211 Shares 5661 views

Uruchamianie z dysku USB. Uruchamianie systemu Windows z dysku flash. Pobierz laptopa z dysku flash

Stopniowo stają się przestarzałe dyski ją. Coraz częściej pojawia się pytanie o sposób pobierania systemu operacyjnego z dysku flash. Czy jest taka potrzeba ze względów technicznych. Na przykład, w przenośnym dysku na komputerze jest w porządku. W tym przypadku, Ratowanie ładowania laptopa z lampą błyskową. Tak więc możliwe jest, aby pracować z netbooków, w którym napęd po prostu nie istnieje. Ale nie wystarczy tylko rzucić informacje na dysku flash, na początku konieczne jest sformatowanie i przekształcić go w bagażniku. Spójrzmy na wszystko w porządku.


Co to jest ładowanie

Jeśli po prostu, załadunek – jest wysyłanie programów lub nawet żadnych danych na komputerze z podłączonym urządzeniem. Dlaczego mówimy o ładowaniu systemu operacyjnego, gdy komputer jest włączony? A ponieważ w tym kontekście, że dysk twardy (z którym system operacyjny i idzie do pracy bezpośrednio już w pamięci) pojawia się jako podłączonego urządzenia. Podobnie, urządzenie podłączone jest odbierane i urządzeniem prowadzącym, pamięć typu flash.

W związku z tym, w rzeczywistości, całkowicie obojętny na komputerze lub laptopie, gdzie to zrobi niezbędne informacje. Będzie uruchomić z karty flash lub bezpośrednio z dysku twardego. Cały sens w ustawieniach BIOS.

Jak umieścić rozruchu z dysku USB

BIOS – skrót od angielskiego słowa, które tłumaczy się jako podstawowy system wejścia-wyjścia. A ona ma ścisłej kolejności wykonywania zadań. Domyślnie komputer najpierw podejmuje próbę rozruchu z dyskietki (historycznie). Potem odwraca się do napędu. Po przychodzi kolej twardego dysku. Ale uruchamiania systemu z dysku USB w BIOS-ie lub w ostatnim miejscu (do którego nie można dostać bez przechodzenia przez dysk twardy), lub jedno i drugie, nie jest przewidziane. Aby zaradzić tej sytuacji, konieczne jest, aby zmienić priorytet systemu. Ułatwiają.

Zaloguj się BIOS może być tylko wtedy, gdy komputer dopiero początek jako pobrania zaczyna. Aby wejść niemal każdy indywidualny producenta. Idealnie byłoby poprawne patrzeć dokumentacji na płycie głównej. Ale, w oparciu o fakt, że idealna sytuacja w naszym życiu dodać bardzo rzadko, po prostu spróbuj zapytać Google (lub Yandex – to jak zwykle), które pozwalają na klucz BIOS dla danego modelu komputera. A przynajmniej, można zastosować metodę „włócznia naukowego”. Czyli kolejno wypróbować wszystkie możliwe kombinacje. Nie są one tak dużo – to jest klucz Esc, Del, F2, F8, F9, F10, F11, F12.

Weźmy na przykład laptopa Asus. Uruchamianie z dysku USB powinno być priorytetem dla niego. Po uruchomieniu komputera w sposób ciągły nacisnąć klawisz F2 (jeśli nie działa, to spróbuj Del). Więc dostać się do BIOS-u. Aby poruszać, można użyć tylko klawiaturę tutaj. Aby pomóc, klawisz strzałki i Enter.

Przejdź do zakładki Boot oznaczonego (ze wskazaniem „loading”). Nie jesteś zainteresowany w linii Boot Device Priority ( «Priorytet rozruchu urządzeń"). Potwierdź wybór tej linii, naciskając klawisz Enter, zobaczysz listę numerowaną. Pierwsza linia w drugiej kolumnie w nawiasach kwadratowych zostanie zapisany napęd dyskietek ( «dyskietek"). Na drugim miejscu dysku twardego ( «twardy"), a trzeci – Disabled ( «off»).

Po wybraniu dowolnego wiersza przy oknie z listy możliwych miejsc. Oprócz powyższego, można ustawić CD-ROM ( «Dysk") lub urządzenie USB ( «urządzenia podłączonego za pośrednictwem portu USB"). To jest dokładnie to, co jest wymagane w celu pobrania zostało aktywowane z dysku flash w systemie BIOS. Po zainstalowaniu nowych poleceń priorytetowe, naciśnij klawisz F10 i potwierdzić wybór klikając «Ok» W oknie, które się pojawi. Po tych zmianach w BIOS, aby uruchomić z dysku flash zostanie przeprowadzona automatycznie.

Przygotowanie USB-drive

Jednakże, jeśli po prostu wyrzucić na nośnik informacji program nie działa. W celu uruchomienia komputera z dysku USB została wykonana poprawnie, dysk flash musi być bootowalny. Można to osiągnąć, lub za pomocą specjalnego programu, lub przepisać odpowiednie zadania w wierszu poleceń. Po pierwsze, należy rozważyć dwa popularne apletów. Na fakt, że aby uruchomić program, który chcesz zainstalować w komputerze, nie zatrzyma. Natychmiast przystąpić do pracy bezpośrednio z nim.

Kilka słów o formacie ISO

Nie staraj się po prostu skopiować pliki. Pamiętaj, aby dowiedzieć się obraz dysku w formacie ISO. Fakt, że twórcy oprogramowania często korzystają z ochrony przed kopiowaniem na niektórych plików. To będzie na tyle, aby utrzymać cały program działa. Obraz płyty ISO funkcją jest to, że nie są kopiowane kolejno każdy bajt. Konwencjonalnie, to jest możliwe, aby zilustrować różnicę między obraz namalowany przez artystę i cyfrowej fotografii. Mogą pokazać ten sam obiekt, ale obraz nadal będzie dokładne. Tak, aby uruchamiał się z napędu USB jest skuteczne, trzeba je „fotografia” – obraz ISO z dysku.

Jak pracować z UltraISO

 1. Program musi być otwarte przy użyciu uprawnień administratora, inaczej nic się nie dzieje. Aby to zrobić, należy kliknąć na ikonę przycisku myszy po prawej stronie. Wybrać „Uruchom jako administrator” z menu.
 2. Po tym, rozwiń menu „File” (górny rząd – pierwsza pozycja) i wydać polecenie „Otwórz …”. Albo, jeśli wolisz korzystać z klawiatury, naciśnij skrót klawiaturowy Ctrl + O.
 3. W tym momencie system operacyjny w formacie ISO powinna być już w pamięci komputera. Wybierz ją, naciskając lewy przycisk myszy.
 4. „Bootstrapowanie” Teraz przejdź do menu. Jest to trzecia pozycja w górnym wierszu.
 5. Wydać polecenie „Nagraj obraz dysku …” (obok ikony tarczy szycia czterech kolorów).
 6. Dokładnie zapoznać się z informacjami, które pojawia się w oknie popup. Należy zwrócić szczególną uwagę na „sposób zapisu.” Nie powinno być: USB-HDD +.
 7. Naciśnij przycisk „Record” (dolny rząd).
 8. Nie zniechęcaj się ostrzeżenie, że wszystkie dane zostaną skasowane. Potwierdzić, że chcesz, aby kontynuować.
 9. Po tym, nagrywanie rozpocznie się proces, w trakcie którego w oknie pokażą dane o na jakim etapie jest nagranie. Trzeba będzie poczekać kilka minut.
 10. Wkrótce program daje komunikat „Tajne pełna!”.

Nie bój się jako opis głośności. W praktyce jest to łatwiejsze niż się wydaje. Tylko w tym szczegółowe wyjaśnienie będzie zaoszczędzić czas (a może nerwów) przy pierwszej znajomości z programu.

Windows7 USB / DVD Download Tool

Po zainstalowaniu USB / DVD oprogramowanie do pobrania narzędzia Windows7 na komputerze, trzeba będzie wykonać tylko trzy proste kroki. Pamiętaj, że program powinien być otwarty jako administrator.

 • Krok pierwszy: program poprosi plik źródłowy (plik źródłowy) w otwartym oknie. Nacisnąć przycisk Przeglądaj ( „Widok”) i następny ( „Next”).
 • Krok drugi: Wybierz typ nośnika ( «wybierz rodzaj materiału"). Wybierając urządzenie USB (pamięć flash USB) i DVD (płyty). Wybrać pierwszy typ.
 • Krok trzeci: określ ścieżkę do dysku flash i kliknij przycisk Rozpocznij kopiowanie ( «rozpocząć kopiowanie").

Pozostała część programu będzie wykonywać na własną rękę. Będziesz tylko musiał czekać do końca procesu kopiowania.

Chociaż na pierwszy rzut oka, program wydaje się być bardziej proste w użyciu, dobrze jest wiedzieć, że były czasy, podczas uruchamiania systemu Windows 7 z dysku USB, zapisane powyżej programu po prostu nie chce się uruchomić. Nie zawsze tak się dzieje. Ale jeśli masz ten problem, wystarczy użyć UltraISO. Uruchamianie systemu Windows z karty flash nagranego przez ten program zawsze działa poprawnie.

Korzystanie z własnych zasobów

Jednak, aby utworzyć bootowalny napęd USB jest to możliwe, bez uciekania się do jakichkolwiek dodatkowych programów. Będzie to wystarczy ustawić odpowiednie parametry w wierszu poleceń.

Kliknij lewym przyciskiem myszy na przycisk „Start” (ikona z logo windose w lewym dolnym rogu pulpitu). W polu wyszukiwania wpisz słowo „Wykonaj”. wybrać program „Run” z listy rozwijanej. W większości przypadków będzie to pierwszy na liście. W oknie, które się pojawi, wpisz cmd polecenie. Wywołać z linii poleceń. A teraz opisać, jak się zachować w jej używania.

command Line

Będziemy ciężko pracować, aby na laptopie mieliśmy do rozruchu z dysku USB. Acer Aspire będzie służyć jako prototyp. Jeśli zrobiłeś wszystko poprawnie, powinien pojawić się następujący wiersz: C: Users ACER>. W tej linii wpisz polecenie diskpart (wywołać narzędzie, które zarządza partycjami na dysku twardym). Komputer da żądanych informacji. W przypadku Acer Aspire wygląda to tak:

 • Microsoft DiskPart wersja 6.1.7601.
 • Microsoft Corporation 1999-2008.
 • Na komputerze: Acer-V5_PC.
 • DISKPART>.

Wprowadź następujące polecenie: dysk lista (żądania listy dostępnych dysków). Tabela z wykazem numerów dyskowych zaczynając od zera. Zobacz co numer przypisany do wybranego nośnika wymiennego (w definicji pomoże kolumnę z wielkością). W naszym przykładzie będzie to „Disc 1”. Wpisz: wybierz dysk 1 ( „wybierz dysk 1”). Pamiętaj, że liczba ta może się różnić w zależności od tego, stanowisko do identyfikacji komputera na dysk flash. Powinien pojawić się potwierdzenie:

 • Select disk 1.
 • DISKPART>.

Wpisz polecenie: czyste ( «czysty»). Następnie proces odbędzie się na tej samej zasadzie: zespół – potwierdzenie. Konsekwentnie wpisać:

 • tworzyć pierwotne partycji ( «partycję");
 • wybierz jedna przegroda ( "wybierz strefa 1");
 • aktywny ( «aby aktywny");
 • Format fs = NTFS ( «sformatowany do NTFS").

Czekać aż parametr procesu dochodzi do 100%. Na tym etapie możliwe jest przypisanie indywidualnej głośności litera dysku Flash razie potrzeby. Chociaż nie jest to obowiązkowe. Ale jeśli zdecydujesz się nazwać, typ: przypisanie list = T ( «przypisać literę T"). List można wybierać dowolnie. A ostateczny szlif – zjazd poleceń ( «out»).

Windows teraz rozruch z napędu USB stała się priorytetem. Wystarczy umieścić dane już rozpakowane na nim. Jeśli będzie rzuca obraz płyty, to nie będzie działać.

Co pozostaje do zrobienia przed instalacją

Po tym wszystkim prace przygotowawcze jest zrobione, możemy przystąpić do instalacji systemu operacyjnego. Staraj się unikać wszelkich pułapek w procesie.

Tak więc, aby rozpocząć, należy pamiętać, że pobieranie windose od kija będzie na dysku C: . A ponieważ potrzebują Państwo wszystkie ważne informacje stamtąd lub zapisać na innym dysku lub na wymiennym nośniku. Wszystkie informacje z tego dysku zostaną utracone.

To samo odnosi się do wszystkich programów. Jednak program nie jest lepiej po prostu przenieść do sąsiedniego dysku i ponowna instalacja od zera. To nie będzie zaśmiecać ponownie do rejestru.

Szczególną uwagę zwrócono sterowniki. W niektórych przypadkach są one podłączone do komputera lub laptopa, ale zdarza się, że trzeba zainstalować lub zaktualizować. Pamiętaj, aby zapisać sterownik z katalogu C: dysk do innego napędu. W przeciwnym razie, po uruchomieniu komputera z dysku USB została zakończona, można zasmucony do odkrycia, że, na przykład, połączenie internetowe nie jest obsługiwany z powodu braku kierowcy. Dlatego po zainstalowaniu systemu operacyjnego, pierwszą rzeczą ponownie podać swój komputer lub laptopa przez wszystkich kierowców.

Uruchamianie Windows 7 z dysku USB

Instalacja systemu operacyjnego – nie jest takie straszne i skomplikowana operacja, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Specjalnie z tej szczegółowej instrukcji krok po kroku i zrobiłeś niczego obawiać. Wystarczy być ostrożnym, aby nie potwierdzić tę czynność, jeśli nie rozumiesz, dlaczego jest to konieczne.

Jeśli już ustawić priorytet do rozruchu z dysku flash, po prostu uruchom ponownie komputer (dysk flash USB, oczywiście, musi być podłączony). Powinien pojawić się czarny ekran z napisem pod spodem: Windows ładuje pliki … ( «windose pobrań plików"). Oznacza to, że proces początek kopiowanie danych z nośnika.

Wkrótce pojawi Uruchamianie systemu Windows ( „Run windose”), po czym pojawi się okno konfiguracji jest już na zwykłym kolorowym tle. Pierwszą rzeczą, zostaniesz poproszony o wybranie – to preferowany język, format czasu, a układ klawiatury. Wszystkie wybrane bez żadnych problemów z rozwijanej listy. Naciśnij przycisk „Dalej”. W następnym oknie, jesteś zainteresowany tylko przycisk „Install” (jest w środku ekranu). Press. Następnie zaakceptować warunki umowy licencyjnej (należy umieścić kleszcza i kliknij „Dalej”).

Kolejnym punktem – aby wybrać typ instalacji. Musisz pełnej instalacji (druga opcja). Teraz komputer poprosi o dyski, na których można zainstalować system. Korzystne jest, aby wybrać taki, który będzie zarezerwowane dla systemu Windows nie jest mniejszy niż 50 GB przestrzeni. Wybierz ją, klikając lewym przyciskiem myszy. Na dole zobaczysz listę działań, które mogą być wykonane z tego dysku. Naciśnij przycisk "Start". W tej chwili możemy zrobić partycję, na której można przechowywać system operacyjny. Zobaczysz dane na temat wielkości (nie martw się ogromne liczby – to megabajtów). Naciśnij przycisk „Zastosuj”.

system ostrzegania, że oprócz tej części, by stworzyć dodatkowy indziej. To jest normalne. Zgadzam się (przycisk „OK”) – a następnie naciśnij przycisk „Dalej”. Teraz naprawdę rozpocząć proces instalacji. Jest to dość długo, może wziąć coś jak pół godziny. Podczas instalacji, system uruchomi się ponownie kilka razy niezależnie. Jednak każde z Twoich działań będą wymagane.

Po zakończeniu instalacji, nie będzie tylko kilka uderzeń. Zostaniesz poproszony o podanie nazwy użytkownika i komputera, hasło (można pominąć ten krok) i wprowadzić klucz aktywacyjny (i można go pominąć, ale nadal trzeba aktywować oprogramowanie w ciągu 30 dni). Ostatnia aktywność – ustawienie czasu i daty.

Można pogratulować siebie – pobierz dysk USB w systemie Windows był udany!