160 Shares 3081 views

Obraz lewy zakręt w opowieści Leskov NS i cechy charakteru narodowego rosyjskiego

Podczas czytania ludzi w tym kraju myśleć o rosyjskiego charakteru narodowego, pierwszym pisarzem, który przychodzi do głowy – jest, oczywiście, Fedor Mihaylovich Dostojewskiego. Drugi portret, który wydaje się oku mól książkowy krajowym – osoba Lva Nikolaevicha Tolstogo. Ale jest jeden klasyczny, który w tym kontekście, zapominają (albo nie tak często wymieniany) – Nikolay Semenovich Leskov. A jednak jego pisma zbyt nasycony „rosyjską duszę”, i oni również oferują nie tylko cech narodowego charakteru krajowego, ale również specyfikę całego życia rosyjskiego.


W tym sensie, że wyróżnia się historię Leskov „Lefty”. To z niezwykłą precyzją i głębią grał wszystkie wady życiu wewnętrznym urządzeniem i wszystkimi bohaterstwie narodu rosyjskiego. Ludzie zazwyczaj nie mają czasu na przeczytanie spotkanie dzieł Dostojewskiego czy Tołstoja, ale muszą znaleźć czas, aby otworzyć książkę, na okładce, że mówi: N. S. Leskov „Lefty”.

historia

Narracja zaczyna się prawdopodobnie w 1815 roku. Cesarz Aleksander pierwsze, zrobić wycieczkę do Europy, zwiedzanie i Anglii. Brytyjczycy bardzo chcą zaskoczyć cesarza, cesarza, a jednocześnie oferują umiejętności swoich rzemieślników i kilka dni doprowadzić go do różnych pomieszczeń i pokazać wszystkie rodzaje cudownych rzeczy, ale co najważniejsze, położyli ostateczną – filigran: stal targ, zdolnego do tańca. Poza tym, to jest tak małe, że bez mikroskopu nie uważa. Nasz król był bardzo zaskoczony, ale towarzyszył mu – Don kozackiego Płatow, wcale nie. On, przeciwnie, cały czas, że nasz buhtel podobno nie może być gorzej.

Wkrótce Aleksander I zmarł i został zastąpiony przez Mikołaja I, który przypadkowo odkrył cudowną rzeczą i postanowił jeszcze sprawdzić słowa Płatow, muszle IT dla rzemieślników Tula odwiedzić. Kazak przyszedł polecił rusznikarzy i poszedł do domu, obiecując wrócić za dwa tygodnie.

Masters, wśród których był mańkut, udał się do domu, aby główny bohater opowieści, a coś się dzieje na dwa tygodnie, aż do powrotu Płatow. Miejscowi usłyszał tupot gładki, a sami panami tego czasu, więc dom Lefties nigdy nie nadeszła. Stali się pustelnicy, dopóki praca nie została wykonana.

Przychodzi zapłacić. On znosić sam targ w pudełku. Wściekłością rzuca trener pierwszy przyszedł do rąk rzemieślników (okazały się być leworęczny) i udał się do Petersburga do króla „na dywanik”. Oczywiście, mańkut spadł do króla natychmiast, jego poprzednio bity i wykorzystywany na długo w więzieniu.

Bloch pojawia się przed jasnych oczach monarchy. Patrzy, patrzy na nią i nie mogę zrozumieć, co sprawiło, Tula. A cesarz i jego dworzanie walczyli tajemnicy, a potem ojciec króla powiedział Lefty zaprosić, a człowiek i mówi, że jest to konieczne, mówią, idź i nie zobaczyć cały pcheł, ale tylko na nogi. Powiedział – zrobić. Okazało się, że pchła English obute Tula.

Natychmiast chwyt został zwrócony do Brytyjczyków, a Słowo było podane o co następuje: „My też coś, co możemy” Tu wstrzymać prezentację sceny i porozmawiać o tym, co jest obrazem lewy zakręt w opowieści Lešková N. S.

W lewo, zakręt, między rusznikarza i świętego głupca

Lefty wygląd świadczy o jego „transcendencji”, „leworęczny kosę, policzek plam znamię, a włosy na skroniach, gdy terminował oderwać.” Kiedy Lefty przyszedł do króla, był ubrany w bardzo osobliwe, zbyt „w oporochkah, jedna noga w bagażniku, drugi Dynda i ozyamchik stary, haczyki nie zastegayutsya, porasteryany i szyję złamane”. Rozmawiałem z królem, jak jest, bez zachowania obyczajów i nie podhalimstvuya, jeśli nie na równi z suwerena, to na pewno nie boi się władzy.

Ludzie, którzy mają choć trochę interesuje się historią rozpozna ten portret – opis starożytnego świętego głupca, nigdy nie bał się nikogo, gdyż chrześcijańskiego Boga i prawdy za nim.

Dialog Lefty i Brytyjczycy. kontynuował opowieść

Po krótkim rekolekcje ponownie zwrócić się do historii, ale nie zapominajmy, obraz lewy zakręt w opowieści Leskov.

Brytyjczycy byli tak pochłonięci pracą, że ich opanowanie wymaganego pliku bez marnowania sekundę. Król poszanowaniem Brytyjczyków wysłał eskortę z Lefty i wysłał do nich. Istnieją dwa ważne punkty w podróży bohatera w Anglii: rozmowa z Brytyjczykami (historia Leskov „Lefty” jest chyba najbardziej zabawne w tej części) i fakt, że przodkowie Margaret Thatcher, w przeciwieństwie do rosyjskiej, nie czyścić lufę strzelby cegieł.

Dlaczego Brytyjczycy lubią trzymać Lefty?

Rosyjska ziemia jest pełna bryłek, a oni nie płacą dużo uwagi, aw Europie od razu zobaczyć „Diamenty o szorstki”. English elita raz patrząc na Lefty, natychmiast zrozumiał, że był geniuszem, a nasz człowiek zdecydował się panowie na lewo, do nauki, do czyszczenia, wzbogacić, ale nie nieco od niego!

W lewo, zakręt kazał im pozostać w Wielkiej Brytanii nie chce się uczyć algebry nie chce go mieć dość jego formacji – Ewangelię i „Polusonnika”. On nie potrzebuje pieniędzy, kobiety, zbyt.

Lefty ledwo przekonał pozostać trochę dłużej i spojrzeć na zachodniej technologii broni i innych przedmiotów. Najnowsza technologia czasu nasi rzemieślnicy mało interesujące, ale do utrzymania starych pistoletów on traktowane bardzo ostrożnie. Studiując je, Lefty sobie sprawę, że Brytyjczycy nie czyścić lufę cegieł karabiny, pistolety podejmowania bardziej niezawodny w walce.

Pomimo tego odkrycia, bohaterem opowieści jest jeszcze wiele stęskniony i poprosił Brytyjczyków, aby wysłać go do domu szybko. Drogą lądową można było wysyłać, ponieważ mańkut nie znam żadnego innego języka niż rosyjski. Drogą morską do wypłynięcia na jesieni też nie było bezpiecznie, ponieważ jest niespokojny o tej porze roku. I jeszcze wyposażony Lefty i popłynął na statku do ojczyzny.

Podczas podróży, znalazł jego towarzysz, i są z nim aż do picia, ale nie zabawa, a z nudów i strachu.

Biurokracja zabił człowieka

Kiedy przyjaciele odkładać statek do brzegu w Petersburgu, Anglik został wysłany z powrotem do miejsca, gdzie powinno być dla wszystkich cudzoziemców – w „domu” i poslannichesky Lefty niech chorej stan biurokratycznych kręgów piekła. W każdym szpitalu miejskim nie mógł dołączyć go bez dokumentów, z wyjątkiem, że tam, gdzie rzucił na śmierć. Ponadto, różne urzędnicy twierdzą, że konieczne jest Lefty pomoc, ale tutaj jest problem: nikt nie jest odpowiedzialny za nic i nikt nie może nic zrobić. I Lefty zmarł w szpitalu dla ubogich, a na jego ustach, miał tylko jedno zdanie: „Powiedzcie król-ojciec, że pistolet nie można oczyścić cegły” On wciąż mówi do jednego z sług cesarza, ale do Wszechmogącego, że nie znajduje się napastnik. Zgadnij dlaczego?

To prawie wszystko na „NS Leskov "Lefty" zawartość krótkie. "

Obraz lewy zakręt w opowieści Leskov i modelować los twórczą osobę w Rosji

Po przeczytaniu dzieła rosyjskich klasyków mimowolnie nasuwa wniosek, że ma nadzieję na przetrwanie w twórczej genialnego człowieka w Rosji nie ma. Jego pogańskie lub biurokraci torturowani lub zniszczy się od wewnątrz, a nie dlatego, że ma pewne nierozwiązane problemy psychologiczne, ale dlatego, że Rosjanie nie są w stanie po prostu żyć, jej akcja – umrzeć, pieczenie w życiu jak meteoryt w atmosferze ziemi. Oto taki sposób wychodzi lewaków w opowieści Leskov za sprzeczne: z jednej strony, geniusz i rzemieślnik, a z drugiej strony, osoba z poważnym destrukcyjnym elementem wewnątrz, zdolnej do samozniszczenia w środowisku, gdzie najmniej się go spodziewać.