797 Shares 4142 views

Torbiel wątroby: leczenie i klinicznym

Wiadomym jest, że wszystkie narządy wewnętrzne mają niezastąpioną rolę, wątroba nie jest wyjątkiem, a nie w ważnej funkcji ciała. Przede wszystkim oczyszcza krew przed szkodliwymi elementami i przetwarza różne pierwiastki wymagane na glukozę, ale również bierze udział w syntezie niektórych białek krwi. Jednak często jest narażone na poważne patologie, gdy zdiagnozowano chorobę „torbiel wątroby”, których leczenie jest natychmiast wymagane. tej choroby tak charakteryzuje łagodnych nowotworów wątroby, mający postać zagłębienia wypełnione masą cieczy. Torbiel ściana zawiera cienką warstwę komórek zdolnych do wytwarzania płynu, powodując patologii trzonu coarsens znacznie pod względem wymiarów, to jest, może wynosić nawet do 25 cm i więcej. W wyniku procesu patologicznego znaczne zakłócenia histologii wątroby i pogarsza się ogólnego stanu pacjenta.

Jednakże, jeśli wykryto torbiel wątroby, leczenie jest indywidualną i zależy od kilku podstawowych czynników, w tym ważnej roli odgrywanej przez różne nowotwory chorobotwórczych. Tak więc, torbiele są prawdziwe i fałszywe. W pierwszym przykładzie wykonania odnosi się do powstawania torbieli w przypadku, gdy okres embrionalnych rozwoju obserwuje się połączenia agregatu żółciowych poszczególnych przewodów żółciowych, tak więc w przypadku braku sprzężenia zwrotnego, można powiedzieć, i jest chorobotwórczy czynnik w rozwoju choroby. W przypadku błędnych torbieli spowodować uszkodzenie wątroby, patologiczne jest przed, jak również jego Echinococcus usuwania lub ropnia.

Jeżeli torbiel znajduje się w wątrobie, leczenie może mieć kilka obszarów, jednak najpierw trzeba zrozumieć, jak to patologia objawia. Zawartość torbiele wątroby składać lub brązowy przezroczysta ciecz miesza się z krwi lub z żółcią jest często dominuje w lewym płacie wątroby. Na ogół choroba jest bezobjawowa do chorego organizmu, jednak pacjent jest często przeszkadzając nierozsądne na pierwszy rzut oka, ból w nadbrzuszu i prawym górnym kwadrancie i wizualnym asymetrii brzucha z przewagą rozszerzeń po prawej stronie.

Zdiagnozowanie tej choroby jest bardzo trudne ze względu na brak wymawiane objawów, więc choroba jest często wykrywane dopiero w zaplanowanym ultradźwięków na szczegółowym zbadaniu innych narządów wewnętrznych. Ale jeśli wszystko ostatecznej diagnozy „torbieli wątroby”, traktowanie nie może być opóźniony, zależnie od wielkości ognisk choroby i ich usytuowanie. Ważne jest, aby wyjaśnić, że torbiel o średnicy do 3 cm nie wymagają pomocy medycznej, ale powinny one być również monitorowane wykonując sprawdzanie co najmniej raz w roku, w przypadku innych obrazów klinicznych bez leczenia produkcyjnym nie może zrobić, oznacza to, obsługiwanej jedną interwencję.

Podobne operacje są podzielone na rodnik-rodnik konwencjonalnie paliatywne. W pierwszym przypadku oznacza transplantacji wątroby. Dla operacji warunkowych rodnik Torbiele zwykle do wytłaczania ze skorupy bezpośrednie usunięcie części choroby wątroby wycięty lub torbieli ściany. Ale dla interwencji paliatywnych charakteryzuje otwarcie i opróżnienie torbieli i tsistoentero-, tsistogastroanastomoz. Należy tu wyjaśnić: marsupializatsii wrodzoną torbieli rozwarstwienie, usuwając wszystkie zawartości i formowanie sztucznych kieszeni i tsistogastroanastomozu – tworzenie komunikatu torbieli jamy z jamy żołądka lub jelit.

W przypadku wykrycia rozpoznanie torbieli wątroby, leczenie powinno być powołany wyłącznie doświadczonego eksperta na podstawie wskazań ultrasonograficznych, a także formę i stadium choroby, ale także nie zapomnieć o wieku pacjenta.