138 Shares 7457 views

Cechy zachowania szczupaka i co łowić szczupaki na jesieni

Każdy wie, że szczupak jest rzeczywiście jednym z najbardziej agresywnych ryb drapieżnych i naszych wodach. z tego powodu, że często dostaje uzależniony od rybołówstwa. Jednak nie wszyscy sobie sprawę, że zachowanie drapieżnika zmienia się w zależności od pory roku i pogody. A zatem musimy przejść, nawet w lecie, aby dowiedzieć się, co do połowu szczupaków na jesieni. To jest, gdy pory roku powinien zostać zmieniony i rozwiązania.

Co można powiedzieć kalendarz rybackiego

Po przeanalizowaniu zapisów kalendarza rybackiej, możemy stwierdzić, że najlepszym szczupak złowiony w marcu (podczas tarła), następnie od maja do czerwca, a wreszcie do połowy września do końca października. Najlepszą porą do połowu ryb drapieżnych – jesień. Dlatego dokładnie gotowania narzędzi do połowu szczupaka trzeba go września.

Jesienią szczupak złapany dobrze, jak ona zaczyna „upadku jordania”, przez które ryby są przechowywane w niezbędne składniki odżywcze i tłuszczu na zimę. Przed dowiedzieć się, co jest najlepsze do połowu szczupaka, należy pamiętać, główne cechy tych miejscach, gdzie mieszka podczas różnych pór roku. Ten myśliwy organizuje zasadzkę lub, jak się je nazywa, „parking” na wodach, gdzie średni lub słaby prąd – w zatokach iw wiry. Każdy szczupak zabezpiecza w pewnym terytorium, strzeże jej, nie dopuszczając ich bliskim. Ponieważ w ciepłym sezonie stawy bogatej roślinności, drapieżnik lato dotrzymała buszu. Ale czasami trzeba zmienić co rybę na szczupaki. Na jesieni lepiej jest użyć innych narzędzi, ponieważ wraz z nadejściem zimnych nawyki pogodzie zmieniają.

Jakie ryby szczupaka w jesieni, która jest najlepiej użyć rozwiązania

Jesienią szczupaki smażyć razem i pościgu prawie na powierzchni wody. Oznacza to, że przynęta należy dobrać powierzchnię lub lekko zatopienia. Do tej pory, najbardziej poprawną odpowiedź na pytanie: „Co za ryba szczupak w upadku” będzie: na zatrzaski i przynęt!

Popper nazywa się przynętę, która unosi się na powierzchni wody. Podczas „okablowania” tego biegu, który ma specjalną konstrukcję nie tylko naśladuje zachowanie narybku, ale dodatkowo wytwarza squish że również przyciąga drapieżniki.

Ale dziś na półkach sklepów specjalistycznych połowów przynęty rozstrzygający. Są one różne. Do ogrzania okresie jesienno zaleca się kupić woblery nieznacznie tonących (zatonięcia nie mniej niż 1,5 m), ponieważ w tym czasie polowania szczupak w pobliżu powierzchni wody w poszukiwaniu pławiąc się smażyć.

Więcej na ten temat połowu szczupaków

Na jesieni, oprócz przynęty i pukawki i może być złapany na różnych „talerza” lub „żywą przynętę”. Na początku września, to lepiej użyć wszystkich rodzajów przynęt, które są szczególnie łatwość wypowiadania się i szybkie „gra” na powierzchni wody. Ale to, co staje się chłodniejsze wody, bardziej pasywne i leniwe ruchy drapieżnika. Dlatego też konieczna jest zmiana taktyki i co łowienia szczupaków na jesieni. Zamiast szybko gra bieg „w płytkiej wodzie”, zaleca się, aby użyć głęboko tonących woblery i duże przynęty wykonane z silikonu.

Zmiany zachowania drapieżników, ze względu na fakt, że na początku września temperatura wody w rzekach i jeziorach jest nadal dość wysoka, ale wraz z nadejściem jesiennych przymrozków spada gwałtownie, co znacząco wpływa na aktywność szczupaka. Z tego powodu, że zmienia swoją taktykę i zaczyna polować na dużą zdobycz i powoli i uniknąć marnowania energii na łowienie młodych ryb lub mały, ale szybki ryby.