynów. Można też wypić mocną czarną herbatę, sok jabłkowy lub bulion z kurczaka cool. Składniki odżywcze są wchłaniane szybciej, kiedy jeść płynnej żywności, a nie tworzyć niepotrzebnych obciążeń na podrażnioną żołądka.

Z litego żywności, lekarze zalecają spożywanie ryżem. To rozwiązuje krzesło i zdolna do normalizacji funkcji jelit. Gotowanego ryżu powinny być spożywane ostrożnie, jeśli nie ma biegunkę. Ze względu na jego stosowania w dużych ilościach może powodować zaparcia.

Jajka na twardo może zażyciem kilka godzin po wystąpieniu płynnych stolców. Jednak zaleca się, aby powstrzymać się od wprowadzania majonez, musztarda lub keczup. Jeśli zdecydujesz się ograniczyć ścisłej diety w pierwszym dniu na zaburzenia jelit, a następnie można pić herbatę z krakersy, chleb i kruche.

Czy to możliwe, aby banana jeśli masz biegunkę?

Jakie owoce powinny być wykluczone z diety w tej chwili? Biegunka można dać dziecku banana?

Banany są bogate w potas, fosfor, karoten, magnezu, cynku, fluorek sodu, wapnia, żelaza i witaminy z grupy B, C, E i K. Te witaminy biegunka wypłukiwane naszego ciała, a w rezultacie wystąpi osłabienie. Wielu sportowców spożywać banany dla wzmocnienia i ożywienia siły fizycznej lub władzy wagi.

Włóknista struktura tego owocu ma pozytywny wpływ na pracę przewodu pokarmowego. To pomaga w normalizacji trawienie.

W jaki sposób owoce?

Biegunka Banany są niezbędne do jej witamin, pierwiastków śladowych i użyteczne właściwości. Mogą być spożywane jako osób starszych i dzieci. Więcej zawartości potasu wzmacnia mięsień sercowy, będzie miało pozytywny wpływ na nerki i wątrobę. Jednak nie powinny jeść więcej niż 4-5 banany dziennie, a bardziej może niekorzystnie wpłynąć na kondycję człowieka.

Jak wybrać owoce?

Jak wybrać banana, który jest bogaty w mikroelementy i będzie przydatna, jeśli masz biegunkę? Unikaj owoców z ciemnej skóry, ponieważ owoce są w niewłaściwych warunkach temperaturowych podczas transportu i stracił dużo witamin. Wymowa żebrowany ulga – wskazanie, że owoce nie dano, aby nadążyć na drzewie i strzelił jeszcze zielone. Ten owoc nie zaszkodzi organizmowi, ale również witaminy w nim będzie znacznie mniej. Właściwa owoc jest złoty brąz, z gładką skórą i stabilnej stopy.

magazynowanie

banany Przechowuj potrzeby są spełnione pewne warunki. Jeśli zdecydujesz się na zakup zielonych owoców i dać im dospet domu, trzeba umieścić je na talerzu. Niech to leżeć przez 2-3 dni w temperaturze pokojowej. Okres ten będzie wystarczający, aby banany stała się żółta i osoby dorosłe. Już dojrzałe owoce nie powinny być przechowywane w lodówce. Doprowadzi to do pojawienia się czarnych plam. Następnie owoce są lekko gorzki. Przy zakupie znaczną liczbę bananów jest prawdopodobne, że wiele z nich ulegnie pogorszeniu i zostaną odrzucone. Dlatego zaleca się, aby podjąć ten owoc do przodu przez 2-3 dni. Zabrania przechowywanie bananów w plastikowej torbie lub folii spożywczej, może to prowadzić do rozpadu produktu.

Zgadza się mój

Biegunka może jeść banany, ale muszą być one dokładnie oczyszczone. Podczas transportu, mogą być narażone na działanie różnych substancji chemicznych, aby zachować świeżość owoców tak długo, jak to możliwe. Różne owady mogą uszkodzić skórę i przynieść zarazki do płodu. Dlatego należy sprawdzić, owoce za szkody lub uderzeń. Muszą być wolne od pleśni na łodydze banana. Jeśli wygląd owocu jest zadowalająca, a następnie można przystąpić do mycia. Pierwszy banan płukanie gorącą wodą, a następnie mycie gąbką i mydłem. Po dokładnym spłukania żadnego osadu z mydła ze skórki. Nie traktuj detergentami bananów zawierających chemikalia, mogą mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie przewodu pokarmowego.

dać dziecku

można dać dziecku banana, jeśli masz biegunkę? Oczywiście, można. Pokroić banana na małe kawałki i poprosić dziecko, aby jeść. Zazwyczaj dzieci z wielką przyjemnością jeść miękkie i słodkie owoce. Jeśli dziecko odmawia, a następnie dokonać słodki kanapki ciasteczek i plasterki banana.

puree

Można dać banana dzieci z biegunką? Tak. I jeśli się z przecieru owocowego, potrawa może dzieci? Ta opcja jest odpowiednia nawet dla dziecka z nawet zębów zatrzymanych do końca. Tłuczone ziemniaki można jeść łyżeczką, pijąc ciepłą czarną herbatę.

Kilka dni jeść banany

Mogę zjeść banana, jeśli masz biegunkę na kilka dni? Taka opcja dieta wielu lekarzy zatwierdzić. Ale trzeba pamiętać, że owoce w dużych ilościach obciąża żołądka i może prowadzić do bólu. Dietetycy nie zalecają, aby wziąć udział w tym owoców dla osób z nadwagą, zakrzepowe zapalenie żył i choroby niedokrwiennej serca. Owoce można jeść je tylko jako deser i rzadko.

Banan jogurt +

wielu woli siedzieć na mono-diety dla utraty wagi. Najbardziej znanym przykładem takiej diety – jest to kombinacja banany i jogurt. W ciągu dnia dopuszcza się jeść nie więcej niż trzy banany i pić nie więcej niż jeden litr jogurtu. Wariacje zauważyłem ze sfermentowanego mleka, produktów mlecznych. Dla szybkiego nasycenia należy pokroić na kilka kawałków banana i pić kefir, dokładnie żując owoce w ustach.

Ten posiłek może zastąpić pełny obiad lub kolację. Lekarze nie zalecają trzymać się systemu zasilania więcej niż cztery dni. Osoby z zapaleniem błony śluzowej żołądka lub wrzód żołądka trzeba być ostrożnym. Dieta będzie kierować nadmiar płynów z organizmu, jak również przyspieszenie układu pokarmowego.

Leki i banan

Jeśli objawy utrzymują się niestrawność przez kilka dni, można kupić w aptece specjalne środki przeciw biegunce. Wiele z tych leków są wydawane bez recepty. Ale ekspertyzy wszystko dokładnie zobowiązani, nawet po krótkim ataku biegunki. Ale jeśli masz banany biegunka jest to możliwe, nawet jeśli zaczniesz leczenie odwykowe.

Naukowcy na całym świecie zostało udowodnione, że ludzie, którzy jedli żółte owoce, staje się dużo bardziej radosny i aktywny, czuje przypływ odwagi i siły. Ma energii, co jest niezbędne to zaburzenie jelit. A wysokie banany kalorii pomaga organizmowi zwalczać zakażenia. Fruktoza zawarta w tym owocu, zastąp czekoladę i inne słodycze, które powinny być wykluczone z diety dla danego okresu.

starsi

Czy to możliwe, aby bananów biegunki starszych? Ta grupa osób jest najczęściej narażona na pojawienie się choroby jelit, jak wynika z istotnej aktywności organizmu jest osłabiony i potrzebuje więcej użytecznych minerałów dla utrzymania zdrowia. Dlatego banany są wymagane dla osób starszych z biegunką.

wniosek

Każda osoba ma wątpliwości prawidłowości jego mocy w czasie, gdy czuje ataku pochodzących biegunkę. Odpowiedź na pytanie, czy banany z biegunką u dziecka lub osoby dorosłej, zawsze będą pozytywne, o ile nie jest to alergia na ten produkt, a nie istnieją żadne przeciwwskazania do podawania.

Jeżeli zaburzenia jelitowe objawy utrzymują się przez dwa dni, nastąpił wzrost temperatury ciała, wystąpić nudności i wymioty, należy wezwać karetkę, ponieważ istnieje ogromna odwodnienie. zostanie przydzielony leki. Propishut dieta, która będzie przestrzegać kilku dni jest to konieczne, można również zwrócić się do lekarza, czy biegunka bananów. Jeśli specjalista zatwierdzi uptreblenie jeść tego owocu, można bezpiecznie zacząć jeść bez obaw.

Nie zniechęcaj się ścisłych ograniczeń dotyczących żywności. W placówce medycznej będzie zrobić badania, dowiedzieć się powód wyjazdu. Lekka dieta pomaga organizmowi szybko wyeliminować skutki zatrucia i normalizują funkcjonowanie przewodu pokarmowego. Jeśli biegunka został zatrzymany, nie należy przejść bezpośrednio do regularnej diety, szczególnie jeśli jest on zdominowany przez tłustych. Powstrzymać się od ostrego, słonego, wędzone kilka dni, aby uniknąć powtórki z biegunką. Jeść tyle płynny i zażyciem lekarstw przywrócenie mikroflory w jelitach.