732 Shares 951 views

Dlaczego ciągnąć mięśnie nóg i co z tym zrobić?

Prawie każda osoba, niezależnie od płci i wieku, zna uczucie, kiedy ból mięśni nóg. Dzieje się tak najczęściej po intensywnym i bez systematycznego treningu. Ból daje nieistotnym dyskomfort i zwykle samoistnie po krótkim czasie. Często jednak, że ciągnie mięśnie nóg i inne, czasem o wiele bardziej poważne powody.


Najpierw musimy radzić sobie z tymi, dokładnie tam, gdzie pojawia się ból: czy to stawy lub mięśnie nóg. Anatomia mięśni nóg dzieli się na 4 grupy: dolne mięśnie nóg, pośladków, grupa hip przednie i tylne. Nieprzyjemne odczucia występują zwykle precyzyjnie piszczele mięśnie. Zbadajmy ich przyczyny.

 • Naruszenie lokalnego krążenia krwi. Kiedy osoba dość długi okres czasu spędził w niewygodnej pozycji, lub po prostu nie zmienia swoją długą, kończyny „Numb” – wszystko znajome uczucie drętwienia i lekkim „cierni”, które są następnie „run” na skórze. W tym przypadku najlepiej jest delikatnie masować jego sztywną nogę.
 • Różnych stanów patologicznych naczyń, głównie żylaków również powodować ból w nogach. mięśnie nóg może ciągnąć mrowienie. Okresowo jest ociężałość w nogach. W tej sytuacji, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem, ponieważ te choroby są obarczona poważnymi konsekwencjami.
 • Ponadto, mięśnie nóg ciągnie się dość często, nawet jeśli nie jest oczywista przyczyna. Na przykład, choroby kręgosłupa, ściśnięcie nerwów może również zostać podane do nóg, tworząc błędne przekonanie, że jest to problem występujący w mięśniach.
 • Ścięgna może być również przyczyną bólu w nogach. Może to być zarówno stan zapalny i mikrourazy. W takiej sytuacji również nie uniknąć wizyty u lekarza.
 • Najczęstsze problemy zdrowotne wpływają również kondycję stóp. Ten nadmiar masy ciała, słabe krążenie (włącznie z przebytym udarze mózgu), i inni.
 • Jednak najczęstszym powodem, że ciągnie mięśnie nóg są skurcze. Powstają one spontanicznie, trwają tylko przez kilka sekund, ale jednak spowodować niemal nieznośny ból. Pojawienie się drgawek mogą być związane z typowymi choroby (chorób naczyń, cukrzycy, choroby reumatyczne, zaburzenia czynności tarczycy, itd.), A także z braku równowagi w mikroelementy ciała. Kurcze tak często pojawia się, gdy nadużywanie transmisji impulsów nerwowych z neuronu do mięśni. Odpowiedzialna za to mineralnych, takich jak magnez i wapń. To jest ich brak lub nadmiar może spowodować pojawienie się napadów systematycznie powtarzających się. Ponadto, istnieje również ukryty elementem tego łańcucha – witamina D, dane niezbędne do wchłaniania składników mineralnych w diecie.

Pierwsza pomoc, i co zrobić, gdy wyciągnął mięśni nóg?

 • Pierwsze nogi zapewniają wygodny i naturalny fizjologicznie pozycji: obniżyć je w dół, bez butów i odzieży napięty, równomiernie rozłożyć obciążenie.
 • Masaż – to najprostszy sposób, aby złagodzić dyskomfort. W ten sposób można przywrócić krążenie i rozluźnia mięśnie.
 • Ciepła kąpiel stóp z wywaru z ziół i ocieplenie kremu po będzie to miało również swoje efekty lecznicze.
 • Jeżeli przyczyną twojego niepokoju – kurcze, nie dużo, ale jest wrażliwy ukłucie lub uszczypnąć się w miejscu skurcz.
 • Należy jednak pamiętać, że wszystkie wymienione powyżej w żadnym wypadku nie jest alternatywą do wizyty u lekarza!

Na koniec pomówmy o tym, jak zapobiegać chorobom stóp.

 • Najlepszym sposobem, jak zawsze, jest zdrowy tryb życia! W pierwszej kolejności – sportu. Jednym dobrym rozwiązaniem jest uzasadnione obciążenie jest teraz popularne yoga. To delikatnie rozciąga mięśnie, nadając im sprężystość i poprawia krążenie.
 • Odżywianie – drugim najważniejszym elementem zdrowego stylu życia.
 • Nie puścić ostrej choroby w postać przewlekłą prędzej czy później zakończył choroba leczyć będą odczuwalne.
 • Kluczem do zdrowych stóp jest odpowiedni dobór obuwia, zwłaszcza dla kobiet. Codzienne noszenie stadniny zdeformowane stopy, a jeśli nie teraz, to za kilka lat będzie wiedział o sobie z problemami stóp.

mięśnie nóg są najważniejszym składnikiem narząd ruchu – z obciążenia na plecach może być porównywana tylko. Dlatego należy unikać lekceważący stosunek do nich – nawet pozornie błahe dolegliwości może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych w przyszłości.