465 Shares 4594 views

Total War – w … przykłady historyczne i pilność problemu dzisiaj

Oczywiście, nigdy nie będzie znać wartość lepszego słowa „wojny totalnej”, ale utwardza wybuch agresji między mocarstwami coraz częściej zmusza nas do myślenia o najgorszym scenariuszu. My, jak i nasi dziadkowie musieli marzyć o spokojnym niebie nad miastem i ziemi oczyszczonych z krwi?


Total War: Co to jest?

Wojna na Ziemi niemal od momentu pochodzenia ludzkiego. Ludzie chcą energii, ekspansji terytorialnej i powiększania zasobów i te pragnienia pchały ich do agresywnych i agresywnych zachowań w stosunku do boku oporu.

Total War – to ogólnopolska walka z jednym lub większą liczbą przeciwników przy użyciu wszystkich ekonomicznych, ramiona i zasobów ludzkich. Koncepcja wojny totalnej obejmuje nie tylko dozwolonych metod prowadzenia wojny, ale także korzystanie z wszelkiego rodzaju broni, w tym i broni masowego rażenia, biologicznych, chemicznych i broni jądrowej. Ponadto, w celu zastraszenia wroga można przeprowadzić akty terrorystyczne przeciwko ludności cywilnej, zwłaszcza słabszych grup społeczeństwa (dzieci, inwalidzi, emeryci). Działania te mają na celu stłumienie ducha narodowego, produkcji poczucia bezradności ludzi i brak zaufania do rządu, aby zapobiec podobnym aktom przemocy.

W tej wojnie nie tylko wpływa na wojsko, wolontariatu, by stać się kombatanci. Total War – to katastrofa narodowa, które mogą być interpretowane jako kompletny ludobójstwa.

Teoria masowego rażenia

Najbardziej uderzającym przykładem pojęcia wojny totalnej znanego nam – jest to program wojskowy z nazistowskich Niemiec.

W 1935 roku teoretyk wojskowy Erich Ludendorff w jego niesławnej książki ukuł termin „wojny totalnej”. To był początek jednego z najgorszych okresów w historii ludzkości. Teoria masowej przyciągania zasobów i nadużywania terroru wobec wroga rozkoszował Hitlera voennokomanduyuschim.

W 1943 roku minister i zwolennik III Rzeszy Yozef Gebbels wykonane wezwanie do wojny totalnej. W bitwie, a mężczyźni zostali wysłani, a kobiety i osoby starsze i dzieci. Przed nimi umieszczano priorytetowy cel – zniszczyć wroga za wszelką cenę, grabieży mienia, niszczenie zabytków, ucisku narodowego.

Teoria wojny totalnej poparł również znaczącą postacią polityczną Benito Mussoliniego, który zwrócił Włochów w czasie wojny i zmuszony stanąć po stronie reżimu faszystowskiego.

Zbrodnia i kara

Po kapitulacji wojsk hitlerowskich wszystkich sprawców wojny totalnej byli do stawienia się przed trybunałem, gdzie oczekiwany ładunek zbrodnię przeciwko ludzkości i kary śmierci. Ale główne postacie wojny i nie dożył tego dnia.

Adolf Hitler i jego żona Eva Braun pozbawił się życia z własnej 31 kwietnia 1945 roku, a następnego dnia ten wyczyn powtórzył rodziny Goebbelsa: żona zatrute ich sześcioro dzieci, a potem zabrał się trucizny.

Benito Mussolini nadal nie udało się ukarać siebie. 28 kwietnia 1945 roku został postrzelony i wisiał do góry nogami w rejonie Mediolanu, gdzie każdy może Mock całym ciele. Po okaleczone ciało zostało wyrzucone w błoto kanalizacyjnej na znak pogardy.

Pilność problemu dzisiaj

Wydawałoby się, że ludzkość powinna wyciągnąć wnioski z krwawe karty historii i podjąć środki w celu zapobieżenia podobnym sytuacjom w przyszłości. Ale, co dziwne, niektóre z pomysłów Goebbels nazistowskich są dziś popularne.

Ludzi w błąd, zmuszając wroga, aby zobaczyć swoich braci. Wszyscy ludzie od lat 18 do 60 starych są wysyłane do wojny, nawet wbrew ich woli. Utwardzone środki dotyczące przekraczania granicy. Zawieszone płatności i świadczenia socjalne, wszystkie zasoby gospodarcze skierowane do wojska. Tysiące zabitych, dziesiątki tysięcy rannych … Domy zniszczone, okaleczone przeznaczeniu. Ludzie żyją w strachu i niepewności.

Total War – to nie jest koniecznością, ale sposób „Topy” rady, aby zaspokoić zapotrzebowanie na moc. Przed objęciem ramiona, warto pomyśleć o tym.