181 Shares 9500 views

Drewno rzeźba progu zobaczył własnymi rękami

Drewno rzeźba fret – rodzaj rzemiosła. Dekoracyjne i artystyczne umożliwia cięcie z prostą rzeczą do zrobienia oryginalne wnętrze szczegół. Nawet proste tabliczce na drzwiach szafy panel wykonany proste płaszczyzny wzór ozdabia to sprawia niezwykłe.

Realizacja że coś się za ręce, daje inspirację do nowych pomysłów. Jak wiadomo, przekonanie, że można realizować swój wewnętrzny potencjał – jeden z elementów szczęścia.

Układanka urządzenie

Część tnąca narzędzia – cienka piła stal. Jest on zamocowany na obu stronach za pomocą dwóch śrub mocujących w stosunku do ramy w kształcie łuku. Na jednym z jego końców zamontowany uchwyt. Rama ma zdolność do kurczenia się. Można to wykonać ręcznie lub za pomocą zacisku. Brzeszczot jest zamocowany za pomocą śrub w pozycji ściśniętej ramki. Gdy zwalnianie jest rozciągnięty – układanka jest gotowy do pracy.

Zęby piły powinien być zawsze skierowany w kierunku uchwytu. Res występuje podczas jazdy w dół wyrzynarki lub pozycji poziomej (piłowanie samolotem).

Obsługiwać jedną ręką, dzięki czemu płynne ruch posuwisto-zwrotny w górę iw dół, a drugi jest dociskana do obrabianego przedmiotu, aby zabezpieczyć bazę. Tradycyjnie, kapitanowie użyć do tego specjalnego nacisku – „jaskółczy ogon”.

Jest to prostokątny przekrój deski z otworem w środku. Piła roślin jest wycięcie w kształcie klina w nim. Takie oparcie przymocowane zaciski do odpowiedniej podstawy (biurka, na stanowisku pracy) i służy jako stół roboczy do cięcia rozłącznie.

Materiał i preparaty

Biuletyn gatunków drewna posiada charakterystyczną fakturę. Po przetworzeniu farby dekoracyjne rzeźbione i delikatne produkty, takie materiały szczególnie artystyczny wygląd. Jednakże, począwszy od jego osobowości kariery lepiej uczyć się rzemiosła piłowanie na sklejce.

Największą materiał ten nadaje się do tego typu leczenia. Składa się on z kilku warstw forniru cienkiej drewna. Sklejka, pomimo łatwości i elastyczności, ma wystarczającą wytrzymałość. Jest to trudne do opanowania dłuta lub samolotem, ale ona ciąć układanki idealne. Podnieść obrabianego może mieć różną grubość, ale w pierwszym (urządzenia napędowego) jest lepiej się bardziej subtelne.

Dekoracyjny przetwarzanie nowoczesnych płyt drewnopochodnych wiórowych i modyfikowane z dekoracyjną powłoką laminowaną – jest również drewniana. Wzory układanka tym takich materiałów wycięty po przeniesieniu kształtu wzoru na powierzchni. Odbywa się to za pomocą kalki.

W obecności gotowego elementu rzeźbionego lub szablonu można precyzyjnie wyciąć wokół konturu. Są sytuacje, w których jest to niezbędne, aby przenieść wzór lub kompozycji na pusty w powiększonej lub postaci zredukowanej. Aby to zrobić, trzeba opanować technikę kopiowania siatkę lub kwadratowe.

Piły i akcesoria

Ostrze układanki nie jest bez użycia narzędzi. Dlatego należy je chronić. Nie możemy pozwolić na udział lub wyrzynarki wiszące cięcia. Po pracy, nie można opuścić brzeszczot zaciśnięty napięta.

Piły pochodzą z dużych i małych zęba do pracy z dużych i małych drewna odpowiednio. Pozyskiwanie obrazów należy zwrócić uwagę na ich jakość. Materiał nie powinien być łatwo zginać. Piła musi być wystarczająco sztywny, wykonany z hartowanej stali, z ostrymi zębami.

Woodcarving wyrzynarki obejmuje obecność narzędzia pomocniczego. Na grubej złożenia drewna będzie potrzebował piłę. Jeżeli jest to niemożliwe, aby zrobić dziurę z szydło konieczności wiercenia lub wiertarką z minimalnym zestawem wierteł.

Do obróbki krawędzi ciętych jest wygodny w użyciu pliku. Jest także przydatny do młota, dłuta, szczypce, nóż wiarygodne.

Technika: rzeźba w drewnie fret

Zdjęcie workflow pozwalają nam zrozumieć, w jaki sposób uchwyt narzędzia i rzeczywiste cięcia. Pozycja wybrana do pracy, zazwyczaj na wysokości pasa do pozycji siedzącej z jednej strony przystanku dogodnej mógłby trzymać obrabiany przedmiot, a drugi do wykonywania ruchu posuwisto-zwrotnego w górę iw dół układanki.

Jeśli chcesz wyciąć ograniczony punkt płaszczyzny, pierwsza bliżej zarysu tnącego jest dziura. Jest umieścić poniżej piły przedmiotu. Aby to zrobić, za każdym razem musimy puścić zacisk, aby zwolnić płótno, a następnie wyciągnąć układanki ramki i dokręcić łącznik.

Cienką otwór sklejki zwykle odbywa się za pomocą szydła do pożądanej grubości. W gęsty i grubości materiału półfabrykatów operacja ta klamra produkcji wiertła z wiertłem lub pożądanej średnicy.

Piłowanie układanki płynący ruchów bez szarpnięć i zniekształceń. W miejscach, ostre zmiany kierunku cięcia jest lepiej, aby obrócić obrabiany przedmiot. Powinno to odbywać się stopniowo, bez zatrzymywania ruch postępowy układanka. Po zakończeniu pobierania zamkniętego pomieszczenia jednego końca wstęgi uwalniane z wiązania, że piła jest wysyłany, a proces powtarza się z nową wzoru.

Krawędzie cięcia są zwykle postrzępione lub poszarpane krawędzie, zadziory, zadziory. Takie strony są przetwarzane pliki, igły, szlifowane papierem ściernym przed ostatecznym wykończeniem.

Technika i produkty gotowe

Podczas wycinania wzór zawiłe kompozycje wymagają pewnych umiejętności i wiedzy, początkujący nie powinni zrezygnować próbuje nauczyć się tego rzemiosła. Doświadczenie zdobyte w pracy, więc nie bój się spróbować swoich sił, tylko trzeba zacząć od wycinania prostych elementów dekoracyjnych.

Części cięte służyć nakładką dekorację do mebli, paneli drzwiowych, szafy, szafki i kredensy. Z biegiem czasu i praktyki, można rozpocząć dekorowanie pudła, pudełka, abażury, wazony i inne wewnętrzne elementy.

Wkręt z drewna rzeźba progu umożliwia wyciąć wzorów dekoracyjnych znakowanym konturów na płaskiej powierzchni drewnianych. Często wzór w tej technice jest ażurowa siatka poprzez powtarzające się lub naprzemiennych segmentach. Mogą one mieć gładką krawędź lub owalne ścisłych proporcji geometrycznych, z kątem prostym.

Płaski przez dekoracyjnego na elewacje budynków Zespoły – Drewno rzeźba progu. Wzory do okien wyglądają szczególnie dobrze w wykańczaniu domów drewnianych. Wspólne motywy z wizerunkami zwierząt, ptaków, kwiatowym ornamentem. Większość mijankowym układzie – w kształcie litery S, ze zwiniętym zakończeniu zwijania, symulując ogon węża. Była symbolem starożytnej strażnik domu.

układanki elektryczny

To narzędzie zamienia ruch obrotowy wału silnika w skoku naprzód, który jest ustawiony stosunkowo krótki piły.

Jest on zamocowany na jednym końcu trzonu. To mocowanie daje mu znaczącą przewagę w pracy. Modele z wiodących producentów wyposażonych w regulowaną prędkością obrotową silnika, istnieją opcje wahadło ostrze udar i system antywibracyjny eliminuje grzechotanie.

Carving elektrycznej wyrzynarki różni się od tradycyjnej techniki. Działać w takim wygodnym narzędziem na pochylonej płaszczyźnie. Sole układanki prześlizguje się po powierzchni, eliminując zakłócenia. Uszkodzenie jest po konturze, a wszystko inne będzie zrobić silnik.

Jednak jednostronne ustalanie piła ma wady. Leczenie takiego narzędzia są cienkie i wdzięczne wzory niemożliwe. Aby wytrzymać brzeszczotów do wyrzynarek wykonane grubsze i szersze. Dlatego też, aby cienka cięcia 1-2 mm z ostrym promieniem skrętu wzoru nie jest możliwe.

Ale takie narzędzie dobrze obsłużyć części końcowe. Mocne i niezawodne silniki wstęg umożliwiają piłowanie drewna litego do 40 mm i więcej.

zapobieganie wypadkom

Praca z narzędziem tnącym zapewnia odpowiedzialne i poważne podejście. Każdy proces należy przeprowadzić zgodnie z zasadami i przepisami bezpieczeństwa operacji.

uchwyt narzędzie powinno być wygodne. Tabela oporowe powinny być solidnie zamocowane. Im silniejsze wsparcie, tym lepiej. Piłowanie w wyrzynarki zamocowane. Praca ta jest gładka i mierzono przepływ bez szarpnięć.

Lean nie zaleca się zbyt niska, aby detalu. Wysokość pracy powinna być optymalna. Należy wziąć pod uwagę właściwą organizację i odpowiednie oświetlenie.

Używając urządzeń elektrycznych niezbędne do nauki korzystania z instrukcji, należy sprawdzić działanie urządzenia, obecność ziemi. Aby rozpocząć wycinanie może być tylko jasno przedstawiając całą operację proces od początku do końca.

Drewno rzeźba progu – nie jest wymagane kosztowne, specjalne wyposażenie dodatkowe. Nie jest konieczne w tym celu specjalnego warsztatu, możemy wyciąć nawet w warunkach mieszkania. Po tym wszystkim, bo to zajmuje tylko wyrzynarki, mały obrabianego, idea wzoru lub kompozycji i chęć włączenia płaski kawałek sklejki lub płyty w eleganckim, miłe rzeczy oczu.