239 Shares 4563 views

Lin: Co się złapać? lin tajemnice rybackie

Lin – dość dobrze znaną rybą. Ale nie każdy wędkarz może pochwalić się, że go złapali. Wielu fanów usiąść z wędką, dostając na Linev stawu często przejawiają całkowite oszołomienie. Cała baza tutaj wiedza jest bezużyteczna. To wtedy pojawiają się pytania o jaki rodzaj ryb – lin. Co ją złapać? I szukać w dowolnej części zbiornika? Niektórzy ludzie uważają, że Lin nie różni się od karpia. On woli taką samą przynętę i przynęty. Ale to założenie jest błędne. Te dwa gatunki nie przypominają w wyglądzie jako sposób życia. Dlatego, idąc połowów linów, zrozumieć z góry, jaki rodzaj ryb było. Co mu się ugryźć? I gdzie pływa?

opis

Lin należący do rodziny karpiowatych. Jego ciało jest grube i wysokie. Pokryta jest bardzo drobnych obcisły wagi i grubości warstwy śluzu. Kolor ciała linii zależy siedlisk: może być od ciemnobrązowej (w zbiornikach z mulistym dnie), aby zielonkawy (z piaszczystej gleby). Anal płetw grzbietowych i są krótkie. Mężczyźni różnią się od kobiet. Ich dojrzałości płciowej zauważył zagęszczony drugą wiązkę płetwy miednicy. W linów w kącikach ust istnieje jeden bardzo krótki anteny. Nazwa tej ryby było spowodowane możliwością zmiany koloru ciała w powietrzu.

Gdzie szukać lin stawie?

Trzeba zdawać sobie sprawę z rybaka można znaleźć w miejscu zbiornika, który posiada lin. Gdzie i co do połowu ryb – bardzo ciekawe pytania. Po pierwsze, w lecie Lin przebywa na głębokości od 0,5 do 1,5 m. Po drugie, preferuje zarośnięte rośliny wodne, takie jak rogolist, trzciny i Ożypałka. On praktycznie nie występuje na obszarach, gdzie rosnące pondweed. Być może to dlatego, że roślina ta preferuje piaszczyste dno, co pozwala uniknąć lina. Trzyma ponad gdzie błotnisty grunt.

Nie są one wszystkie napotkane mieszkańca zbiornika, jak lina. Co złapać go w krzakach? Najlepiej jest prosty pręt pływaka. Znacznie trudniejsze pytanie, gdzie wyrzucać. Niektórzy rybacy złapać lin w tak zwanych „Windows” zaroślach w pobliżu trzcin. W ogóle, to ryba jest najlepiej spojrzeć na chwilę w łodzi. To znacznie ułatwia połów. Będąc w rzemiośle wody, można rzucić linię aż do linii wzrostu trzciny. Jak wynika z obserwacji w miejscach najbardziej ożywionej przekąskę. Oczywiście, takie wędkarstwo jest często najeżone trudnościami. Bardzo wysokie ryzyko haki i haczyki żyłki na lasce przy wyrzucie. Również on lin może zburzyć życie rybaków, które doprowadzą wędkarskiego w zaroślach i splątane ją tam mocno. Ale to właśnie tu, w trzcinach, są pielęgnowane szlaków Linev. Ryba konsekwentnie pojawia się tu rano i wieczorem, nakarmi.

Sezonowe fishing lin

Lin, zwykle złapany zarówno przed tarłem, i po niej. Podczas tarła, który rozpoczyna się około połowy maja, to gryzie zniknąć całkowicie. W tym czasie, Lin szło w małych stadach i pozostawia w porośniętych roślinami. Pomimo faktu, że kobiety tarło wystarczająco dużą liczbę jaj, ilość tego gatunku w jeziorze nie zwiększa. Wynika to z faktu, że często stają się młody wylinka obiad dla drapieżników, zwłaszcza miętusa.

Po tarle kęs lin odnowiona, ale nie są tak aktywne. W lecie jest złowione w wodach rano i wieczorem. W ciągu dnia nie jest pokazany w ogniu. Co jest w tym okresie do sprowokowania gryzących ryb, takich jak lina? Co złapać go w ciepłym sezonie? Najważniejsze – trzeba znaleźć odpowiednie miejsce parkingowe. To powinno być grosz wody, całkowicie zamknięte przed słońcem pełzającej liści roślin wodnych. Czyli lin można ukryć tutaj. Wybór przynęty i nie rzucać liść łopianu. Jeżeli na tej stronie znajdują Linev szlaku, ukąszenie nastąpi natychmiast.

Wraz z nadejściem sierpnia Lin aktywowana ponownie. Jest tak, ponieważ temperatura wody obniża się. Ale okres ten jest bardzo krótki. Jak tylko noce stają się zimne, lin zapartym. Dziobanie będzie niestabilny. W wielu regionach we wrześniu Lin zaprzestania przyjmowania przynętę w ogóle.

Dzienny reżim ryby lin

Tak, jak złapać lina? Pierwszą i najważniejszą rzeczą – jest to prawo do przewidzenia czas gryzienie. Tryb Codzienne karmienie lin stabilny. To bardzo ciekawe, że zmienia się on w zależności od ciśnienia atmosferycznego jest nieznaczna w przeciwieństwie do samego karpia. Rano kęs jest widoczne ze wicie Zorka i do 9 godzin. Potem cisza. wystąpić ukąszenia, ale są rzadkie i rzadkie. W ciągu dnia najlepsza akcja stawu w poszukiwaniu dróg ryb. Więc szanse na zwiększenie sukcesu. Druga fala aktywności ryb występuje przed zachodem słońca około godziny 17.00. W tym czasie trzeba szukać miejsca głębszego niż rano.

Jak złapać lina na przynętę?

Tradycyjnie, lin złowiony pręta pływaka. Jego obudowa jest wystarczająco dużo światła. Monofilamentowe podjęte vulgaris, średnica 0,2 mm. Ku jej smycz załączeniu dwóch różnych długościach. Pierwszy około 50 cm, 100 cm s. Ważne jest, aby były albo smyczy trawiasty lub brązu. Dlaczego tak długo? Chodzi o to, że Lin – Ryby ostrożny, jego biała linia zniechęcił, a jeśli jest kolorowy, to i nie można odróżnić od innych części podłogi. Haki umieścić №6. Ponownie, lepiej, że były czarne, więc wiarygodne i prawdziwe.

Od dawna wiadomo, że woda stojąca nie jest łatwo przestraszyć ryby niż Lin. Co go złapać, tak aby nie odstraszyć, trzeba wiedzieć na pewno. Tu szczególną uwagę nie tylko na podwyższenie prowadzenia, ale również do pływaka. Eksperyment tutaj nie warto. Najlepszy pływak przesuwne, wykonane z pianki. Musi być całkowicie pomalowane na zielono, z wyjątkiem, że antena może być czerwony lub czarny. Obciążnik jest zawieszony w postaci oliwek, długości rury 2 cm. W ten zatrzask dokładnie łatwiej opuścić przynętę bezpośrednio trzciny. Jeśli pływak nie przesuwać i stałe, to jest obarczona stałych haków.

Na co przynęta do połowu lina?

Najbardziej skuteczną przynętę w lin – ciasto. Na większości wód ryby lepiej jest złapać na proste dżdżownicy. Ale czasami niegrzeczny lin. można wypróbować w tych przypadkach. Na przykład, zaoferować mu robaki lub chleba namoczone w kropli anyżu. Nie zapominaj, że w mgnieniu oka na lin dwoma hakami, tak że możliwe jest za jeden do rozprzestrzeniania robaka, ale drugi – inną przynętę. Tak szybko ustali, jakie ryby jak ten dzisiejszy. Są chwile, kiedy lin zmieniają swoje preferencje w ciągu dnia. Czasami jego zmienność nastrojów dojdzie do takiego stopnia, że konieczne jest, aby trzymać się kawałki hakowych krewetek.