689 Shares 7738 views

Krople do oczu Levomycitin. Wskazania i instrukcje użycia

Doustne krople lewomicyny są lekiem miejscowym o szerokim spektrum działania. Ten lek jest skuteczny w walce z większością gram-dodatnich i gram-ujemnych bakterii, dużych wirusów, a także rickettsia i spirochetes. Dowiedzmy się, jak skład kroplówek, jak powinny być stosowane, w jakim wieku są one przepisywane dzieciom oraz na jakie choroby oka zwalniają.


Skład kroplów "Lewomicyna"

Krople do oczu Levomitsitinovye są dostępne w sterylnych butelkach 5 i 10 ml. Odsetek składnika czynnego do całkowitej objętości leku wynosi 0,25%. Oznacza to, że 1 ml przygotowanego roztworu zawiera 25 mg chloramfenikolu. Jako substancje pomocnicze są oczyszczona woda i kwas borowy. Krople "lewomicyny" odnoszą się do antybiotyków o działaniu bakteriostatycznym. Są skuteczne w zwalczaniu drobnoustrojów, które są odporne na działanie penicyliny, antybiotyków tetracyklinowych i sulfonamidów. Chociaż lek jest scharakteryzowany jako aplikacja miejscowa, krople mogą częściowo penetrować układ dostarczania krwi, co nie szkodzi organizmowi.

Jak stosować lek i jakie choroby go traktuje

Krople do oczu Levomycytyny są zalecane do leczenia:

  • Zapalenie spojówek;
  • Zapalenie korzenia;
  • Zapalenie błony śluzowej;
  • Zapalenie migdałkowo-rdzeniowe.

Chorobami tymi są procesy zapalne pochodzenia bakteryjnego, zlokalizowane w rogówce lub spojówce. Mechanizm zwalczania bakterii jest pogwałceniem syntezy białek mikroorganizmów. Czynnik jest zaszczepiony w każdym oku przez 1-2 krople na początku choroby do 5 razy dziennie, a gdy poprawa jest zauważalna, trzykrotnie wystarczy. Okres stosowania leku jest ustalany przez lekarza uczestniczącego, dlatego zaleca się stosowanie kropli "Levomycetin" dłużej niż 14 dni. Instrukcje dla dzieci nie koncentrują się na wieku, w jakim lek może być stosowany, ale lekarze okulistyści są już wcześniej nieustraszeni przydzieleni do dzieci w wieku powyżej roku.

Przeciwwskazania i efekty uboczne

Krople do oczu Levomitsitinovye są przeciwwskazane do stosowania przez ludzi:

  • Z naruszeniem krwiotwórczości;
  • Z niewydolnością wątroby i nerek;
  • Z nadwrażliwością na składniki leku.

Nie zaleca się stosowania tego produktu u kobiet w ciąży i karmiących. Tylko lekarz może przepisywać te krople, oceniając możliwe ryzyko dla dziecka i korzyści dla matki. Kontrola lekarza jest konieczna podczas stosowania leku u dzieci w wieku od urodzenia do 2 lat, a także u pacjentów z chorobami skóry (egzema lub łuszczycą).

W większości przypadków stosowanie leku nie powoduje skutków ubocznych, aw rzadkich przypadkach możliwe jest zaczerwienienie, pieczenie i świąd w oku. Jeśli jest stosowany dłużej niż 3 tygodnie, mogą wystąpić nieprawidłowości w układzie krążenia (leukopenia, małopłytkowość, niedokrwistość aplastyczna) i powtarzający się rozwój grzyba. W takim przypadku należy wyłączyć lek i przepisać inny sposób leczenia, w zależności od objawów. Osoby noszące soczewki kontaktowe muszą zostać usunięte przed zakrwawieniem i zużyciem po 40 minutach. Taki lek jest stosunkowo tania, gdyż krople "lewomicyny" wahają się od 10 do 30 rubli na 10 ml butelki.