592 Shares 7810 views

Menedżer zadań wyłączony przez administratora – co to znaczy?

Dla wielu nie jest już tajemnicą cenionych „trzy klucze” na klawiaturze, aby pomóc w wielu problemach z komputerem. My od dawna przyzwyczajeni do nich i wiem, że po kliknięciu na nich, o nazwie Menedżer zadań, przez które zawsze będą w stanie „zabić” proces zawisu lub zobaczyć statystyki dotyczące wykorzystania zasobów systemowych. Ale czasami użytkownik komputera, naciskając twarze z komunikatem „Menedżer zadań wyłączony przez administratora”. Załóżmy, odpowiedzieć na pytanie: „Dlaczego?” – i zbadać kilka przypadków na przykładzie systemu Windows 7 (lub skróconą win7), a najbardziej popularnymi systemami operacyjnymi dzisiaj.
Zdarza się to najczęściej po infekcji przez wirusy lub złośliwe oprogramowanie tajemnicy średniego szczebla. Są łatwe do obliczenia na liście uruchomionych programów, więc blokują Menedżera zadań. Dla przeciętnego użytkownika komputera wystarczy, aby zabezpieczyć się przed nieplanowaną zamykania dla procesu wirusa.
Pierwszym krokiem w rozwiązywaniu tego problemu należy pobrać najnowszą wersję programu antywirusowego i skanowania komputera. W większości przypadków wystarczy sprawdzić najważniejsze obszary, takie jak folder z systemu operacyjnego i folder danych użytkownika. Znaleźć darmowe programy antywirusowe nie jest trudne. Wiele z nich utrzymuje, że aktywne leczenie zablokować komputer przed niechcianym – zabieg – działania użytkownika.


Ale nawet po skuteczne leczenie może podpisać „Menedżer zadań wyłączony przez administratora” nadal będzie na swoim miejscu. Dlaczego? Tak, wszystko jest bardzo proste! Po funkcją wyłączania zależy od samego systemu operacyjnego, a nie częścią szkodliwej aktywności zainfekowanych plików. Bardzo często taka funkcja stosowana w sieciach korporacyjnych przedsiębiorstw. A wraz z zakazem obrazów tła, odtwarzać muzykę, filmy lub pobrać pliki audio jest to, że Menedżer zadań wyłączony przez administratora win7 poziom bezpieczeństwa swojej sieci przez niedoświadczony personel.
Można, oczywiście, w celu opisania różnych sposobów, aby rozwiązać ten problem. Jednym z nich będzie pomóc, aby uruchomić Menedżera zadań, ale najprostsze byłoby przeprowadzić łańcuch działań: nacisnąć okrągły przycisk z win7 logo OS ( „Start”) i znajdź linię „Uruchom …” w oknie pop-up (jeżeli nie można znaleźć, wystarczy kliknąć na klawiaturze jednocześnie dwa klawisze Win i R) – wpisz „gpedit.msc”, kliknij „OK”. Tutaj trzeba drugiego drzewa o nazwie „Konfiguracja użytkownika”, w którym konieczne jest, aby rozwinąć folder „Szablony administracyjne”. Następnie przejdź do folderu „System”. Otwórz podfolder o nazwie „Warianty działania po naciśnięciu Ctrl + Alt + Del». Więc musimy znaleźć odpowiednią oprawę nas OS win7 „Usuń Menedżera zadań” w prawym oknie, kliknij na niego dwa razy, położyć kres „Wyłącz” polu i kliknij „OK”. To wszystko, po ponownym uruchomieniu, można zapomnieć o podstępnej etykietą „Menedżer zadań wyłączony przez administratora”.

Jednak nie w 100% przypadków, to pomoże, bo czasami wirusy zranić pliki wykonywalne i komponenty systemu operacyjnego. Usuń z narzędzi systemowych, takich jak panel sterowania aplet Menedżer zadań itp W takich przypadkach należy skonsultować się z profesjonalnym wykwalifikowanej opieki, tak aby nie stracić ważnych i cennych informacji na komputerze!