847 Shares 9698 views

Zamek Ravadinovo (Bułgaria, Sozopol): opis, godziny pracy

Większość turystów przybywających do Bułgarii z całego świata starają się połączyć wielkie wakacje na plaży ze zwiedzaniem. W tym słonecznym kraju ma mnóstwo atrakcji, miejsc pamięci i oryginalnych dzieł architektury. Jednym z nich jest niewątpliwie zamek, "Love in the wind". Tak romantycznie nazwał ją właściciel i budowniczy niesamowitych obiektów Georgi Tumpalov.

Gdzie jest zamek?

Zewnętrznie budynek przypomina średniowieczny zamek, ale to jest mylące. Jest to nowoczesny budynek zlokalizowany nie daleko od centrum kurortu Sozopol (Bułgaria), w małej miejscowości Ravadinovo, który znajduje się w pobliżu wybrzeża Morza Czarnego. Nawet dzisiaj, mimo trwałe w budowie, to jest możliwe, aby odwiedzić i docenić odwagę i oryginalność rozwiązań architektonicznych autora.

Sozopol, Ravadinovo Zamek

Jest to dość popularny kurort na wybrzeżu Morza Czarnego półwyspu w trzydziestu sześciu kilometrów od Burgas. Miasto jest jednym z najstarszych na wybrzeżu: naukowcy twierdzą, że pierwsza osada tutaj był w epoce brązu.

Przez wieki, Sozopol (Bułgaria) była niewielka wioska rybacka, a dopiero w latach dwudziestych ubiegłego wieku stał się szybko rozwijać jako ośrodek. Obecnie jest on znany daleko poza kraj jako miejsce, gdzie można odpocząć na jednej z dwóch dobrze wyposażonych plaż. To właśnie z tego miasta zwiedzanie go grupa składająca się z chcąc zobaczyć na własne oczy Ravadinovo Castle (Bułgaria).

Sozopol jest dobrze zachowany mały amfiteatr. Eksperci uważają, że wygląda o wiele bardziej atrakcyjne niż w Nesebyr, choć nie tak imponujące jak w Plovdiv.

Ravadinovo – stara wieś bułgarski

To stało się znane na świecie po byłego sportowca, a później policja Georgi Tumpalov zaczął budować swój „średniowieczny zamek” w ziemi. Pomysł ten powstał prawie dwadzieścia lat temu, ale teraz budowa nie została jeszcze zakończona. Pomimo tego, turyści mogą odwiedzić majestatyczny budynek, cieszyć się atmosferą średniowiecza, fachowo i dokładnie odtworzone przez autora.

Na budowę zamku

Prace budowlane rozpoczęły się w 1997 roku. Przed rozpoczęciem George podróżował, a szczególną uwagę poświęca się podróżować architekturę zamków. Zaprojektował jego tworzenia. Według niego, jest on zaangażowany w budowę wraz ze swymi dwoma synami, a także mały zespół składający się z mieszkańców. Kamienie na budowę są one dostarczane do serwisu, zachęcając do góry Strandzha. Znajduje się na granicy bułgarsko-tureckiej, w odległości około 70 km od miejscowości.

A teraz ciekawe postacie. Do budowy zamku zajęło to około szesnaście tysięcy ton kamienia. Pomyśl o tych wartościach: zwykły KAMAZ może pomieścić maksymalnie nie więcej niż 13 ton. Ale w rzeczywistości, kamienie w organizmie, można załadować do 10 ton. Tak więc, mały zespół (około 20 osób) przez lata musiał załadować, a następnie rozładować około 1600 pojazdów KAMAZ. Ponadto, budowa poszła pięćdziesiąt ton miedzi pozłacanej.

W 2009 roku, kiedy Ravadinovo (Bułgaria) Zamek stał się już znany i zaczął być odwiedzany przez turystów, władze, w szczególności Prokuratura Nesebyr, właścicielowi jakieś pytania dotyczące pochodzenia środków dla takiego dużego projektu. Po tym wszystkim, nawet w tych latach, zamek został oszacowany na około czterech milionów euro. Ale widocznie Tumpalov stanie przedstawić wszystkie niezbędne dokumenty.

Opis zamku

Zamek Ravadinovo (Bułgaria) o powierzchni pięciu tysięcy metrów kwadratowych. Wewnątrz przestronnych pokoi znajdują się sześćdziesiąt. Wnętrza są antyczne: rzeźbione meble, podłogi dębowe, stiukowe sufity, witraże okna łukowe, ściany ozdobione są metale szlachetne. Atmosfera w zamku jest dosłownie nasycone luksusu i bogactwa.

Ravadinovo zamek przypominający wielkiego Gaudiego, z elementami architektury bizantyjskiej. Wspaniały budynek otoczony jest pięknym parkiem z wdzięku altanie z kutego żelaza i staw, w którym pływają łabędzie wdzięku, a powietrze nasycone jest zapachem wielu kwiatów. Istnieje wiele egzotycznych drzew i krzewów: lilie tygrysie są bardzo harmonijnie łączy się z małych drzew palmowych.

Bailey skręt wokół zielonego bluszczu. Ravadinovo (Bułgaria) blokowania ozdobić rzeźb, które znajdują się w ogrodzie. Są one dodatkowo wzmocnić średniowieczny charakter tego wielkiego budynku. W parku znajduje się piękny staw. Jest zamieszkana przez białych i czarnych łabędzi. W innym sztucznego zbiornika rozpryskiwania szlachetne gatunki ryb.

Po wycieczce, goście mogą odpocząć i zjeść posiłek w przytulnej restauracji, aby ocenić bułgarskie piwnice właściciela.

rozrywka

W okresie letnim atrakcją dla pracujących osób dorosłych w zamku – „Ghostbusters” Odwiedzającym oferowane znaleźć duchy w podziemiach zamku. Dla najmłodszych wielki plac zabaw z trampoliną. Play dla swoich dzieci mogą zupełnie za darmo. Po ostatecznym zakończeniu właściciel planuje otworzyć kompleks turystyczny.

wycieczki

Zamek Ravadinovo (Bułgaria) mogą teraz odwiedzić wszystkich chętnych. Wycieczka z Sozopola można przedstawić w dwóch wersjach: z wizytą rezerwatu przyrody Ropotamo lub odwiedzając malowniczą blokadę Ravadinovo. należy zwrócić się do jej trasy przy zakupie biletów.

W pierwszym przypadku, turyści na łodzi iść na spacer wzdłuż Rezerwatu Ropotamo, gdzie można zobaczyć wiele żółwi i innych mieszkańców lasu. W drugim przypadku, można przejść bezpośrednio do zamku Ravadinovo (Bułgaria). Terytorium, a sama struktura jest naprawdę imponująca. Gdzie można zrobić świetne zdjęcie na pamięć. Odwiedź Burgas – to główne miasto portowe – wycieczka się kończy.

Co jeszcze warto zobaczyć w zamku?

Oprócz samego budynku, na terenie rozległego, otoczonej wysokim płotem, można zobaczyć:

  • niewielka woliera do gołębie różnych gatunków;
  • działki dla kurcząt i gęsi;
  • pawie, które są ważne, aby przejść przez terytorium;
  • winiarnia właściciela zamku, jest to trochę z dala od głównego budynku, oferuje kupić wino, ale być przygotowany na to, że jego cena jest znacznie wyższa niż koszt zakupów;
  • kapliczk;
  • basen w centrum pomnika, który pływa kilka dużych jesiotra;
  • G. Tumpalova figury, która znajduje się na obrzeżach;
  • zwrócić uwagę na wyzwania w piwnicy, jak również ze względu na pancerz zamkowego.

Ravadinovo Castle (Bułgaria): jak się tam dostać?

Należy natychmiast ostrzegają, że bez samochodu, aby dostać się do zamku nie jest bardzo wygodne. Znajduje się dwa kilometry od miasta Sozopol i 30 km od Burgas. Może to zostać osiągnięte przez autobus po trasie Burgas-Sozopol: robi przystanek w centrum Ravadinovo.

tryb

I ostatnia rada dla każdego, kto chce odwiedzić zamek Ravadinovo (Bułgaria). Godziny otwarcia są wygodne do zwiedzania – od 8.00 do 17.00. Ale Odwiedzający zamek podjąć tylko trzy razy w tygodniu – środa, piątek i sobotę.