557 Shares 4373 views

Gdzie tilapia znajduje się w ich naturalnym środowisku? Jak rosną tilapię? Tilapia – co ryba?

Na półkach naszych sklepów i gospodarstw domowych akwarystów dziś można często zobaczyć tych gatunków ryb, które nie tak dawno temu było to możliwe do odczytania tylko w encyklopediach. Znamiennym przykładem – tilapia.

Szczególnie popularny jest ryba w akwarium, a jego cechy behawioralne i wygląd są interesujące nie tylko dla początkujących, ale nawet sztuka czcigodny.

Kim ona jest?

Rozważmy, co stanowi tilapię. Jaki rodzaj ryb to jest? Jest to dość obszerny rodzaj należący do rodziny (cichlidae Cichlids). Obejmuje on co najmniej sto gatunków, które są powszechne w tropikalnych i subtropikalnych. Niedawno ichtiologów wspólne bogate wyścig w dwóch pozostałych: Oreochromis i sarotherodon.

Do tej pory podział ten został zniesiony, ponieważ różnice między przedstawicielami tych gatunków są minimalne. Ponadto, złożoność profesjonaliści zawsze dodać więcej oraz fakt, że w dzikim tilapia – ryby, skłonnej do krzyżowania.

W rezultacie, nawet w wodach naturalnych Afryki napotkał szereg mieszańców, że aby zrozumieć ich różnorodności często nie mogą sobie pozwolić nawet doświadczonych zoologów.

Nazwa całego klanu dał mu największego przedstawiciela, który do tej pory mieszka w rejonie afrykańskiego jeziora Malawi. Niektórzy badacze twierdzą, że pojawienie się tej niezwykłej „nazwa” przyczynił się bardzo znany Arystotelesa.

Mówi się, że pewnego dnia odwiedził znajomego na stół, który właśnie został tilapia. „Jaki rodzaj ryb jest to!” – wykrzyknął Archimedes. Naukowiec pokręcił tak wspaniały smak jej piersi, on z żalem powiedział: „Jaka szkoda, że ten” tilapia”. Jeśli tłumaczymy to słowo z języka greckiego na język rosyjski, staje się jasne, że ekspert tylko zasmucony faktem, że ona mieszka zbyt daleko.

Wygląd i funkcje biologiczne

Wygląd jest dość specyficzny, ponieważ krótki korpus o szorstkiej zarysu niektórych melodii z jego wysokości, co w niektórych gatunków jest 2,5 razy długość. Głowa jest również ogromny i trochę niegrzeczny. Młode i kobiety nie różnią się nasycony kolor.

Ich kolorystyka jest zdominowana przez szarości i srebra kolory. Na tylnej krawędzi pokrywy skrzeli mają dość duży spot okrągły kształt. Kolor ten kojarzy się z siedliska, gdzie występuje w przyrodzie Tilapia ryb, gdzie gatunek ten znajduje się na dole dużo osadów i skał, wśród których istnieją praktycznie żadne instalacje do kamuflażu.

Mężczyźni są bardziej piękny: w dominującym kolorem jest zielony z metalicznym połyskiem. Podczas po bokach cztery duże białe plamy, dolna warga i pokryw skrzelowych pojawia godowym staje się również odcień bieli. Gdy tylko mężczyzna osiąga dojrzałość płciową, a jego płetwy piersiowe są głęboko czerwony, a ciało – aksamitny czarny. Na grzbietowej i płetwy ogonowej mają białe plamki.

Zęby tych ryb są słabo rozwinięte, krótki. Wagi duże. Charakter żywności daje jelit: jest wyjątkowo długi, tworzy bardzo dużą liczbę pętli. Wynika to z faktu, że tilapia (która jest rybą, to już wiem) zużywa dużą liczbę czysto roślinnego pokarmu.

Cechy hodowlane

Należy pamiętać, że jednym z unikalnych cech tych ryb jest ich dymorfizm płciowy. W rzeczywistości, mężczyźni i kobiety są wyraźnie rozróżnialne, ale w większości przypadków podłoga z nich – raczej pojęcie względne, ponieważ pewnej kombinacji czynników zewnętrznych i wewnętrznych, dieta lub temperatury otoczenia samic, mężczyźni mogą dostać.

Mówiąc najprościej, wśród przedstawicieli tego gatunku jest o 70% ukrytych hermafrodytów. Dlatego ta ryba stała się tak powszechna: w organizmie wody może być wydany tylko kilka osobników obu płci do kilku lat mieszka całą populację.

charakter władzy

Pomimo występowania roślin spożywczych, ryby te słusznie można nazwać wszystkożerne. Tworzy Aurea, Mary oraz Nilu i Mozambican ich gatunków paszy w każdej materii organicznej.

Jeśli mówimy o melanopleurusah i Zillah, na ogół są zasadniczo czyste wegetarianie. Generalnie naukowcy już napisany kilkunastu monografii o ogromnej roli tych gatunków w utylizacji osadów.

rozmieszczenie geograficzne

Historyczna ojczyzna jest uważany Afryka Wschodnia. Powszechne te typy Zanzibar i Natal. W dawnych czasach, są one szeroko rozpowszechnione na całym terytorium Izraela (gdzie tilapia jest znany jako „ryby św Piotra” od czasów biblijnych), Jordanii i Syrii. Począwszy od roku 1830 (dzięki ekspedycji francuskiej) rozpoczęli masową ekspansję w Azji Południowo-Wschodniej.

W naszym kraju ryba tilapia (który ma zdjęcie w artykule) został wprowadzony przez hobbystów. Istnieją dowody na to, że zostało to zrobione przed 1917 r. Od 1960 roku, to zacznie celowo kultywować w stawie chłodzenia elektrowni jądrowej, elektrowni i innych zakładów przemysłowych, jak w tych warunkach ważne jest, aby być w stanie tilapia zniszczyć roślinność wodną. W południowych regionach (Krasnodar, na przykład) sztucznej zbiorników złowionych ryb w rzekach i stawach.

Uwagi dla akwarystów

Jeśli jesteś zainteresowany w hodowli tilapii w domowym akwarium, należy mieć na uwadze, że mężczyźni z tych gatunków różnią się od skrajnego indywidualizmu, potrzebują dużego akwarium z przyzwoitej obszarze dna.

Dla akwarystów, są niezwykle interesujące dla swojej różnorodnej zachowanie i zdolność do nawiązania kontaktu z osobą. Tak, one szybko rozpocząć rozpoznać swego pana, łatwe do odróżnienia go od innych ludzi, chętnie i pełna lęku wziąć jedzenie z rąk.

znaczenie gospodarcze

Ale w naszym kraju większość gatunków tych ryb nie jest znana ze względu na ciekawą zachowanie. Fakt, że na półkach sklepów spożywczych, można zobaczyć cudowną „rzeka” lub „kurczak kurczak z morza”. Od tilapia rosną? Rzeczywiście, w wodach naturalnych takich wielkość połowów musiałby dawno temu położyć kres jego połowów!

Jak już powiedziałem, na skalę przemysłową jest często hodowane w innym stawie chłodzenia. Ale większość żywności dzisiaj tilapii wyhodowana w Azji Południowo-Wschodniej, gdzie można często zobaczyć gigantyczne hodowle ryb. Wyglądają jak setki małych stawach przegrodami.

Generalnie, uprawa tych ryb jest bardzo opłacalne z ekonomicznego punktu widzenia. Ponieważ jedzą niemal wszystko, nie ponosić wysokie koszty. Niestety, bez skrupułów jedzenie często odgrywa kiepski żart z użytkownikami końcowymi.

Na przykład, niektóre azjatyckie rolnicy stosują je nakarmić nawozu. Nic nienaturalnego w tym, ponieważ jest doskonale tilapia internalizacji recyklingowi włókno, ale problem jest w jaja robaków, które następnie mogą być przez długi czas, aby zatrzymać się w większości ryb.

Dlaczego jest tak popularny?

Dlaczego przedstawiciele tego rodzaju stały się tak powszechne w akwakulturze na całym świecie? I to nie tylko w Azji, ale także w Ameryce Północnej, gdzie specjalnie dla hodowli w stawach roślin i niektórych zakładów przemysłowych czerwona tilapia wywodzi.

Chodzi o to, że mięso tych ryb ma wspaniały smak, zawiera dużo aminokwasów i witamin. Ponadto, stan pre-przemysłowych (od narybku do tuszy) tilapia pochodzi zaledwie kilka miesięcy, podczas spożywania śmieci odpady roślinne lub nawet jedzenia chwastów w stawach.

Dlatego tilapia (ryby, że dla tego, jak nam powiedziano) był drugim najczęstszym przedmiotem sektora akwakultury, drugi tylko do niektórych gatunków karpi.