744 Shares 7757 views

Co jest śpiączkę?

Śpiączkę – stan, w którym pacjent jest podawany wyłącznie ze względów medycznych. Podobna procedura jest stosowana do leczenia pewnych chorób i urazów mózgu.

Śpiączkę: to jest niebezpieczne?

Oczywiście, jak w każdym innym postępowaniu, podawanie pacjentowi w takim stanie jest związana z pewnym ryzykiem. Ale ten rodzaj śpiączki – to proces, który jest prawie całkowicie kontrolowana przez lekarzy. W większości przypadków pacjenci są z powodzeniem przywrócił do życia.

Śpiączkę i świadczą o jego wydajności

Jak już wspomniano, w tym stanie pacjentów podawano wyłącznie ze względów medycznych. Typowo, taka procedura jest stosowana w leczeniu różnych uszkodzenia mózgu:

  • Na przykład, często ta metoda jest stosowana w obecności dużej ilości krwotoku mózgu, którym towarzyszy pęcznienie ciężkiego i kompresję tkanek.
  • W niektórych przypadkach, wprowadzenie sztucznej śpiączki pacjentów, którzy wymagają szeregu skomplikowanych operacji – pacjent jest o wiele łatwiej tolerować wszystkie procedury są w podobnym stanie.
  • Czasami ta technika jest stosowana neurochirurgów, zwłaszcza jeśli pacjent wymaga skomplikowanej operacji. W takich przypadkach procedura jest dużo łatwiejsze, jak również okres rehabilitacji – szansa powodzenia operacji powyżej.
  • W niektórych przypadkach śpiączkę służy do wycofania pacjenta z ciężkim stanie padaczkowym, zwłaszcza wtedy, gdy wszystkie inne metody leczenia zawodzą.
  • Niedawno ktoś stosuje się do leczenia wścieklizny. Technika ta jest obecnie w fazie eksperymentalnej. Jednak ostatnie badania dały dobre wyniki. Należy przypomnieć, że do nie odpowiada świeżo wścieklizny (w przypadku braku odpowiedniej obróbce w ciągu pierwszych kilku dni po infekcji) do leczenia, towarzyszą poważne uszkodzenie mózgu.

Śpiączkę: procedura odbywa?

Dla podawania pacjentowi, w takim stanie stosuje się dwa sposoby:

  • podawanie środków znieczulających do krwiobiegu – w większości przypadków wykorzystywane barbiturany;
  • stopniowe ochłodzenie korpusu do trzydziestu trzech stopniach (rzadko używane).

Jeszcze raz warto przypomnieć, że proces ten jest stale monitorowana przez lekarzy. Układu krążenia i układu oddechowego utrzymywany przez leki lub specjalnego sprzętu.

Podczas śpiączki w organizmie człowieka przechodzi zmiany. Przydatne środki znieczulające powolny przepływ krwi w mózgu, a tym samym zmniejszając szybkość metaboliczną, zwężenie naczyń krwionośnych. W ten sposób stopniowo odchodzi obrzęk tkanki nerwowej, zmniejszone ciśnienie śródczaszkowe. Technika ta zapobiega rozwojowi martwicy tkanek i daje czas na naturalną regenerację ciała.

Jak tylko główne objawy choroby lub skutków urazu zniknie, lekarz przepisze szereg badań, których wyniki decyzja w sprawie wycofania pacjenta z powyższego warunku.

Śpiączkę: Implikacje

Jak już wspomniano, ta metoda leczenia jest związane z pewnym ryzykiem. Jednak szanse na sukces są duże. Po znieczuleniu pacjent iść i okres rehabilitacji. Przywrócenie normalnych funkcji organizmu może zająć trochę czasu. Niektórzy ludzie odzyskujące od choroby w ciągu roku. W tym okresie pacjent jest zobowiązany do poddania regularne badania i odpowiednie leczenie.