302 Shares 7875 views

Jak przesłać zdjęcia z telefonu do telewizora? Instrukcje. technologia Miracast

Właściciele urządzeń mobilnych, nawet przy dość dużych rozmiarach ekranu zwykle wolą, aby zobaczyć zdjęcie lub film w gadżecie, a następnie podłącz telefon do telewizora. Nowoczesne modele i urządzenia mobilne, telewizory i wszelkie warunki do realizacji takich połączeń. Ale korzyści z transferu danych w ogóle rozstrzygające.


Jakie mogą być przesyłane z telefonu na panelu telewizora?

Niestety, większość użytkowników jest ograniczona tylko przez fakt, że panel wygląda na Smart TV, filmów, zdjęć i filmów, które są przechowywane w urządzeniach pamięciowych. Ale współczesne możliwości technologiczne jest znacznie szerszy.

Istotą jest to, że w żadnym scenariuszu połączenia, które będą rozpatrywane oddzielnie, mogą być wykonywane nie tylko filmy transferu lub grafiki na dużym ekranie. Z taką samą łatwością, gdy zainstalowanie odpowiedniego oprogramowania, można oglądać TV online, odtwarzać wideo z YouTube z tego samego zasobu, lub nawet sterować z telefonu lub tabletu, jeśli taka usługa jest świadczona na telewizorze. Wreszcie w płaskimi, można łatwo przetłumaczyć grę lub używane na urządzeniach mobilnych programu. Jak widać, nie ma żadnych ograniczeń. Ale najważniejszą kwestią w rozwiązywaniu problemu, jak przenieść zdjęcia z telefonu do telewizora w każdym przypadku jest wybór optymalnych sposobów łączenia gadżet do panelu. Rozważmy najczęstsze opcje.

Jak przesłać zdjęcia z telefonu do telewizora: Główne sposoby, aby połączyć

Tradycyjnie, urządzenie mobilne i płaski panel można podzielić na dwa podstawowe typy: przewodowych i bezprzewodowych. Prawie wszystkie nowoczesne telewizory poparcie co najmniej jeden z odtwarzanym technologii transferu danych, lub mają wbudowany moduł Wi-Fi. Jednak dla starzejących się panele mają również swoje rozwiązania, nawet jeśli wydają się być nieco kłopotliwe.

Spośród wszystkich, które są obecnie oferowane na rynku takich zmian, główne Dostępne są następujące opcje:

  • Kabel USB;
  • Konwencjonalny zespół linowy „tulipana”;
  • Połączenie przewodowe za pomocą kabla MHL / HDMI;
  • Slim kabel Port;
  • Łączenie się poprzez domu Wi-Fi do sieci;
  • stosowanie specjalistycznych technologii (Miracast, AirPlay i ich analogi).

W najprostszej postaci, można użyć zwykłej płaskich, który jest podłączony przez port USB zamiast obecnych modeli Smart TV. W tym przypadku urządzenie mobilne będą uznawane jedynie jako dysk flash jest używana do wyświetlania nagrany na plikach graficznych, wideo lub audio. Jest zbyt uproszczone, mieszkają na takich połączeń, nie jest konieczne, zwłaszcza w ramach programu nadawanego na ekranie gry lub video streaming z Internetu nie będą działać. Można użyć technologii UPnP, ale jest też coś takiego jak USB transmisji, ale bez kabli. Rozważmy bardziej funkcjonalnych metod łączności.

Używając kabla HDMI (związek MHL)

W związku z tym zastrzeżeniem, że kwestie związane, jak przekazywać obraz z telewizora na ekranie telefonu nie będą brane pod uwagę ze względu na to, że nie jest po prostu praktyczny. W tym przypadku są zainteresowani podłączania urządzeń mobilnych z płaskich paneli z odpowiednim kierunku danych.

Zatem, najprostszym sposobem jest uważany podłączenia dwóch urządzeń za pomocą tradycyjnego kabla HDMI. W pewnym sensie ta gra przypomina ustanowienie komunikacji przez USB, ale Twój telefon lub tablet nie jest już postrzegany jako wymienny nośnik danych i są ujmowane jako gadżet w pełni funkcjonalna. Chociaż obecność wielu przewodów może wydawać wczorajsze technologie, takie połączenie ma wiele zalet, z powodu opóźnień w przekazywaniu obrazu nie jest wcale. Po prostu, można przesyłać strumieniowo wideo jako Ultra HD z dźwiękiem 7.1 (DTS-HD i Dolby TrueHD), a nawet ładowanie urządzeń mobilnych, moc nie przekracza 10 V. W celu wyświetlenia obrazu są trzy typy kabli można stosować:

  • Standardowy kabel HDMI z adapterem w połączeniu z mikro-USB do podłączenia zewnętrznego zasilacza.
  • Kabel MHL, który łączy do panelu telewizora poprzez złącze HDMI bezpośrednio.
  • Specjalny kabel 11-pin Samsung. Do podłączenia urządzeń ze złączami 5-pin w wymaganym adapterem.

Pierwsza opcja można nazwać uniwersalnym, ale reszta z typów połączenia obsługiwane przez ograniczoną liczbę paneli telewizyjnych i gadżetów mobilnych.

Wymagane warunki początkowe dla instalacji połączenia bezprzewodowego

Innym prostym rozwiązaniem na pytanie jak przenieść zdjęcia z telefonu do telewizora, zjednoczenie dwóch urządzeń za pośrednictwem sieci bezprzewodowej w domu.

Jednak w tym przypadku, telewizor musi mieć wbudowany moduł Wi-Fi moduł. Jeśli nie, można zakupić zewnętrznego podłączonego urządzenia, które wykorzystuje port USB. Ponadto, na przykład, na Android urządzeń przeznaczonych do włączenia trybu Wi-Fi Direct. Aktywacja połączenia do różnych modeli paneli telewizyjnych będą rozpatrywane oddzielnie.

sieci bezprzewodowej DLNA

Jeśli łączysz się za pośrednictwem sieci domowej, można użyć wbudowanej DLNA, które są dostępne w systemach Android. Niestety, „jabłko” devaysakh umożliwienia takiego połączenia jest problematyczne mało, ale jako rodzaj mostu, można instalować aplikacje jak My oddalonych od korporacji Phillipsa.

Nawiasem mówiąc, Android jest również zrezygnowanie ze standardowym zestawem narzędzi i programów takich jak PlugPlayer lub dokonać połączenia za pomocą uniwersalnego odtwarzacza multimedialnego WD TV Live. Jest to jednak – nie jest najbardziej wygodna opcja, ponieważ w wystarczająco wysokim obciążeniu sieci bezprzewodowej mogą wystąpić opóźnienia w transmisji i szybkości połączenia, należy ustawić dostawcy dla sieci bezprzewodowej w domu, również odgrywa pewną rolę.

technologia Miracast

Jeden z najbardziej wszechstronnych narzędzi jest stosowanie specjalistycznych technologii zaprojektowanych specjalnie, aby sprostać wyzwaniom związanym z tłumaczeniem z urządzeń mobilnych do telewizorów płaskich. Ta technologia Miracast. Różni producenci mogą mieć różne etykiety. Na przykład, Samsung jest podobna funkcja ekranu Mirroring, od Sony – Lusterko Link, od Apple – AirPlay.

Ale pionierami byli nadal Wszystko Android-System. Aby połączyć się z smartfona lub tabletu, musisz włączyć opcje Wi-Fi i wprowadzić Wi-Fi Direct, a źródłem TV wybrano Miracast. Na urządzeniach mobilnych nadal wybrać telewizor, który powinien pojawić się na liście, a następnie w ustawieniach określonych mediów wyjściowych. Warto zauważyć, że nie wszystkie support smartfony ekranem rotację. Ale Sony Xperia ZL przy zmianie orientacji z pionowej na krajobraz obraz na panelu telewizora włącza się automatycznie. I to jest jasne z obrazka telefon WiFi w telewizji jest transmitowany tylko wtedy, gdy centrala jest generacja Smart TV.

Podłączanie za pośrednictwem AirPlay

Teraz kilka słów o „apple» technologię AirPlay. W rzeczywistości, to jest prawie kompletny analogowy Miracast TV. Jednak przeniesienie nie może odbywać się bez zasadniczych – specjalny Apple TV set-top box, który łączy się bezpośrednio do telewizora.

Aby skorzystać z funkcji Replay na urządzeniu trzeba dwukrotnie kliknąć przycisk Home, przewinąć listę dostępnych aplikacji i znaleźć AirPlay. Przy wejściu do wszystkich aktualnie dostępnych urządzeń są wyświetlane w sekcji, które mogą odbierać sygnał. Wystarczy wybrać podłączonego odtwarzacza multimedialnego i włączyć transmisję.

Korzystanie Streambels i WiDi

Produkt oprogramowanie Streambels, opracowany przez ClockworkMod, ledwie podobieństwo Miracast lub AirPlay. Urządzenia mobilne Ekran po podłączeniu nie jest powielany. Można odtwarzać tylko pliki, jak to ma miejsce w przypadku konwencjonalnych podłączenie przez USB.

Ale technologia WiDi został pierwotnie opracowany jako alternatywa dla Miracast, ale szerokiej dystrybucji i nie otrzymał. Jak dotąd, jest używany przede wszystkim w notebookach firmy Intel, choć ostatnio pojawiły się próby zintegrowania w gadżetów mobilnych.

Funkcje połączenia niektórych modelach telewizorów

Teraz spójrzmy na niektóre niuanse sygnału nadawanego na niektóre modele paneli telewizyjnych.

Najprostszym sposobem, można wyświetlić obraz z telefonu do telewizora LG. Po otwarciu połączenia smartfonu na ekranie telewizora w menu głównym wybierz sieć i punkt Wi-Fi Direct. Wtedy pozostaje tylko czekać, aż centrala określi urządzenia mobilnego.

Przycisk TV Sony na pilocie wybierz „Opcje”, a następnie – w menu „Manual”, a następnie – sekcji „Inne metody”, gdzie trzeba zapamiętać lub zapisać ustawienia SSID i WPA. Następnie trzeba wpisać po podłączeniu smartfonu.

Na panelach Samsung do „sieci” jest zaznaczona w menu głównym, a następnie przełączać się obok linii „Progr.AR” jest ustawiony na ON. Następnie trzeba przejść do klucza zabezpieczeń i ustawić unikalne hasło dostępu do połączenia. Dopiero wtedy na Android urządzenia wybiera punkt dostępu do łączenia się z siecią, a wybranie plików, naciśnij przycisk Udostępnij.

Możliwe problemy podczas odtwarzania

Więc pytanie, w jaki sposób przesyłać obrazy z telefonu do telewizora już analizowane. Jednak z udziałem jakiegokolwiek rodzaju połączenia trzeba zwrócić uwagę na niektóre z potencjalnych problemów związanych z zaburzeniami transmisji.

Przede wszystkim dotyczy to przypadków użycia Miracast. Połączenie to może wystąpić w przypadku rozłączenia między produktem a urządzeniem przenośnym, barierę. Uważa się, że im mniejsza odległość między urządzeniami, tym lepiej.

Zupę mają możliwość przełożenia pliki zabezpieczone przed kopiowaniem, ale ten sam płaski Phillips ich odtwarzanie nie jest obsługiwane.

Obciążenie sieci bezprzewodowej może wielokrotnie wzrosnąć, ponieważ podczas odtwarzania strumieniowego przesyłania obrazu wideo jest najpierw przenoszone do urządzenia mobilnego, a dopiero potem odtwarzane na ekranie telewizora. W rezultacie – .. Opóźnienie hamowania opóźnienie dźwięku z wideo, itd. Wreszcie, nie wszystkie urządzenia mobilne wspierają ustanowienie dwóch połączeń. Na przykład, niektóre modele smartfonów Sony może być podłączony zarówno do Internetu lub do Miracast Lustro (Link).

Zamiast epilogu

Ale na całej kwestii, w jaki sposób przenieść obraz z telefonu do telewizora, to wystarczy po prostu rozwiązać. W każdym razie, wszystkie wyżej wskazane, można wybrać odpowiedni dla siebie coś odpowiedniego. Wśród wielu wskazówek można odrębnie określić zalecenia dotyczące faktu, że w każdym rodzaju połączenia jest pożądane, aby mieć zarówno urządzenie mobilne i tv jeden producent. W tym przypadku, nie ma problemów.