878 Shares 4613 views

„Łopata” – kwiat, który wymaga uwagi

Taka instalacja jest płaskla, nie może pozostać niezauważone plantatorów, którzy wolą rozwijać niezwykłe, bardzo egzotyczne rośliny doniczkowe. Są prawdziwe „Łopata”. Ten kwiat pochodzi z ciepłych regionów: Madagaskar, Ameryce Południowej, Afryce, Australii, na wyspach Oceanu Indyjskiego, a okaże się, w niektórych krajach azjatyckich. Jeśli spojrzeć na środku rośliny, może wydawać się bardzo podobna do kapusty, ale czubku wieży przepięknych liści, przypominające poroże.


Rośliny ozdobne doniczkowe zwykle wymagają specjalnej opieki i płaskla – nie jest wyjątkiem. Jest to jedna z odmian paproci, jest niezbędna do prawidłowego wzrostu pewnych warunkach. Roślina wygląda bardzo imponująco, ale utrzymać go w dobrym stanie konieczne jest, że pokój pozostał wysoką wilgotność i temperaturę powietrza. Decydując się na zakup w sklepie jest rośliną, trzeba zrozumieć, jak wiele wybredna „łopata”.

Kwiat w naturalnym środowisku rośnie na drzewach w lasach. Mieszkanie jest również najlepiej trzymać w napięciu, w przeciwnym razie liście leżą na parapecie, to absolutnie nie poprawia jej wygląd. Powered kory roślin, rot, mech, martwe owady. Oczywiście, w domu jest możliwe stworzenie takich samych warunków, jak w środowisku, ale nadal trzeba podnieść jak najbliżej mieszanki. Najlepiej jest kupić gotowe glebę dla storczyków.

Flower „Poroże” wymaga dobrego drenażu w doniczce warto włożyć zgniłe kory i mech torfowiec. rośliny lato czuje się dobrze w temperaturze + 20-28 ° C, a minimalna temperatura zimą wynosi + 15-18 ° C Bezpośrednie światło słoneczne jest szkodliwe dla płaskla liści, najlepiej jest trzymać w półcieniu. Pokoje z oknami wychodzącymi na wschód i zachód, – idealne miejsce dla takich roślin jak „Antler”.

Kwiat wymaga regularnego podlewania. Jej korzenie nie wyschły, ale nie może tolerować uwilgotnienia. Woda jest to trudne, więc lepiej na chwilę zanurzyć doniczkę w wodzie. Płaskla lubi dużą wilgotność, więc czuje się doskonale w pobliżu akwarium. Należy również spryskać liście. Opryskiwacz powinien być bardzo mały, nie za największe spadki. Woda jest niezbędna do podjęcia miękki, ciepły i osiedlić. W każdym przypadku jest to niemożliwe, aby wytrzeć liście rośliny, ponieważ może to spowodować uszkodzenie kosmków, wpływając na jego kondycję!

Karmienie – to, co musi również „Łopata”. Kwiat podawany wiosną i latem nawozy organiczne i nieorganiczne raz na miesiąc. Karmienie zdecydować się na roślinach liściastych, ale dawka powinna być zmniejszona o połowę. znowu nogi płaskla nie warto przejmować, dorosłych akcji kwiat być bardzo ostrożny, jeśli to konieczne. Rozmnażane „poroża” zarodniki rosnące na liściach, ale aby dostać jeden zdrowy roślina jest bardzo trudne. Warunki mieszkaniowe, aby go uzyskać jedynie od doświadczonych ogrodników. Płaskla nigdy kwitnie z oczywistych powodów – jest paproć – ale cieszy oko jego luksusowe liści.