471 Shares 1476 views

Mett Stoun – amerykański animator, reżyser, aktor, scenarzysta i producent

Mett Stoun – amerykański aktor, scenarzysta i reżyser filmowy, urodził się w Houston w Teksasie, 26 maja 1971 r. Jest laureatem trzech prestiżowych nagród – „Amy”, „Grammy” i „Tony”. Mett Stoun jest również znany jako twórca popularnego serialu „South Park”. Seryjny film animowany wyreżyserował ze swoim przyjacielem Trey Parker.


Początki kariery

Matt ojciec – profesor ekonomii Dzherald Uitni Stone. Matka – gospodyni Sheila Louis Belasco. Przyszły aktor uczęszczał na University of Colorado, po ukończeniu kursu otrzymał dyplom z fizyki i matematyki. Podczas studiów zaprzyjaźnił się z Mett Stoun Trey Parker, młodzi ludzie mieli wiele wspólnych interesów, zarówno lubiący kino. Choć jeszcze na wydziale, przyjaciół zrobić za pomocą krótkich filmów amatorskich kamerę. Ich pierwszą zauważalną pracy był film „Cannibal! The Musical”. W roku 1997, Trey Parker i Mett Stoun nakręcony kolejny film "The Spirit of Christmas".

Pierwszy „Oscar”

Te dwa udany projekt filmowy uczeń otworzył drogę dla nich w wielkim kinie. A następnie Mett Stoun Parker zaproponował, aby stworzyć wspólny film animowany o nazwie „South Park”. Projekt został tak skuteczne, że film był nominowany do Oscara „”.

Na wręczenie nagród przyjaciele byli pod wpływem narkotyków LSD typu light, ubrany w kobiece sukienki a la Dzhennifer Lopes i Gvinet Peltrou. Szokujące antics mnożniki niezadowolony organizatorom, który nazwał farsa żart. Niemniej jednak ten akt zniknął z nim, a tym bardziej, że nie naruszają porządek.

Parodia Prezesa

Jego kolejny serial animowany, Matt i Trey utworzony w 2001 roku. Film-parodia wyszło pod nazwą żałosne „To mój Bush” i został poświęcony prezydenta USA George'a W. Busha. W 2004 roku duet twórczy nadal pracują w dziedzinie animacji, iw krótkim czasie seria lalek „Ekipa Ameryka: Policjanci z jajami” został utworzony.

Animacja i muzyka

Zarówno animator interesuje się muzyką, uczestnicząc w koncertach grupy DVDA, Matt gra na perkusji i gitarze basowej, Trey stara się grać na pianinie. Utwory wykonywane przez DVDA regularnie włączone jako ścieżki dźwiękowe w filmach, które tworzą kamień i Parker. Ponadto obaj współpracują z grupą „Primus”, którego historia rozpoczęła się w 1999 roku. Matt nawet zaangażowanych w produkcję utworu Natural Joe, a także udział w programach radiowych z udziałem szefa „Primus” Lasów Kleypula.

Życie osobiste, lub jej brak

Na jesieni 2007 roku, Trey Parker i Mett Stoun nabyły prawa do serialu Kenny-Spenny, stworzony w Kanadzie. Oni natychmiast użył go, w tym niektórych scen w swoich produkcjach. Kanadyjski serial stał się niewyczerpanym źródłem dla amerykańskich animatorów projektów. Mett Stoun, którego życie osobiste nie jest jeszcze ciężarem, jednocześnie dając mu kreatywności. Tworzenie silnej rodziny jest częścią amerykańskich planów aktorskich tylko pośrednio, w dłuższej perspektywie, oprócz jego myśli na ten temat są abstrakcyjne. Wiek czterdzieści cztery lata – nie jest powodem do niepokoju, powiedział METT Stoun i daje cały swój czas na pracę, którą kocha. Girlfriend Andzhela Hovard, który nazywa się czasem żona aktora, pomagając mu się spędzić swój wolny czas.

Filmografia

Ponad dwadzieścia lat jego kariery aktora filmowego stworzył około dwudziestu prac. Większość z nich rozstrzelano we współpracy z Trey Parker, wiernego przyjaciela i pomocnika Stone. W wyświetlonej listy poniżej listę filmów, tworzenie który był Matt:

 • Seria „Kenny-Spenny”, jest usuwane w momencie, od 2003 roku;
 • dokumentalny "Bowling for Columbine", utworzony w 2003 roku;
 • musical „Księga Mormona”, uznana najlepszą produkcję w 2011 roku i zdobył nagrodę „Tony”, która jest teatralny odpowiednik „Oscar”;
 • Film „Giant potwór atakuje Japonię”, nakręcony w 2009 roku;
 • publicystyczny obraz ruchu „Cała moja Ameryka”, utworzony w 2008 roku;
 • Film 2004 „Ekipa Ameryka: Policjanci z jajami” Kamień został zaangażowany jako producent, aktor i współautor scenariusza;
 • serial animowany „Księżniczka”, wydany na ekranie w 2003 roku, w którym Mett Stoun działał jako reżyser, producent i współscenarzysta;
 • serial „To mój Bush!”, nakręcony w 2001 roku, Matt – scenarzysta, producent;
 • serial animowany „South Park” zostanie usunięty z 1997 roku do chwili obecnej, Stone – scenarzysta, aktor, reżyser i producent;
 • fi thriller "The Spirit of Christmas" zostanie podjęta w roku 1992 i 1995, dwa małe kreskówki, antycypując tworzenie "South Park";
 • muzyczny film animowany "Cannibal The Musical!", wydany w 1996 roku;
 • dwuczęściowy film telewizyjny „Zniekształcony czas”, nakręcony w 1995 roku;
 • film telewizyjny „Ty i Twój studio”, założona w 1995 roku, Stone – pisarza.

Mett Stoun, którego filmy znalazły swoją niszę w kinie światowym, obecnie kontynuuje już zaczął strzelać serię, a także pracuje nad nowymi projektami. Czyniąc tak, to nadal pomaga Trey Parker.