95 Shares 8698 views

Kostroma: Muzeum Historii Naturalnej, Muzeum Romanov i muzeum architektury starożytnego

Każdy rosyjski muzeum nieodłącznym wyjątkowy smak i indywidualność. Region Północny jest bogaty w unikalne eksponaty muzealne, architektury drewnianej. Bardzo malownicze Kostroma. Muzeum Przyrody i inne ciekawe miejsca do odwiedzenia każdego turystę.


Muzeum przyrody

Wybitny przedstawiciel tych instytucji jest muzeum przyrody (Kostroma), znajduje się w centralnej części miasta, na Wzgórzu Milk. Ten ośrodek kulturalny i edukacyjny, który nadzoruje stan. Został założony w latach 60. XX wieku i od razu trafił na listę terenów pod egidą państwa jako historycznego i architektonicznego rezerwatu kraju.

W pierwszej połowie XXI wieku stał się odrębny niezależny muzeum zarządzana przez Departament Kultury na skraju Kostroma. Co ciekawe, instytucja stała się sowa maskotka. Turyści mówią, że różne pomniki bogate w Kostroma. Muzeum Przyrody – jest miejscem szczególnym z własną atmosferą.

Historia architektury

Po społeczeństwach umiarkowania ustąpiła jego jadalni na eksponaty muzealne. Sam jest wyłożona czerwonej cegły budynek, ma piwnicy i jest wykonana w klasycznym stylu architektury eklektycznej. Ścisłe prostokątny kształt budynku, w połączeniu z liniami poziomymi, które tną kształt. Okna pierwszego piętra pas zamknięty rdzy.

Murowane i drewniane muzea w Kostroma wyglądają bardzo kontrastowe. Fotografie tych instytucji znajdują się w przewodnikach i kalendarzy.

Rola muzeum w życiu miasta

wzrost przemysłu, system edukacji, ochrony zasobów naturalnych, wysoki poziom stopy życiowej wpływa na pracę muzeum i jego działań edukacyjnych. Najstarsze eksponaty odzwierciedlają całą krawędź nieruchomości, począwszy od rolnictwa, rzemiosła i przemysłu. Nature Museum (Kostroma) jest regularnie aktualizowana o nowe pozycje.

Eksponaty zostały zaprezentowane po raz pierwszy na wystawie w 300-letniej rocznicy rodziny Romanowów królewskiej. Udział specjalny wkład w rozwój kadry naukowej wystawy społeczności miasta. Oparte były etnograficzne, geofizycznych i biologicznych zbiory.

Na początku XX wieku w posiadaniu muzeum były uzupełniane różnych próbek, które pozostawił Rubinsky Iwan Michajłowicz, który był wówczas członkiem Sądu Rejonowego i entomologa amatora. Zbiory wzbogaciły różnorodność gatunków owadów, importowane z Europy, Azji, Afryce i Ameryce. Spotkanie ten Kolektor był wielką wartość naukową i edukacyjną.

Koniec lat 60-tych został oznaczony przez pożar, bezlitośnie zniszczył cennych eksponatów, w tym diorama „Sowa”, „Current głuszca” i innych. Później przeszedł przywrócenie i zostały ponownie wystawiony.

zbiory aktualizacji

Natura Division czekał w aktualizacji i aktualizowanie już w 1965 roku. To wzbogaca go jako strefy chronionej. Region Kostroma Departament Geologii dodaje wystawę „powstania życia na Ziemi.” Gabloty muzealne wykazano przewagę minerałów.

Na początku XXI wieku, charakteru działu rozszerzony i stała się suwerenna instytucja, przeniesione do osobnego budynku obok. Obecnie muzeum jest w trakcie budowy i prac remontowych na ekspansję. Zorganizowano stałą wystawę poświęconą faunie i florze regionu. Każdy ze szczególnym gościnności spełnia Kostroma. Muzeum Przyrody jak każdemu, kto ceni piękno i czystość ojczyzny.

Muzeum Architektury Drewnianej

Drewno zawsze było wśród rzemieślników najlepszy materiał dla kreatywności. Szkoda, że dziś jest luksusem, na który nie każdy może sobie pozwolić, aby zakończyć się w domu. W starożytnej Rosji zbudowano drewniane kościoły zostały zbudowane cały klasztor. Jest to zupełnie naturalne dla miasta, w otoczeniu bujnych lasów potężnych. Muzeum Architektury Drewnianej w Kostroma słynie z zaangażowania w całej Rosji.

Pomimo faktu, że pożary w nieskończoność i bezlitośnie zniszczone budynki, ludzie znowu były ich budowy, dekorowanie ich wątek domach. Na terytorium Kremla został zbudowany dom z drewna dla matki cara Mihaila Romanova – Martę. Ale pod koniec XVII wieku został wydany rozkaz, aby rozpocząć budowę kamiennych domów, ale wraz z nimi rosła drewnianych budynków.

Dawny dom Ershov, zbudowany w XIX wieku, posiada kolorowy niepowtarzalny kształt. Mieszkańcy miasta postanowili zachować najpiękniejsze domy z drewna i stał się stopniowo przynoszą miastu pewne artystyczne drewniane płytki, a nawet chatę. Tak zaczęła się tworzyć muzeum architektury drewnianej.

Romanovsky Museum (Kostroma)

Uroczyste otwarcie odbyło się w 1913 roku na rozkaz ostatniego rosyjskiego autokrata, Mikołaj II. Miasto było w momencie jego letniej rezydencji. Budynek ma dwa piętra został zbudowany w stylu rosyjskim. Teraz jest znany jako Romanovsky Museum (Kostroma).

Eksponaty muzealne odzwierciedlać wydarzenia kłopotów fakty z życia rodzin szlacheckich Romanowów i Godunowa. Szczegółowy narracja przewodnika przyniesie Ci w burzliwych czasach ostatnie dni dynastii Romanowów. Bogaty w przykładach wystawowych pracy zwykłych ludzi, atrybutów życia królewskiej. Zbiór obrazów przez Boris Kustodijew uderzające o jego oryginalności. Różne słynne zabytki Kostroma. Muzeum Przyrodnicze, Muzeum Romanovsky i muzeum architektury drewnianej musi odwiedzić wszystkich gości miasta.