724 Shares 7559 views

Lenski i Oniegin: Charakterystyki porównawcze. Oniegin i Lenski, stół

Och, kochanie Alexander! Napisane, wstrzykiwacz jest czymś więcej niż idealny życia i wiecznej powieści „Eugeniusz Oniegin”? Nie w tym, czy Zainwestowaliśmy dużo z siebie, swojego brutalnego inspiracji całej swej poetyckiej pasji?


Ale jeśli grałeś przebiegły trik nieśmiertelnego klasyka, mówiąc, że Oniegin nie ma nic wspólnego z tobą? To nie jest jego charakter typowy dla ciebie? Nie swoje „blues” na to, jeśli rozczarowanie? Niezależnie, czy „czarny epigram” bazgroły on swoich wrogów?

Lena! Naprawdę, to wygląda jak jesteś zakochany, młody! Na ciebie – z drugiej strony, w celu ciebie, nie odważył się otworzyć świat jaśniej …

Lenski i Oniegin … charakterystyki porównawcze obu z nich – twoja, o Bessmertnyy Aleksandr Sergeevich, przyjazny i kolorowy portret na ścianie poezji. Czy zgadzasz się z ideą takiego zuchwalstwa?

Jednak, być może, że jak to, pozwól mi z powodu twojej ciszy, każdy wielbiciel swojego geniuszu wyciągnąć własne wnioski, które rozpoczęły się w locie własnej wyobraźni.

Możemy porównać i dwie najjaśniejsze znaki „Eugeniuszu Onieginie”, ledwo dotykając krawędzi bezpośrednio do Twojej osobowości. Aby uniknąć obsesyjne paralele między panem, a znaki swojego poematu dołoży wszelkich starań w celu realizacji suche zestawienie ich cech charakterystycznych.

Charakterystyka Oniegina i Leńskiego

Więc Oniegina. Piękne, inteligentne i artykułów. W opisie swojej codziennej rutyny Petersburg, sympatyczny Aleksandra, znaleźć swoją linię nie mniej niż trzy godziny, które odbyło się je przed lustrem preening. Można nawet porównać go z człowiekiem, ubrana w damę, hustling do piłki. Perfumy, szminki, włosy wyciąć modnie. Dandy, pedant i dandysa. Zawsze elegancki ubrania. A słowo będzie powiedziane, paznokcie-z … On, tak jak ty, panie, spędza dużo czasu przy toaletce, opiekę nad nimi.

Niestety, wszystkie działania wykonywane przez nich nad drugą, aby być atrakcyjne – tylko hołdem dla świeckiego przyzwyczajenia. On już dawno ostygnie do płci przeciwnej, rozczarowany w miłości. Nie chciał się podobać kobietom. Nie! Miłość od dawna zastąpione przez „sztuce uwodzenia”, która nie powoduje jednak żadnej satysfakcji.

imprezy na długi czas straciły smak dla niego. Na balach jest on często, ale przez bezwładności, nuda i nic lepszego do roboty. Świecki krąg przyjaciół jest nudne do niego. Wszystko zmęczony, chory od niego! Ale inne życie, nie wiedząc, że nadal wywlec normalne życie. Brak przyjaciół, nie ma miłości, nie ma interesu w życiu.

Sposób myślenia, światopoglądu Oniegina – wszystko narazić Alexander, bezwzględny „rosyjski Blues” lub depresji. Niemierzalne wewnętrzna pustka, brak snów, nuda, smutne. Jednak żywość zimnej, trzeźwy umysł, brak cynizmu, hojność.

Jego proza Ci podkreślić niezdolność „trochej z iambic odróżniania” i wolą je Scott Smith, ekonomii politycznej z jego książek, tylko potwierdza obecność unromantic precyzyjnego myślenia.

Czy Leńskiego!

Co złego muza odwiedziliście, Aleksander, kiedy pojechaliśmy w swoich przyjaznych więzi takie różne postacie? Czyżby związek Lenski i Oniegin nie doprowadziło do tragedii? Twój Lenski …

Piękne, ale piękne inaczej niż Oniegina. Dajesz mu naturalne piękno rysów twarzy, długie, ciemne, kręcone włosy. Zainspirowany wygląd poety i dziennym, ciepłym sercem, otwartym świecie.

Vladimir Lenski jest wrażliwy na postrzeganie natury i wszechświata jako całości. W „poznania cudów”, on na swój sposób rozumie i czuje świat. Idealista, właściwe słowo!

Zakochany w życiu osiemnaście marzycielem mocno wierzy w istnienie jego drugiej połowie, która czeka na niego i marnieje. Wierny, lojalny przyjaźń i „Święta Rodzina”, jak ty, czcigodny Alexander, przyjemność nazwać Trójcy.

Oniegin i Lenski. stół

Jego pióro opisujące relacje między Oniegina i Leńskiego, jeśli porównać je z Unią wody i kamieni, ognia i lodu, poezji i prozy. nie lubią!

tabela porównawcza Lenski i Oniegin
cechy charakteru Oniegin Lenski
światopogląd nihilizm idealizm
postawa umysłu praktyczne, dokładne poetycki, filozoficzny
wyroki powierzchowne, trzeźwy, ostry poszukiwanie głęboki sens we wszystkim rozległości
poglądy życiowe sceptycyzm, proza mistycyzm, romantyzm
towarzyskość mizantropia prywatności otwartość, lekkość
stosunek do pań frustracji, zaniedbania, uniknięcie głębokich uczuć jasna, czysta ideał, marzenie o rodzinnej idylli

Lenski i Oniegin. Charakterystyka porównawcza

Miałeś wszystko, władca Muz, aby grać w te dwa drobne młodych mężczyzn w smutnej grze, nadal motywuje czytelnika posypać łez stron tej wielkiej powieści. Jesteś rodzimych na ich przyjaźni pierwszej „nic nie robić”, ale po bliższym. A następnie okrutnie …

Nie, lepiej zamówić. Więc podejść: Leńskiego i Oniegina. Charakterystyka porównawcza z dwóch, taki charakterystyczny twój Alexander, czas bohaterów, może być zakończona tylko wtedy, gdy opis ich przyjaźń.

Tak więc istnieją sprzeczności, jak przysłowie angielski. Po pierwsze, są one nudne do siebie z powodu wyroków odmienność. Ale po jakimś czasie ta różnica jest przekształcany że przyciąga naprzeciwko magnesu. Każda praca staje się przyczyną ożywionej debaty i dyskusji między przyjaciółmi, każdy argument, staje się sprawą głębokiej refleksji. Być może żaden z nich zajęło pozycje towarzysz, ale także zainteresowanie, szacunek do przepływu myśli obcej one przechowywane. Słuchanie Leńskiego, Oniegin nie przerywa jego młodzieńczo naiwne sądy, poezję i starożytne legendy. Będąc realistą złudzeń, że nie spieszy się do winy Vladimir w idealizacji ludźmi i światem.

Podobieństwo bohaterów

Codzienne wspólne jazdy konnej, posiłki w kominku, wina i rozmowy, zgromadzi młodych ludzi. A jednak, w miarę upływu czasu, odkryli podobieństwa między Oniegina i Leńskiego. Nadając im takich charakterystycznych cech, jesteś mistrzem pióra, odłączyć je od zwykłego zakresu komunikacji wiejskiej z nudnych rozmowach o hodowli, własnego rodu, i inne bzdury. Edukacja z głównych bohaterów, który jest jednym z niewielu wspólnych cech obu z nich, czyni je ziewać wśród wiejskiej arystokracji.

Dwa losy, dwa kocha

Oniegin Leńskiego lat starsze niż pięć lub sześć. Taki wniosek może zostać osiągnięty na podstawie powyższego swój cenny Alexander, dwadzieścia sześć lat jego powieści w końcu … kiedy nachylenie kolana, zawołał z miłością na nogach … Tatiana nogami … Ale nie. Wszystko w porządku.

Och, wielki znawca ludzkiej duszy, O najlepszych psycholog głębokich uczuć! Twoje pióro jest przed martwej duszy Oniegin jasny, czysty ideał młodego Maiden – Tatiana Larina. Jej młode, delikatne pasja wylał przed nim w szczerym liście, że ją przypisać do utrzymania przez całe życie jako dowód możliwości szczerość i piękno uczuć, w którym już nie wierzył. Niestety, jego serce nie żółciowy nieświeże była gotowa odwzajemnić. On stara się uniknąć spotkania z Tatianą po rozmowie z nią, w których odmawia wysokich uczuć.

Równolegle do tej niekontrolowanej miłości, rozwijać poczucie Vladimira Lenskogo Siostrze Tatyana za – Olga. Och, nie wyglądają jak te dwa kochać siebie Leńskiego i Oniegina. charakterystyki porównawcze tych dwóch uczuć byłoby zbędne. Kocham Olga i Vladimir pełen czystej pasji, poezji młodego inspiracji. Naiwny Lenski, szczerze pragnąc szczęścia innych, próbując wypchnąć go w ramiona Tatiany, wzywając do jej urodzin. Znając niechęć Oniegina do hałaśliwym powitanie, obiecuje mu bliskiej rodziny koło, bez żadnych dodatkowych gości.

Zemsta, honor i pojedynek

Och, jak wiele sił making Eugene ukryć wściekłego oburzenia, gdy uzgodnienie, dostaje na prowincjonalnym piłkę z dużą ilością gości, zamiast obiecanej rodzinny obiad. Ale bardziej niż to, że jest oburzona konsternacji Tatiany vossedanii to kładzie się na niego z góry miejsce … przed nią. Lena wiedziała! Wszystko trick!

Oniegin, w prawo, nie chciał, że Twój przygotowaliśmy Alexander, nieubłagany pióro gdy Lena zemścił za oszustwo! Kiedy porwać swoją ukochaną Olgę w ramionach w tańcu, kiedy szeptał jej wolności ucha, wcielił delikatny wygląd. Cyniczny i krótkowzroczne do rozmrażania zazdrość i pogarda młodego poety, posłusznie następnie zasysanego do obu z nich kołysać. Pojedynek!

Rankiem młyna …

Oba zostały odsunięte od głupich obelg. Oba są już stara się znaleźć przyczynę pojedynku. Ale nikt nie zatrzymał. Duma jest winien: nikt nie miał zamiaru przechodzić na tchórza, rezygnując z walki. Rezultatem jest znana. Młody poeta pocisk pokonał kolejne dwa tygodnie przed ślubem. Oniegin, nie mogąc sobie na wspomnienia i ubolewa śmierć jedynej osoby bliskiej mu opuszczania kraju …

Po powrocie będzie miłość rozkwitła i dorosły Tatianę dopiero teraz księżniczkę. Zginanie kolana przed nią, by ucałować jej rękę i prosić o miłości. Ale nie, zbyt późno „teraz uwagę na inny i nigdy nie opuści go” – ona wypowiada, płacząc gorzko. Oniegin lewo sam, twarzą w twarz ze wspomnieniami miłości i przyjaciela, zabitych przez jego własną ręką.

Twórca pojedynek pomiędzy Oniegina i bardzo istotnych podobieństw

Ci zarzucić, mój drogi Alexander, nieadekwatność podstaw do pojedynku między swoimi postaciami. To jest śmieszne! Czy twoi rówieśnicy nie paralele tych dwóch młodych mężczyzn z siebie? Czy oni nie zauważyli podobieństwa przeciwnej Oniegina i Leńskiego z konflikcie podwójnej natury? Ta granica podzielonego na Lena – natchniony poeta, poezja przesądny – świecki i grabie, ohladevshego, zmęczony Oniegin … nie je znaleźć? Jednym dajesz Flaming geniuszem, miłość, radość, i, nie wiedząc o tym, jak swojej własnej śmierci. Inni dali niespełnionej miłości, wędrówkę, alienację i, w końcu, długiej podróży za granicą, z których ty sam marzyliśmy. Charakterystyka Oniegina i Leńskiego jest kompleksowym ujawnienie ciebie, prawda? A jeśli tak oczywiste podobieństwo między tymi dwoma postaciami z wami, drodzy classic, został wystawiony przez swoich rówieśników, nie wie, czy to nie lekka, drobne przyczyną pojedynku był na tyle do ciebie? A ile razy w każdym tygodniu swojego życia, jesteś gotowy do gry ze śmiercią, strach lub obojętności mimo zimnej baryłkę w rękach jego wściekłego wroga?