300 Shares 2696 views

Worki dziewiarskich – na drutach. rękawem dzianie. szydełka tuleja

Dzianina nie stracić jego znaczenie nie tylko ze względu na jej atrakcyjny wygląd, ale również ze względu na naszych warunkach pogodowych. Jeśli jesteś zafascynowany dziania, dziewiarskich rękawy nie będzie dla Ciebie problem. Jednak często początkujący tkaczy w tym miejscu mają największe trudności. Istnieją, oczywiście, opcja na drutach jedyną rzeczą, bez rękawów, ale wtedy trzeba ograniczać koszule i kamizelki. Tak, będziemy rozumieć te mądrości.


Jakie są tuleje

Najprostsza klasyfikacja dzianiny rękawy to: prosta i vtachnoy. Różnią się one od siebie przede wszystkim formy. Pierwszy ma kształt trapezowy, a drugą zaokrągloną do góry. W związku z tym, dzianiny vtachnoy tuleja trochę bardziej skomplikowane. Zazwyczaj rękawie dzianiny z dołu, ale są jeszcze inne opcje. Na przykład, rękawy na szczycie dziania jest mało proces trudny, zwłaszcza jeśli jest to prosty kształt trapezowy. Znacznie rzadziej rękawie dzianiny bok. To nie zawsze jest wygodne, jeśli długi rękaw. Ponadto trudno jest wytrzymać długo, ponieważ wątek można rozciągać i kurczyć w procesie kojarzenia. W ogólnym schemacie tulei pasuje po prostu.

  1. Najpierw przychodzi gumie około 10 wierszy.
  2. Po tym, podstawowy wzór i gładkie Dodanie pętli.
  3. W przypadku prostych pętelek tulei są zamknięte w tym samym czasie, a następnie jest przyszyta do produktu.

Jeśli drutach vtachnoy rękaw, następnie zmniejszyć pętla będzie inna. Najpierw trzeba zrobić ostry spadek o trzy pętle po obu stronach, potem drugi dwie pętle w następnym wierszu. Następnie bardziej gładki spadek tworząc półkolistą górną. W połowie pętli i zamknięte jednocześnie. Bardziej szczegółowo, ta tuleja jest opisane dla każdego konkretnego modelu. rękawy szydełka dziania się podobnie. W zależności od jego konstrukcji w ogóle można nazwać Raglan „latarka” może być nasadzone na „bat” kształtem lub mieć długość trzech kwartałów, i tak dalej. Zacznijmy od najbardziej rozpowszechnioną formą – Raglan.

Dzianiny druty proste raglanowa tuleja

Ta tuleja jest coraz częściej stosowane w męskie swetry i modeli sportowych. W takich modelach nie przytrzymać ruchy, i wygląda bardzo atrakcyjnie. Zasada jej współpracującą prosta: tworzyć jednolitą odejmowanie na końcu rękawów po obu stronach, które tworzą coś w rodzaju trójkąta równoramiennego. Wszelkie pozostałe pętle są zamknięte, gdy jednocześnie dekolt został osiągnięty. Należy zauważyć, że odejmowanie jest wykonany, a na plecach i przodzie. Bates trzeba jedną pętlę w każdej z drugiego rzędu. Oba rękawy są dzianiny symetrycznie. W wyniku tego, górna będzie trochę pętli, o pięciu lub sześciu cm. Mogą one być zamknięte w tym samym czasie lub w dwóch podzielonych dawkach. Taki rękaw może być dzianiny i top. Odbywa się to w mgnieniu oka. Po prostu, kiedy dovyazhete przód i tył do tulei (i można to zrobić na okrągłych igieł, więc szwy nie będzie w ogóle) zostawić pięć pętli na kołkach. Wśród nich zrobisz Raglan. Dziania rękawem szprychy nie różni się tylko w pętli nie zmniejszy, ale wręcz przeciwnie, dodaje się najpierw, a następnie ich ilość stopniowo maleje w kierunku dolnej części dłoni.

Tuleja Vtachnoy na szprychy

Ta tuleja wygląda bardziej organiczny i jest używany częściej, dlatego warto wiedzieć, jak on pasował. Przed oblał wszystko jest proste, trzeba dodać pętle równomiernie kryciem. Ich częstotliwość zależy od długości tulei i rozmiaru. Trudności zaczynają się dziania okrągłego rękawami. W tym przypadku liczba pętli pół rękawy jest podzielony na trzy segmenty. Mogą nawet zauważyć kolorowe wątku. Podobnie miało to miejsce po drugiej stronie. Etykiety te są wymagane w celu uzyskania gładkiej i oblał organicznie pasuje do gotowego modelu. aż wszystko jest skończone pętle pierwszej grupy gwałtownie maleć, najpierw 4, potem 3, potem 2. Następnie przychodzi stopniowy spadek jedna pętla w każdym rzędzie. A w trzeciej części odjąć trzy pętle aż wszystkie pętle nie zabraknie. Jest to ogólny zarys tego, jak dopasować rękaw.

Rękawy, nietoperz

W rzeczywistości, druty Rękawy „bat” jest dobrze w pierwszej kolejności tak, że gotowy rękaw nie będzie musiała uszyć kurtkę wtedy, a to jest niemożliwe, aby przeliczyć rozmiar. Wystarczy, jeśli są na drutach sweter i nadszedł czas, aby rozpocząć rękawy, dodać dużo pętli w kilku etapach, to wystarczyło dla dużej dłoni. Takie tuleje następnie wiązane z gumką, aby uzyskać żądaną długość. Ogólnie rzecz biorąc, tych, którzy lubią dziewiarskich, dziania rękawy tym formacie będzie łatwo opanować.

Krótki rękaw na szprychy

Taki rękaw może być połączony z jedną z metod opisanych powyżej, i mogą być pojedyncze nacięcie. Ze względu na swoje niewielkie rozmiary, byłby to dobry wygląd w gotowym modelu. Zasada jego dziania jest bardzo prosta: przód i tył są rozszerzone do pożądanej liczby pętli w momencie przejścia na rękawach. Krótki rękaw z dzianiny, różni się od „bat” tym, że przejście występuje gwałtownie, a nie stopniowo. Jak tulei znajduje się pod kątem 90 stopni względem głównej dziania.

Litera „P”

Inną opcją rozpinane, w których nie ma zwykły ramię. Wyobraźmy sobie kurtkę, w którym tuleja jest, a każde ramię było otwarte. Z tyłu iz przodu tally dokładnie strzałkami lub do poziomu połowy klatki piersiowej. Teraz zaczniemy swetry na drutach. Rękawy – to tylko długi pas dzianiny, szalik podobny kształt. Tylko lepiej na drutach okrągłych igieł, aby uniknąć nadmiaru szew. Następnie te paski są przyszyte do przodu i do tyłu kurtki oraz rękawy są za darmo. Oczywiście, że nie leżą na ramionach i opuszczona. W ogóle cała marynarka przypomina literę „P”. Tylko nie zapomnij, aby związać rękawach napięty gumką trzymać kształtować lepszą kurtkę.

drutach szydełku

Jeśli nie podoba dziania, dziewiarskich rękawy nawet łatwiejszy do nauki za pomocą haka. Niektórzy mistrzowie całkowicie wolą tego instrumentu. Jest to z wielu powodów, ale jakie są tuleje w tym przypadku? Dokładnie takie same, jak opisano powyżej. Dodając tylko spojrzeć jeszcze prostsze: ty albo podwójne provyazyvaete tej samej pętli, lub wybrać łańcuch powietrzu pętle tej kwoty, które są wymagane. Aby odrzucić pętlę, trzeba robić na drutach jednocześnie dwa lub trzy pętle. Trudności mogą pojawić się jedynie w ażurowym wzorem. Tutaj trzeba się upewnić, że wzór nie jest stracone, trzeba dzianiny we wzór, a nie programu. szydełka tuleja może być vtachnymi i Raglan. Znacznie mniej dzianiny tulejki „bat”. Najczęściej jest on stosowany tylko w sieci modeli. Te okłady powinny być bardzo luźny, więc ta tuleja będzie podejście może być bardzo przydatna. W tym przypadku, rękawy są dzianiny szydełkowe ażurowe w postaci małego akordeonu lub skrzydeł. Że szprychy nie działają. Reszta Szydełko rękawach nie różni.

wniosek

To nie wszystkie sposoby, w których dzianiny rękawy. Są to podstawowe zasady. Istnieją prywatne chwile, ale można je znaleźć w opisie każdego modelu. Szyć tulei może być konwencjonalnym igła z szerokim okiem i wątku, można szydełka, ale szew w tym przypadku będzie trudniejsze, chociaż bardziej wiarygodne. Aby stawy stają się bardziej miękkie, można parowe żelazka. Ale nie przesadzaj, w przeciwnym razie sprawa jest zdeformowane i rozciągnięte. Nawet jeśli dany model nie wskazuje dowolny ręka wyjściowy jest lepiej z gumy, a nawet krótki. Ta rada nie dotyczy szydełka. Zacznij bezpiecznie drutach, dziania rękawy nie jest takie trudne zadanie, które może wydawać się, więc nie opuścić swoje projekty niedokończone. Po tym wszystkim, tuleja zawsze może związać się i zmienia swój kształt. To nie jest tak długa, a na pewno nie jest trudne.