346 Shares 5400 views

Żywotność okien z tworzyw sztucznych i gumy uszczelniającej

Niedawno, plastikowe okna były uważane za oznakę bogactwa, a dla większości obywateli nie były dostępne. Okna z profili PCV dziś nie są już rzadkością – dużo w pośpiechu, aby wymienić je na starej drewnianej ramie, a także w budowie niemal wszystkich metali i tworzyw sztucznych zainstalować go. Ale cieszyć się nadal być kosztowne. Zakup okna pcv, każdy chcąc uzyskać wysoką jakość i długotrwałą rzecz. Dlatego wielu, jeśli nie wszystkich, zastanawiają się, w jaki sposób żywotność okien plastikowych, ile lat będą podobać właścicielom? Zainteresowany w tym i tych, którzy dopiero zamierzają kupić prestiżową okno. Marketerzy obiecują, że plastikowe okna będzie trwać co najmniej 30-40 lat.

Ile potrwa komponenty okien plastikowych

Różne części plastikowych okien i mają różne okresy użytkowania. Okno składa się z profilem (na przykład, Winbau, WDS, Aluplast), szkła i wyposażenia.

Najbardziej trwałe okno element – profil. Producenci to daje gwarancję nie jest bardzo duża – od 5 do 10 lat, ale obietnica, że to będzie trwało o wiele dłużej. profile PCV naprawdę zachowuje właściwości i kolor 35-40 lat. Ale naukowcy wciąż pracują nad poprawą jakości dodatków chemicznych, a produkowane profile dzisiaj firmy Winbau, WDS, Aluplast obiecują służyć do pół wieku! Okienko jest zwykle gwarancja do 3 lat, to znaczy, zgodnie z instalatorów, w wieku od 15 do 20 lat.

10-12 lat armatury obietnica życia, okres gwarancji na zestaw – do 5 lat. Ale wszystkie te obietnice, prawdziwe życie z usługi windows będzie zależeć od rodzaju składników do wyboru, i czy będą one właściwie wykorzystywane.

Co decyduje o żywotności okien metalowych

Głównymi czynnikami – cztery:

  • Przy doborze okuć i uszczelek.
  • okucia i uszczelki opieki, ich terminowe zamienne.
  • części składowe jakość wyrobu.
  • Właściwa konfiguracja sprzętu.

Otwarta przynajmniej – na już dość!

Jak długo potrwa okno z metalu, na jak długo to będzie otwarte zamknięte, to zależy przede wszystkim od jakości wyposażenia. A jej żywotność jest mierzona w cyklach. Ale nawet wiedząc to postać, odpowiedzieć na pytanie, jak długo okno problematyczne. Dlaczego? Rzeczywiście, niektórzy właściciele będą otwierać i zamknąć okno 30 razy dziennie, podczas gdy inni – tylko 2. Na przykład, jeżeli liczba cykli – 15 000, a otwarte okna będzie 20 razy dziennie, potem przestanie działać z opraw w ciągu 3 lat!

Dlatego, aby zmierzyć okres eksploatacji okien plastikowych w cyklach bardzo niewygodne. I nie trzeba. Wystarczy być przygotowani na zastąpienie sprzętu jak zajdzie potrzeba, bo to jest – najbardziej wrażliwe części okna z tworzywa sztucznego: to elementy sprzętu, zapewniając funkcjonalność okna poniesienia znacznych obciążeń eksploatacyjnych.

Jak wybrać odpowiedni sprzęt

W tym samym profilu umieszczone różnych akcesoriów, a na co nabywca zdecyduje, w dużym stopniu zależy od żywotności plastikowych okien, ile razy mogą być otwierane i zamykane.

Dać pierwszeństwo lepsze niż armatury, która jest pokryta warstwą materiału polimerowego. Kupić niezbędny sprzęt znanych producentów, takich jak Maco, GU, Roto. Korzyści są dostępne dla każdego z tych marek.

Eksperci zalecają, aby odwiedzić strony producentów, do zapoznania się z technologią produkcji zestawu okna i powiedzieć instalatora jaką marką sprzętu wolisz dostarczyć. Ważne jest również, aby skonfigurować sprzęt tak, że okno otwiera się i zamyka się delikatnie. I jeszcze trzeba regularnie poradzić uniwersalny smar (litologicznych lub motoryzacyjny WD-40).

Jak przedłużyć żywotność uszczelek

okna plastikowe żywotność w dużej mierze zależy od jakości uszczelek. Rola materiału uszczelniającego w wytwarzaniu montażu okien jest niezwykle ważne. Bez niego wszystkie pozytywne cechy okien plastikowych po prostu znikną. Po tym wszystkim, ochrona przed pyłem pomieszczeń, hałasu, wiatru i uszczelnienia przed wilgocią jest przewidziane. Dla dobrego uszczelnienia i zamykania okien ich gęstość jest zwykle wykonana z gumy. Ona jest znana pod wpływem kwaśnego deszczu gwałtownie pogarszającą. Aby uszczelnić żucia dla okien plastikowych żywotność została dłużej, wybrać lepsze uszczelnienie mający kolor naturalnego kauczuku – czarny. W celu nadania mu szary lub biały kolor, producenci dodać modyfikatory gumowe, które znacznie zmniejszają wydajność uszczelniacza. Profil rodzaje akcesoriów, istnieje niewiele – tylko cztery. Ale udaje – ogromne ilości.

Do życia uszczelek w oknach plastikowych nie zawodzi, jest to konieczne przy wyborze im być bardzo ostrożnym, aby wziąć tylko oryginalną gumę uszczelniającą. Ponadto, aby wspierać elastyczność niezbędną do okresowego pokrycia smarem do gumy, która nie zawiera żadnego gliceryna lub silikonu.

Jak długo będzie pianka montażowa?

Podczas instalowania okien plastikowych koniecznie zastosować piankę. Jest wypełniona pustek całym profilu, w celu ochrony mieszkania lub domu wilgocią i utratą ciepła. Jaka jest żywotność okien plastikowych piana? Podstawą tego materiału jest poliuretan, który będzie trwał długo – od dziesięcioleci. Jednak pod wpływem słońca może wyschnąć pianki, w wyniku deszczu – zwilżoną a następnie pęknięcia mrozowe i kruszyć.

Termin doręczenia pianki, która nie jest wystarczająco chroniony, nie może nawet trzymać się 3-4 lat. A jeśli odizolować go od promieniowania ultrafioletowego, stojącej wody, aby zminimalizować spadek temperatury, jego żywotność może być przedłużony do 20 lub nawet 30 lat.

Czy są jakieś osoby na montaż okien plastikowych?

Że kupujący miał gwarancję, że nowe okna będą trwać wystarczająco długo, aby zainstalować je jest konieczny zgodnie z wymaganymi standardami jakości, ścisłe normy. Obserwuje się, czy żywotność okien plastikowych gości?

Jest ich wiele, głównym – dwa: GOST 30971-2002 i GOST R 52749-2007. Ale montaż okien plastikowych na GOST nie jest to bezwzględnie obowiązkowe, są one jedynie charakter doradczy. A te są często wykorzystywane przez nieuczciwych monterów. regulacja stanu norm państwowych naprawdę trudnych tylko w sprawach związanych z bezpieczeństwem. Po zainstalowaniu systemu Windows, pożądane jest, aby zatrudnić firmę, stosować się do ogólnie przyjętych norm, a lepiej, jeśli zostanie ona odzwierciedlenie w odpowiednim ustępie umowy.

Tak więc, nie ginąc okien plastikowych nie można nazwać. W każdym przypadku można obliczyć jedynie w przybliżeniu. I ta liczba będzie zależeć od wielu czynników. Mamy nadzieję, że ten artykuł pomoże czytelnikowi, aby dokonać właściwego wyboru.