570 Shares 2917 views

Crater – co to jest?

Wulkany – majestatyczne i potężne istoty natury. Są to działania i zaniechania tam od wczesnych czasów do dnia dzisiejszego, niejako zmuszając ludzkość do „słuchać” do zmian zachodzących wewnątrz Ziemi. Po tym wszystkim, więcej niż raz w historii całego świata miastach grzebano pod warstwą wulkanicznego popiołu i magmy i cywilizacje są skazane na zagładę! Każdy wulkan ma krater. Wgłębienie w kształcie leja, który znajduje się na górze lub na zboczu.

Pochodzenie i struktura

Samo słowo pochodzi od greckiego „filiżanki, naczynia do mieszania wina i wody.” Analogicznie, tworzenie postaci podobnej do miseczki lub lejka. Przelotowo wybucha magmy wewnątrz wulkanu. Krateru – naturalnych formacji o średnicy kilku metrów do kilku kilometrów. Jego nominacja – cofnięcia magmy. W tymczasowo nieaktywnym wulkany krateru – rodzaj gniazda dla nagromadzonych produkcji w głąb mieszanin gazowych. Formacja ta jest wyposażona w specjalnych kanałach prowadzących do środka iw dół wulkanu pozwalającej produkować darmową erupcji. W „wygasłych wulkanów” Kanały czasami „zarastają” i krater formacja staje się raczej dekoracyjne, czasami wykorzystywane przez ludzi w rytuale i innych celów.

na Księżycu

Ze zdolnością człowieka do odkrywania księżyc z pomocą potężnego teleskopu, a sen był realizowany przyjrzeć się bliżej niej. Okazało się, że istnieją również kratery. Krater – jest w rzeczywistości, zamontować pierścień. Ta wnęka w kształcie misy ma stosunkowo płaskie dno i jest otoczony przez wał w kształcie pierścienia. Według współczesnej nauki, prawie wszystkie księżycowe kratery mają „podbić” pochodzenie. Oznacza to, że powstają w wyniku działania mechanicznego na powierzchni księżyca meteorytów, które spadły głównie w odległej przeszłości. Tylko niewielka część kratery satelity Ziemi jest nadal uważane przez niektórych naukowców pochodzenia wulkanicznego.

Trochę historii

Wiadomo, że Galileo pierwszy odkryto księżyca formacji za pomocą lunety się je (małe, w przybliżeniu trzykrotne zwiększenie). On też przywłaszczył nazwę zjawiska – krateru. To określenie jest pozostawione do użytku naukowego, a do dnia dzisiejszego. Ale opinie naukowców na temat pochodzenia kraterów radykalnie zmieniło: od wpływu kosmicznego lodu i formacji wulkanicznych na „szok”. Współczesna nauka precyzyjnie definiuje ten ostatni jako tryb pochodzenia zdecydowanej większości kratery na Księżycu. Nawiasem mówiąc, podobne formacje znaleźć na innych planetach naszego układu, na przykład na Marsie.