731 Shares 9515 views

Jak można użyć olej kokosowy?

Pewnie już słyszałeś, że olej kokosowy jest magiczny eliksir. Eksperci nie opona mówić o jego wartości odżywczej i właściwościach leczniczych. Czasami wydaje się, że każdy blogger ma do powiedzenia na temat tego narzędzia, a to może powodować wiele osób się zastanawiać: Czy olej kokosowy jest korzystne, jak mówią o nim?


Okazuje się, że wszystkie z tych ekspertów mody nie kłamią. Olej kokosowy ma wiele korzystnych właściwości, że nie należy ignorować.

W Azji ludzie używają kokosy od wieków. Są one częścią różnych produktów leczniczych i kosmetycznych ze względu na liczne właściwości lecznicze. Olej kokosowy jest naprawdę cudowna substancja, która powinna być w kuchni i apteczce i kosmetyczny. Dziś będziemy mówić o wielkich (i nieoczekiwanych) sposobów wykorzystania tego naturalnego remedium.

balsam do ciała

Nałożyć na skórę grubą warstwę oleju kokosowego po prysznicem lub przed snem. Szczerze mówiąc, po pierwszym zastosowaniu skóra pojawi się nieco tłuste. Ale tak szybko, jak można spienić skórę oznacza dosłownie zaczyna go wchłonąć. Olej ten jest o wiele lepsza niż jakiekolwiek nawilżające. Uwaga: niektórzy ludzie używają olej kokosowy zamiast nawilżający do twarzy. Jednak w tym przypadku należy być ostrożnym. Jeśli skóra twarzy was jest podatna na trądzik, olej kokosowy tylko pogorszyć sytuację, ponieważ będzie ona zatyka porów. Zatem, można bezpiecznie korzystać z tego zamiast kremu do ciała, ale należy zachować ostrożność, jeśli zdecydujesz się pozostawić go na twarzy.

Maska głęboko klimatyzacji

Należy umyć włosy, aby usunąć nadmiar tłuszczu, prawda? Nie. Twoje włosy potrzebują własnych naturalnych tłuszczów, aby zachować zdrowie, dzięki czemu można korzystać z oleju kokosowego, jeśli używasz go przez godzinę po umyciu. Co należy zrobić? Rozgrzej odpowiednią ilość oleju kokosowego i wmasuj go w swoje włosy, a następnie umieścić na czepek. Minimalny czas trwania takich masek – jedno godzinę, ale można nawet iść spać z nią, jeśli chcesz uzyskać naprawdę głęboki leczenia. otrzymasz jedwabiste, lśniące włosy, że nie pójdzie krzywo. Można również stosować regularnie trochę oleju na końce włosów, aby zapobiec przekrój.

do demakijażu

Olej oczyszcza skóry pozostałości makijażu, jest więc korzystny produkt dla wielu kobiet. Olej kokosowy jest łatwo usuwa makijaż, a tym samym nie powoduje pieczenie oczu. Jeśli naprawdę chcesz, aby oczyścić twarz, wytrzeć go z oleju kokosowego, następnie zmyć wodą i powtórz.

dezodorant

Olej kokosowy zamiast dezodorantu? Warto spróbować. Ma naturalne właściwości antybakteryjne, które mogą zapobiec wystąpieniu konkretnego zapachu ciała. Można użyć trochę oleju lub gotować naturalny dezodorant i antyperspirant, zmieszanie go z kurkumy w proszku, sody i jakiegokolwiek olejku chcesz.

balsam do ust

Olej kokosowy jest najlepszy balsam do ust, a to jest weryfikowane przez wiele kobiet. To nie tylko nawilża, ale również łagodzi spierzchnięte usta przed pęknięciem skóry. Wymieszać olej z małą ilością szminka – i masz nowy ulubiony produkt do ust.

Nowy krem do golenia

Wymień olej kokosowy krem do golenia. To pozwoli Ci uzyskać gładką skórę, i pozostanie wilgotna przez długi czas po zakończeniu procedury. Wystarczy być ostrożnym, gdyż olej może zrobić podłogę pod prysznicem nieco śliskie.

Maść na oparzenia

Olej kokosowy ma właściwości antybakteryjne i właściwości lecznicze. Zbyt długo na słońcu i sparzyć? Olej kokosowy ukoi i nawilżają skórę, a przyczyni się do szybszego gojenia. Palić pojawił się podczas gotowania kolacji? Wyciąć się z nożem? Olej kokosowy może leczyć swoje rany szybciej niż środków aptekach.

Lekarstwo na wypryski

Jeśli cierpisz na wyprysk, olej kokosowy będzie głównym narzędziem, dzięki swoim właściwościom antybakteryjnym i leczniczych.

płukanki

Płukanie oleju jest starożytny Ayurvedic metoda odtruwania i poprawy zdrowia jamy ustnej. W rzeczywistości, trzeba umieścić olej kokosowy w ustach, płukać zęby przez 20 minut, potem wypluć. Olej kokosowy ułatwi oczyszczanie zębów i dziąseł, wybielanie zębów i detoksykacji w ogóle.

Płyn do płukania ust

Jeśli z jakiegoś powodu nie można przepłukać usta olejem kokosowym, można spróbować dodać kilka kropli olejku miętowego. Pomoże to znacznie odświeżyć oddech.

skórka

Pożegnaj się z garbami! Rub trochę oleju do naskórka, zanim się go pozbyć. To ją nawilżyć, a także pomóc uniknąć zakażenia bakteryjnego.

Żel do brwi

Dlaczego używać specjalnego żel do brwi, czy można je stosować olej kokosowy? Pomoże to utrzymać włosy razem i poprawić ogólną kondycję.