685 Shares 9091 views

Grzejniki kwarcowe: recenzje. Grzejniki kwarcowe dla domu: ceny, specyfikacje

W ostatnich latach grzejniki kwarcowe stały się bardzo popularne. Pomimo faktu, że zasada działania, a właściwie urządzenie tej jednostki znajduje się na niemal podstawowym poziomie, wskaźniki operacyjne, jak również ekonomiczne są na wysokości. Przyjrzyjmy się bliżej tym, co są grzejniki kwarcowe. Opinie klientów i pomocne porady ekspertów pomogą nam zrozumieć, jak bezpieczne i odpowiednie jest użycie tej grzałki.

Ogólne informacje o urządzeniu

Monolityczna grzałka kwarcowa jest wyjątkowo prostą jednostką. W prostych słowach jest to element grzejny, który jest ukryty w obudowie, czyli bloku monolitycznym wykonanym z materiału na bazie piasku kwarcowego. Aby osiągnąć optymalne wyniki, z punktu widzenia ogrzewania pomieszczenia wykorzystywany jest grzałka chromowo-niklowa. Podejście to rozwiązało kilka problemów: po pierwsze, kwarcowa płyta monolityczna jest podgrzewana do temperatury nie wyższej niż 90-95 stopni Celsjusza, co nie wysycha powietrza, a po drugie podczas pracy urządzenia nie jest spalany pył, więc powietrze w pomieszczeniu pozostaje czyste . Monolitowość obudowy nie pozwala na przepływ powietrza, dzięki czemu element grzejny nie utlenia się i trwa dłużej. Zasadniczo, z tych prostych powodów, recenzje grzejników kwarcowych są w większości pozytywne.

Grzejniki kwarcowe dla domu i ich charakterystyki

Teraz porozmawiajmy o technicznej stronie jednostek. Wierz mi, jest tu coś do powiedzenia. Standardowe urządzenie ma następujące wymiary: 61x34x2,5 cm, przy czym waga wynosi około 10 kilogramów. Powierzchnia robocza nagrzewa się powoli, trwa około 20 minut, aby osiągnąć pożądaną temperaturę. Jeśli weźmiesz standardowe grzejniki kwarcowe dla swojego domu, to ich nominalna moc to 500 W lub 0,5 kW. Można śmiało powiedzieć, że taki wystrój wystarczy, aby ogrzać mały pokój. Na przykład dla 8-10 metrów kwadratowych powierzchni urządzenie wystarcza "z głową", ale to oznacza, że wysokość sufitu nie przekracza 3 metrów.

O zaletach urządzenia

To urządzenie ma wiele zalet. To, co jest tylko ekonomią jednostki. Faktem jest, że w praktyce wskaźnik zużycia energii różni się nieco od charakterystyk paszportu. Jak doświadczenie konsumentów, na jeden dzień grzejnik kwarcowy zużywa nie więcej niż 3-3,5 kW. Należy wziąć pod uwagę fakt, że urządzenie chłodzi się przez dość długi czas, około 1,5 godziny. Inną ważną zaletą jest to, że chłodziwo chromowo-niklowe jest bardzo trwałe, oczywiście, zapewniając normalną pracę. Badania wykazały, że w Rosji jeden piec może ogrzewać pomieszczenie o powierzchni 16-18 metrów kwadratowych. Zgadzam się, jest to bardzo dobre. Są grzejniki z termostatem, których obecność pozwala zaoszczędzić jeszcze więcej. Po osiągnięciu ustawionej temperatury urządzenie wyłączy się i działa tak, jakby w trybie uśpienia. Po pewnym czasie ponownie zaczyna swoją pracę. Ogólnie monolityczny grzejnik kwarcowy jest dobrym rozwiązaniem za niewielkie pieniądze.

Informacje o produktach firmy TeploEco

Ten producent produkuje grzejniki kwarcowe już od 4 lat. Wyróżniającymi cechami firmy są przystępna cena urządzeń. Jeśli chodzi o charakterystykę techniczną, to w większości są one standardowe, chociaż moc znamionowa jest nieco niższa i wynosi 0,4 zamiast zwykłego 0,5 kW. Ale ciężar jednostki jest nieco wyższy – nie 10, ale 12 kilogramów o wymiarach 65x35x2,5 cm. Należy zauważyć, że grzałka kwarcowa "TeplEko" przez pewien czas ochłodziła się. Są podgrzewane do 95 stopni w ciągu 20 minut, a co drugi minut chłodzą tylko 1 stopień. Dlatego w ciągu godziny urządzenie będzie ogrzewać pokój. Jedna bateria z tej firmy ogrzewa pokój o powierzchni 18 metrów kwadratowych. Nagrzewnica kwarcowa "TeplEko" kosztuje około 2500 rubli. W konfiguracji podstawowej urządzenie nie jest wyposażone w termoregulator, który można kupić za jedyne 800 rubli. Prawie zawsze biorąc pod uwagę recenzje producenta grzejników kwarcowych mają pozytywny charakter. Przejdźmy dalej i zobacz dokładniej, co mówią użytkownicy o tym produkcie.

"TeploEko" – grzejniki kwarcowe: przydatne porady dla klientów

Jeśli mówimy ogólnie, odpowiedzi kupujących nie są tak jednoznaczne, jak można by pomyśleć. Jeśli chodzi o konkretne urządzenia tego producenta, to wszystko jest mniej lub bardziej stabilne. Około 80% opinii jest pozytywnych. Pomimo tego, że najczęściej używane grzejniki kwarcowe są dodatkowe, użytkownicy zauważają, że produktywność tych urządzeń wzrasta. Ponadto konsumenci zwracają uwagę na dobrze zaprojektowany projekt. Pomimo faktu, że trudno wypracować powierzchnię wysokiej jakości, która regularnie ogrzewa do 95 stopni Celsjusza, grzejniki kwarcowe TeploEko działają całkiem dobrze. Mogą być białe, czarne i inne. To samo dotyczy projektowania. Ale co ukryć, są wady, choć nie tak namacalne. Na przykład dużo wagi. Jeśli dla młodego człowieka zdrowego podniesienia 12 kilogramów nie jest problemem, to osoby starsze, kobiety w ciąży i dzieci mogą zaszkodzić.

Grzejniki kwarcowe z "HeatPlit"

Dany krajowy producent na rynku już ponad 10 lat mówi o dużym doświadczeniu i konkurencyjności. Produkty firmy są dobrze zaprojektowane. Możesz mieć pewność, że grzejniki kwarcowe "TeploPlit" są naprawdę zbudowane w monolitycznym bloku. Nie ma miejsca na nierówną mieszankę, skośne narożniki. Jeśli chodzi o projekt, to w większości jest klasyczny. Jednostki są dostępne w standardzie, prostokątnym i na życzenie. Zaletą tej ostatniej opcji jest możliwość zakupu grzejnika kwarcowego dla małego lub odwrotnego dużego pokoju. Jeśli chodzi o charakterystykę techniczną, są one standardowe. Jeśli kupisz urządzenie pod zamówienie, należy podać moc, wymiary, ciepło i inne punkty. Jeśli chodzi o recenzje, wszystko jest w porządku. Konsumenci zwracają uwagę na wysoką jakość i dokładność jednostek produkcyjnych. Instalacja jest bardzo prosta, grzejnik kwarcowy jest zainstalowany na 3 wspornikach dołączonych do zestawu.

A co z bezpieczeństwem?

Ale kwestia bezpieczeństwa przeciwpożarowego, większość kupujących zwraca większą uwagę niż inne parametry i czyni to dobrze. Jak twierdzą konsumenci, produkty te są całkowicie bezpieczne pod kątem bezpieczeństwa pożarowego i środowiskowego. Wynika to z faktu, że temperatura robocza grzałki kwarcowej nie przekracza 95 stopni Celsjusza. Ponadto płyta monolityczna należy do materiałów trudnych do zapłonu. Przez cały sezon grzewczy, urządzenia mogą pracować bez odpoczynku, a to nie doprowadzi do pożaru, ponieważ są one przeznaczone do tego. Jeśli układ ogrzewania zawiera termostat, można bezpiecznie opuścić mieszkanie lub dom i pozostawić urządzenie włączone. Gdy pomieszczenie rozgrzeje urządzenie wejdzie w tryb utrzymania temperatury, co dodatkowo oszczędza energię elektryczną.

Grzejniki na podczerwień i ich właściwości

Warto zwrócić uwagę na fakt, że nie tylko monolityczne baterie. Urządzenia podczerwone są nieco inne w konstrukcji. Jako grzałka stosuje się szkło kwarcowe, wewnątrz których znajduje się żarnik wolframowy. Specyfika tego urządzenia polega na tym, że szkło kwarcowe jest bardzo odporne na zmiany temperatury, dlatego grzałka może działać zarówno w temperaturze 40 i 95 stopni Celsjusza. Inną cechą jest niska waga. Tak więc podczerwień kwarcowy grzejnika ma masę 5-7 kilogramów, a monolityczny – 10-12 kg o tych samych parametrach. Inną cechą jest to, że urządzenia są całkowicie nie reagujące na zjawiska atmosferyczne, więc często są one używane na zewnątrz pomieszczeń. Średnia cena takiego grzejnika wynosi około 4 000-5 000 rubli.

Trochę o średniej cenie

Obecnie jest kilka producentów grzejników kwarcowych. Prowadzi to do dużej konkurencji i różnych cen. To z tego prostego powodu, że w jednym sklepie urządzenie kosztuje 3 tysiące rubli, a drugie – 2,5 tys. Ale wiele zależy od producenta. Na przykład firma Helios produkuje jednostki o cenie 3000 rubli. W zamian można wyregulować moc w zakresie 500/1000/1 500/2 000 Watt. Ta firma dostarcza średniego przedziału cenowego i wysokiej jakości sprzętu. Jeśli wziąć pod uwagę Skarlett SC-250 jako przykład, to jest to opcja budżetowa. Ten grzejnik kwarcowy, którego cena wynosi około 1200 rubli, ma moc znamionową 900 W. Ponadto, wymiana ciepła może być zmieniona za pomocą specjalnego regulatora.

Czy takie urządzenia są szkodliwe dla zdrowia?

Wielu konsumentów nie kupuje podgrzewaczy na podczerwień z powodu obawy przed szkodą dla zdrowia. Długa ekspozycja na promienie podczerwone szkodzi ciału, ale jest "ale". Po pierwsze, przy odpowiednio dobranej mocy, promieniowanie będzie nawet przydatne, ponieważ zabija zarazki. Także z właściwym podejściem można osiągnąć zwiększony metabolizm. W zasadzie możemy narysować analogię pomiędzy promieniowaniem podczerwonym i ultrafioletowym. Tylko tutaj pierwsza opcja nie niszczy ciała w przeciwieństwie do drugiej, szczególnie w dużych dawkach, dzięki czemu można bezpiecznie używać grzejnika kwarcowego. Szkody z tego można wyrządzić tylko wtedy, gdy przykładowo kładziemy głowę blisko i zasnę. Długotrwałe sztuczne ogrzewanie nie prowadzi do niczego dobrego. Koty i koty lubią spać w pobliżu takich urządzeń, a te zwierzęta są bardzo dobre w poczuciu szkodliwych pól energii. Dlatego można bezpiecznie włożyć do domu grzałkę kwarcową. Od niego nie szkodzić tylko od podgrzewanej wieszak na ręczniki lub spiralnego pieca.

Wnioski

Tu jesteśmy i zastanawialiśmy się, jakie są grzejniki kwarcowe. Informacje zwrotne od zwykłych konsumentów i ekspertów pomogą Ci dokonać właściwego wyboru. Oczywiście, najczęściej takie urządzenia są wykorzystywane w centralnym systemie grzewczym, na przykład przy wyłączonym lub jeszcze nie włączonym ogrzewaniu, a okno jest już zimne. Potem wystarczy praca jednego lub dwóch grzejników na mieszkanie. Jest to najbardziej istotne rozwiązanie dla domów letniskowych, zwłaszcza jeśli nie ma ani gazu, ani zwykłego pieca. W każdym przypadku jest to wykonalne rozwiązanie z ekonomicznego punktu widzenia, a projekt urządzenia do pokoju można bez problemu rozwiązać. Ale aby dokonać zakupu, czy nie, zależy od Ciebie.