416 Shares 1469 views

Jelena Obrazcowa: biografia. Opera singer Yelena Obraztsova. Życie osobiste zdjęcia

Wielki rosyjski śpiewak operowy, ukochany nie tylko przez naszych słuchaczy. Jej praca jest znana daleko poza granicami ojczyzny.


Dzieciństwo, rodzina

Obraztsova Elena Vasilevna urodziła się w Leningradzie, 7 lipca 1939 r. Tato – Wasilij, matka – Natalia Iwanowna. Elena Obraztsova, którego biografia jest związana z trudnych latach wojny, przeżył wszystkie okropności tym czasie. Wszystkie moje wspomnienia z dzieciństwa, ona łączy się z blokadą. W ciągu pierwszych dni od tej straszliwej wojny, ojciec udał się do walki na froncie. Do końca 1942 roku, niewiele Lena z matką i babcią byli w oblężonym mieście. Dopiero wiosną zostali ewakuowani do obwodu Wołogdy, miasta Ustiużna, gdzie mieszkał aż do lata 1945 roku.

Po wojnie ojciec wrócił z frontu, tylko rok później. Życie było bardzo trudne. Mama dostała pracę, a Lena została wysłana do przedszkola. Pierwszy koncentruje się na niezwykłym i potężnym głosem zwrócił dziewczynie dyrektor muzyczny i od razu powiedział mamie, ale ona była tak załadowany z problemami wewnętrznymi, które nie przywiązują wagę do niej.

Lena zaczęła śpiewać bardzo wcześnie. Już pięć lat, rodzice, sąsiedzi, słuchając „koncerty” wykonywane przez dziewczęta. Była bardzo chuda, komar głos. Śpiewałem mogłem usłyszeć w radiu. Zasadniczo, to był walc Straussa. Kiedy Lena dorastał i zaczął chodzić do szkoły, lekcje, zawsze robił muzykę. Podczas transmisji opery ona godzinami siedzi przez głośnik. Muzyka dla przyszłego śpiewaczki operowej nie był dodatek do życia, a jej głównym elementem.

Zawsze pamiętał Musicales rodzinnych. ojciec Eleny miał niezwykle piękny baryton i grał na skrzypcach. W pracy był często za granicą i jeden z Włoch przyniósł talerze, na których Lena studiował śpiew wspaniałych śpiewaków – Caruso, Gigli, Galli-Curci.

chór dziecięcy

W 1948 roku Lena matka zapisała w chórze dziecięcym w Leningradzie Pałacu Pionierów. Doprowadził ten zespół Mariya Zarinskaya – wybitnego nauczyciela i niezwykłego człowieka. Ona udało się zaszczepić miłość do muzyki i dziewczynka dała marzenia o karierze śpiewu.

W 1954 roku, na ostatnim koncercie chóru, pierwszy solowy występ młodego piosenkarza.

Taganrog

W 1954 roku, ojciec Heleny został przeniesiony do pracy w Taganrogu. To miasto dało aspirująca aktorka spotkała się z wielkim wychowawcą A. T. Kulikovoy. Potrzeba dwóch lat Lena wokale. Mam przyjemność uczestniczyć w koncertach szkolnych – śpiewali znane i popularne utwory podczas piosenek z repertuaru słynnego Lolita Torres. Na scenie Teatru. Czechow wystawił koncert księgowego. Pewnego dnia jeden z nich zauważył kobietę dyrektora Szkoły Muzycznej z Rostów nad Donem Mankovskaya. Doradzała jej do kontynuowania edukacji.

W 1957 roku odbyła się w studiach Helen raz na drugim roku. W sierpniu 1958, E. Obraztsova castingu i został przyjęty do działu przygotowawczym Konserwatorium Leningradzkim. W dniu przyjazdu, osiągając ponad stu ludzi, wśród których było tylko trzech kandydatów, wśród których była Jelena Obrazcowa.

Przyszła na kurs do profesora Antonina Grigorieva – specjalista mądry i bardzo cierpliwy. Jak Obraztsova pamięta które zdjęcia można zobaczyć w tym artykule, zawsze chciała śpiewać raz wielkie arie, złożone i niezwykle piękne piosenki, ale Antonina przekonany, że nie zrozumiawszy podstaw śpiewu, śpiew jest niemożliwe.

Pierwsze nagrody

Jelena Obrazcowa, którego biografia została nierozerwalnie związane z teatrem, w 1962 roku otrzymał tylko dwa złote medale na Festiwalu Młodzieży w Helsinkach i na konkursie wokalistów. Glinka w Moskwie. Od tego momentu rozpoczyna się kariera aktorka zaczęła się gwałtownie rozwijać. Opera singer Yelena Obraztsova został zaproszony do Teatru Bolszoj. Jej debiut w legendarnym Teatrze na 17 grudnia 1963 roku w „Borys Godunow” opera. To właśnie w tym czasie zdecydowano się zakończyć oranżerii studenta.

Jedenasta w maju 1964 roku w sali imienia Głazunow Jelena Obrazcowa zdał egzamin końcowy, w którym S. P. Preobrazhenskaya ustawiony Elena rating „pięć plus”, która nie dostać jeden ostatnich czterdziestu lat w Konserwatorium Leningradzkim.

Jelena Obrazcowa: biografia, początek kariery

W tym samym roku piosenkarka poszła na jej pierwszej trasy w Japonii w trupa Teatru Bolszoj, a jesienią we Włoszech. Występowała w słynnym teatrze „La Scala”. Jej partia była za mała – Princess Mary ( „Wojna i pokój”) i guwernantką w „The Queen of Spades”. W pierwszym roku pracy w teatrze Obraztsova Elena Vasilevna występował ośmiu (!) Stronę, zmuszając mówić o sobie cały muzyczny Moskwa. W bardzo krótkim okresie czasu nazwa wschodząca gwiazda zaczęła świecić na światowej sceny operowej. Szczególnie ważne dla młodego śpiewaka operowego rozpoczął tournee w Paryżu w 1969 roku. Ogromnym sukcesem w Marina Mnishek zmieniła swoje twórcze życie dramatycznie.

W 1970 roku zdobyła złoty medal na Konkursie Czajkowskiego w Moskwie oraz w Barcelonie w dniu konkursu. F. Viñas. W 1971 roku, w Paryżu, w sali koncertowej „” Pleyel, miłośnicy opery został przedstawiony pierwszy koncert solowy, że francuscy dziennikarze nazwie „historyczny”. Obserwowani przez Paryż, największe miasto i stolica świata uznaje się, że Jelena Obrazcowa – piosenkarz, który jest jednym z najbardziej błyskotliwych gwiazd operowych na świecie. Jej występ w słynnych scen obejmowały historię opery. Udało jej się podnieść rosyjską szkołę wokalną do niespotykanych wysokościach.

działalność koncertowa

Elena koncertował z koncertów na całym świecie i, oczywiście, w języku rosyjskim. Repertuar koncertu składa się z muzyką sto rosyjskich i zagranicznych kompozytorów. Występowała memorably słyszał stare romanse i rosyjskie piosenki. W ostatnich latach, wielbiciele wokalistki zapoznał się z jej programów – „Pieśni wojny" „Pieśni mojej młodości”, „Muzyka baroku”,” W okresie od 2009 do 2013 Obraztsova solowy wykonywane w osiemdziesięciu koncertów w kraju i za granicą.

Elena – reżyser

W 1986 Obraztsova zaskoczył wielbicieli jej talentu, ona pojawia się przed nimi w nowy sposób. Na scenie, ona wprowadziła rodzimej operze „Werther” J. Mach.

Obraztsova – wykładowca

Od 1973 do 1994 roku wykładał w słynnej śpiewaczki one oranżerii. Czajkowskiego w Moskwie. Od 1992 roku wykładał w Akademii „Musashino” w Tokio, oferuje wyjątkowe kursy mistrzowskie w Rosji, Europie, Japonii. Dość często dzisiaj słynny piosenkarz zaprosił w jury międzynarodowych konkursów – The Czajkowskiego w Moskwie (1994), śpiewacy w Marsylii (1997), Rimskiego-Korsakowa w Petersburgu (1998). W 1996 roku, Jelena Obrazcowa, piosenkarka światowej sławy, stworzony w Petersburgu Centrum Kultury.

Fundacja charytatywna

W 2011 roku powstała nasza ulubiona piosenkarka „Fundacją Jelena Obrazcowa” – organizacji charytatywnej, której podstawowym celem jest projekty edukacyjne, utworzenie Międzynarodowej Akademii Muzycznej, wyszukiwanie i utalentowany szkolenie młodzieży, pomoc dla weteranów sceny. Fundusz orzekł już kilka koncertów świadczeń, które zostały poświęcone weteranów sceny.

film muzyczny

Wielu dyrektorów chętnie nakręcony film muzyczny z udziałem wielkiego piosenkarza. Ten "Moja Carmen" (1977), "Happy Wspólnota" (1980), "The Merry Widow" (1984), "Wyższe niż miłości" (1991) i inne. Jego partnerami byli Fedora Barbieri, Placido Domingo, Renato Bruzon.

nagranie

Elena w dużych studiach, nagrał ponad pięćdziesiąt płyt. W ostatnich latach, na żywo nagrania i występy wokalisty na cześć bicentennial teatru „La Scala”. Obraztsova dla nich był „Złoty Verdi” został nagrodzony.

dyrektor artystyczny

W 2008 roku na czele grupy Obraztsova opera Teatr Opery i Baletu. Musorgski. dwie premiery zaprezentowano – operę „Cavalleria Rusticana” i „Napój miłosny”.

Naturalny talent czy ciężka praca?

Niewątpliwie, natura hojnie obdarzona piosenkarka: jej głos ma tonu niezwykłej urody, jasny, niezapomniany wygląd, rzadki dar jako aktorkę dramatyczną. Wszystkie te dane są niezwykle zjednoczeni w artyście, całkowicie oddany muzyce, sztuce. Dla Elena Vasilyevna śpiew – to nie tylko zawód, ale wyższy sens jej życiu.

Jelena Obrazcowa: miłość życia

VP Makarov – znanego fizyka teoretyczna w środowisku naukowym. O nim niewiele wiadomo. Naukowiec z tego poziomu jest nauką, niż ludzi. Jest to pierwszy mąż Obraztsova. Ich małżeństwo trwało 17 lat. Przez cały ten czas, mąż obserwował dom, zajmowała córka Lena, która urodziła się w tym małżeństwie, i czekał na swojego męża po długiej trasie. Elena pamięta go z szacunkiem i ciepłem, ale nie żałuję, że zakochała się w innym mężczyźnie. Podczas rozwodu z doświadczeń w jej głosie nie było, a ona naprawdę nie mógł śpiewać.

Z drugim mężem spotkała Obraztsova na scenie. Jest to słynny litewski i rosyjski dyrygent Algis Martselovich Zhyuraytis. Nigdy nie skarżył się o jego zdrowie. Straszny, choroba podstępna spalił go nagle i gwałtownie. Po raz pierwszy, Elena Y. źle zrozumiał, co się stało. Rzuciła krajów i miast, starannie unikając domu, gdzie wszystko przypomina ukochanego. Jelena Obrazcowa, którego biografia ewoluowały szczęśliwie aż do czasu, poniósł poważny cios. Jechała przez siebie czarne myśli, ale ona nie miała siły, by dalej żyć. Również w tym trudnym czasie, córka Heleny i jego rodzina przeniosła się do Hiszpanii uczyć się śpiewu, zabrane z wnukiem. Zdesperowana kobieta stout, jego głos stracił swoją wyjątkową urodę. Elena wpadł w głęboką depresję, która wyjdzie z jej przyjaciół pomogło.

Dziś rodzina Jelena Obrazcowa za – córkę Elena (również śpiewaczka operowa), wnuk i wnuczka Anastasia Alexander.

To nie będzie stary

Raz na Węgrzech, Elena zobaczyła kobietę niesamowite piękno, którego wiek jest tylko zdradzony przez swoich starych starych rękach. Potem pomyślała, że kiedy ten fatalny wiek, ona zwrócić się do chirurgii plastycznej – nikt nigdy nie zobaczy jej życia. Obraztsova nie ukrywają, że mają już kilka operacji. Wierzy, że artysta, z widokiem na scenę, jest to konieczne.