289 Shares 6112 views

Męska zegarki Orient. Historia marki, modele popularnych i opinie klientów

Jeśli chcesz opisać Orient zegarki w skrócie, że będą one jakość i dostępność. Od ponad 50 lat marka ta jest punktem odniesienia w swoim segmencie cenowym. Firma posiada własne zaplecze produkcyjne, technologie, doświadczony personel. Są produkowane w fabrykach w Japonii, Singapurze i Brazylii. Orient zegarki są mechaniczne, a nawet kwarcowy zasilany baterią słoneczną.


historia marki

Firma została założona w 1950 roku w Tokio, ale można stwierdzić, że historia Orient Watch Co., Ltd rozpoczęła się znacznie wcześniej.

W 1901 Atsugoro Yoshida w Tokio otworzył sklep i sklep sprzedaje godzin. W 1920 roku rozpoczęła produkcję zegarów, w 1934 g.- nadgarstka, aw 1936 r. Instalacja do produkcji tego ostatniego, w centrum Tokio Hino otwarty. Ale to zostało zawieszone w czasie wojny. I po wznowieniu pracy w 1945 roku często miał konflikty z pracownikami, aw 1949 produkcja przestała godzin. W 1950 roku Wyposażenie Hino został przeniesiony do zakładu w Tama (rejon Tokio), gdzie zegar został uruchomiony rok później nazwany Orient. Pierwszy tego modelu pod nazwą Gwiazd został zwolniony.

W 1955 roku było to bardzo ważne wydarzenie dla firmy – weszła na rynek międzynarodowy, a mianowicie zegarki Orient zaczął dostarczać Chinom.

W 1959 roku seria godzin premii Royal. Do tej pory, ona Orient Star jest jednym z najdroższych od producenta.

ustalania priorytetów

Od 1970 roku firma stała się skupić swoją uwagę na mechanicznym zegarku i stał się liderem w swojej premiery w Japonii, ale stracił Seiko, Citizen i Casio prymat wśród kwarcu.

Warto zauważyć, że Orient zegarki, w przeciwieństwie do wielu innych marek, posiadają mechanizm, w pełni zaprojektowane i wykonane przez ekspertów. To jest jego jakość i prawidłowe działanie gwarancja.

W 2001 roku Seiko Epson Corporation nabył akcje Orient, aw 2009 stał się właścicielem 52% udziałów. Warto zauważyć, że produkuje zegarka inną popularną japońską markę o tej samej nazwie. Ale nadal Seiko i Orient działać osobno jako dwa odrębne produkty. Od 2010 roku marka otworzyła fabryki w krajach o niskich płacach.

Popularne modele

Seria Orient Automatic watch Bambino – klasyczny producent. Rygorystyczne, dobrze ubrany, trochę retro, ale zwięzłe. Trzy ręce, data okna, pasek skórzany – nadają się do każdego stroju i okazji.

Wielu kupujących interesuje, czy ręcznie uruchomić te godziny potrzebne do Orientu. Odpowiedź na to pytanie jest prosta – nie. Mechanizm jest umieścić tylko w godzinach uścisk na nadgarstku, a pilnie uruchomić zegar, trzeba je nosić przez kilka minut, lub wstrząsnąć kilka razy. A jeśli je nosić bez zdejmowania w ciągu dnia, to jest rezerwa mechanizm ładowania przez 40 godzin.

Modele serii Mako – jest to jeden z najbardziej popularnych wilgotnych dowód Orient godzin. Producent zaleca, aby z nich korzystać tylko w czasie normalnej nawigacji, ale wielu konsumentów nie zdjąć zegar nawet podczas nurkowania. Po tym wszystkim, stwierdzono stopień wodoodporności – 20 atmosfer. Korpus jest wykonany z nierdzewnej stali, głowica roślin skręcone śrubami. Z ścisłe i stylowy wygląd męskie zegarki Orient Mako godny wygląd w wodzie i na lądzie. Ich obowiązkowy atrybut – bezel (luneta), która pozwala na precyzyjne wskazanie czasu.

Zegarki Orient Kryształ zostały wyprodukowane przez prawie czterdzieści lat. Cechą to seria mechanizmu bransoleta metalowa stal 21 i klejnotów. Niektóre modele mają również obejmę.

Nie zapominaj, że prawdziwy Orient zegarki można kupić wyłącznie u autoryzowanych dealerów. Wybierz sklep z dobrą reputacją i którzy mogą udokumentować odpowiednią współpracę z marką. Po naprawie gwarancyjnej niektóre serie godzin odbywa się wyłącznie w fabryce w Japonii.

opinie klientów

Zegarki Orient, niezależnie od rodzaju mechanizmu, który może pochwalić się wysoką dokładnością. Jest to nie tylko obietnica producenta, ale także wieloletnie doświadczenie wielu nabywców. Idealne połączenie „cena-jakość” zrobić dobrą inwestycją Watch – nie tracą na atrakcyjności i są dość długie. Krytyka jest jakość wykonania bransoletki metalowe, zwłaszcza elementy zamykające, są trochę jingle. Jednak to nie powstrzymuje fanów marki z zakupem kilka godzin, ze względu na ich koszt demokratycznym pozwala na eksperymentowanie z różnymi stylami.

Memo na nabywcę modeli mechanicznych

Aby oglądać przez długi czas byłeś, należy rozważyć następujące kwestie:

  • Nie włączaj datę od 8 pm do 3 nad ranem. Faktem jest, że w tym czasie po prostu zajęty przez mechanizm tego działania, a jeśli się go ręcznie, może to doprowadzić do nieprawidłowego działania.
  • Chronić zegar z elementów, które mogą mieć wpływ magnetycznego na niego. Na tej liście się telefony komórkowe, tabletki (szczególnie w przypadku z zapięciem magnetycznym) oraz laptopów. Wpływ pól magnetycznych może pogorszyć dokładność ruchu mechanizmu.
  • Ostrożnie wiatr zegarek ręcznie typu instalacji, to lepiej zrobić to przed umieszczeniem ich na nadgarstku. Przerwać operację, gdy poczujesz lekki opór.
  • Nie zapomnij, aby powrócić głowę do swojego pierwotnego stanu fabrycznego lub ostrożnie przekręcić go po zmianie czasu lub przyniosły zegara. W przeciwnym razie, brud lub wilgoć może dostać się do mechanizmu, który poważnie go zranić.