506 Shares 2578 views

Lily tatuaż: Historia, znaczenie, zwłaszcza

Lily – dość popularny motyw tatuaży, głównie kobiet. Lily tatuaż w pierwszej kolejności kojarzy się z czystością i niewinnością właściciela, ale w rzeczywistości, symbol głębsze i bardziej zróżnicowane. Specjaliści twierdzą, że motyw ten przyszedł do nas od niepamiętnych czasów, w dawnych czasach był kochany przez wielu ludzi.


Symbol lilii w perspektyw chrześcijańskiej

Od czasów starożytnych chrześcijan kojarzy kwiat z wizerunkiem Matki Boskiej. Czystość, czystość, niewinność, delikatność, ochrona patrona – jest wypełniona obrazem lilia dla wiernych chrześcijan. I pomimo tego, że w wielu wyznań sam fakt stosowania tatuaż na skórze jest uważany za grzech, niektórzy wierzący wybiera lilie tatuaże w osobisty talizman zła na ziemi.

pogański znak

W wielu kulturach przedchrześcijańskich, obraz ten kwiat był czczony i kochany. Na przykład Grecy wierzyli, że lilia kiełkującego z mleka najwyższej bogini Hera. Rzymian uosobieniem lilia z nadzieją na powrót do domu, sukces w biznesie, wolność od niebezpieczeństwa. W starożytnym Egipcie symbolizował płodność i zdrowie kobiet, więc tatuaż lilia stosowany do ciała tych, którzy marzyli o urodzeniu dziecka. Mieszkańcy przedchrześcijańskich krajach skandynawskich Uważa się, że elfy żyją w lilii; Kwiatu jest otoczone przez halo tajemnicy i mistyki. Znak ma być stosowane na skórę mógł wybrać ludzi, którzy dążą do opanowania wiedzy tajemnej, poszukiwacze skarbów, wróżbici. Sumerowie również powiązać ten kwiat płodności, pomyślności, zdrowe potomstwo.

heraldyka

Niektóre z rodzin szlacheckich Bizancjum była stosowana do lilii herby. Znacznie później w średniowiecznej Francji lilia ozdobiony herbem Burbonów. Kwiat symbolizm nie zmieniła się – jak poprzednio, lilia symbolizuje czystość, szlachetne urodzenie, wysokie uczucia.

tradycja wschodnia

Wielowiekowej kultury z krajów Dalekiego Wschodu, kolory zajmują szczególne miejsce. Jest to nie tylko wygląd, ale także kolor, rozmiar i stopień dojrzałości. Najbardziej szanowany na Wschodzie, lotosu, a to był jego niepamiętnych czasów nie wyposażyć wszystkie symbole, które Europejczycy przypisywanych lilie. I ramionach mógłby być bardziej często. Ale także lilia nie przeszedł niezauważony. Na przykład, różowy kwiat symbolizuje kruchość i młodzieży. Żółty – bunt i duma. Pomarańczowy może być nawet symbolem nienawiści. Szlachetny Belaya Liliya często wybierany jako symbol śmierci bliskiej osoby. Ciemny jak Wschodniej lilia kwiaty symbolizują pasję.

alternatywny sens

Wielu wielbicieli Dumas łatwe do zapamiętania, co oznacza lilia. Tatuaż lub znaczek z wizerunkiem kwiatu w niektórych krajach średniowiecznej Europie była stosowana na ramionach nierządnic. Obraz Lily była na ramieniu powieści Milady w Trzech muszkieterów. W innych źródłach literackich zawierać strzępki informacji, które Lily może oznaczać kobietom zaangażowanie w czary, albo o jej pasji do alchemii.

Lily tatuaż dzisiaj

Nie można nazwać lilia wśród najbardziej popularnych motywów na tatuaż. Ale stosując w ten sposób bardzo często w naszych czasach. Pierwotne znaczenie tego jeszcze przeżyje, ale w zasadzie każdy, kto odważy się postawić na jego zdjęcie tatuażu ciała, stawia w nim specjalny, osobiste, czasami nawet ukryte z innym sensie. Z poprawą technologii i umiejętności tatuowania, lilia wartość może być w znacznym stopniu różni się od konwencjonalnej. Okazuje go do wielu różnych technik, od plemienia do surrealizmu. I tych, którzy chcą podkreślić swój łagodny charakter, dobroć dla świata, życzliwości i otwartości często wybierają ten szczególny kwiat.