773 Shares 4536 views

Dieta dla Raka: porady onkologa

Nikt nie wątpi, że złe odżywianie może odegrać kluczową rolę w powstawaniu raka. W związku z tym, nie powinno być specjalna dieta, odzyskiwanie pacjentów dotkniętych rakiem. Znany na całym świecie lekarz profesor Richard Doll stwierdza, że jedna trzecia nowotworów sprowokowany przez niedożywienie.

Rak i jego niepowodzenie leczenia są zupełnie inna sytuacja, a pacjent raka potrzebuje specjalnej diety. Żywność musi dostarczać organizmowi chory potrzebuje jego witaminy, mikroelementy, aminokwasy i białka. Dieta dla raka pomaga utrzymać układ odpornościowy.

Czy mogę korzystać z nietradycyjnych metod diety w obecności guza rakowego

przeciwwskazania do żywności, choroby nowotworowe są znaczne. Dlatego specjalny system zasilania, proponowane alternatywne uzdrowicieli medycyny może odegrać negatywną rolę.

Szczególnie straszna dieta w onkologii, oparty na czczo, lub taki, w którym zwykła konsumpcja produktów zastąpione napojów na bazie ziół lub Urinotherapy.

Zatrzymać proces rozrostu guza nie jest to możliwe z pomocą głodówki. Niedożywienie doprowadzić do gwałtownego pogorszenia stanu zdrowia. Odżywianie dla Raka powinny być pełne i jakość.

Ponadto, należy unikać systemów opartych na produktach konsumpcyjnych selektywnych. Te wskazówki nie przyniesie nic dobrego.

Szkodliwe dietę ograniczoną spożycia białka, ponieważ jest obarczona opracowanie niedoboru aminokwasów. Takie podejście nie pomaga w walce z nowotworem, ale wręcz przeciwnie, będzie to przyspieszenie proliferacji.

Znaczenie witaminy

Dieta po usunięciu raka wiąże się z wykorzystaniem witamin. Odgrywają one ogromną rolę w leczeniu chorych na raka. Pacjenci ci są często obserwowane zmniejszonym wchłanianiem niezbędnych elementów życia.

nie można przypisać do konkretnego objaw niedoboru witaminy raka. Nawet przy pełnym zmęczenia u pacjentów z obecnością nowotworu nie obserwuje się objawy, takie jak pellagra lub szkorbutu.

Ma szerokie odwołania pomysł leczenia raka witaminy terapii nie zostało naukowo udowodnione.

Należy zauważyć, że radioterapia jest zalecany w celu zmniejszenia konsumpcji owoców i warzyw. Oni naprawdę korzystne, ale duże dawki witamin zawartych w nich, może zmniejszyć skuteczność leczenia raka.

Z wielką starannością witamina E muszą być podjęte, ponieważ należy do grupy antyoksydantów.

Można powiedzieć, że w leczeniu pacjentów z rakiem diety powinny być uzupełnione tylko przez witamin, których organizm nie ma.

Potrzeba minerałów

Kwestionować stosowanie minerałów jest również bardzo ważne w onkologii. Owoce, warzywa, mięso i ryby bogaty w tych elementów, ale leczenie raka obejmuje wiele części składowych, a w związku z tym wymaga kontroli minerałów w organizmie.

Gdy lekarze zalecają zmniejszenia obrzęku spożycie sodu zawartego w roztworze chlorku sodu, i zastąpić go potasu. Jeśli wydaje się świeże jedzenie dla pacjenta, zaleca się wprowadzić do diety marynowanych produktów. Jednak takie podejście nie ma zastosowanie do wszystkich form raka.

Jeżeli po chemioterapii pacjent wymioty i biegunka, spożycie sodu powinny zostać zwiększone.

To kolejny dowód na to, że przy wyborze diety stosować różne podejścia. W każdym przypadku wymaga specyficznej diety.

Odpowiednia ilość cieczy na obecność raka

W większości przypadków pacjenci nie są zalecane w celu zmniejszenia zwykły poziom płynów. Jeżeli pacjent obrzęk lub obecności współistniejących chorób układu moczowo-płciowego, wlot płynu musi być jeszcze zwiększona z powodu wprowadzania produktów mlecznych. Podczas płynów chemioterapii dwukrotnie.

Dieta dla raka piersi

Odpowiednio dobrana dieta na raka piersi pomaga zapobiegać powikłaniom wtórnych, takich jak nawrót raka, cukrzycy, otyłości i nadciśnienia tętniczego.

Nieobecność nadwagi więcej zawiesza nawrót i poprawia jakość życia kobiety. Ponieważ u pacjentów poddawanych chemioterapii lub radioterapii, istnieje tendencja do wzrostu masy, to zaleca się, aby powstrzymać się od zwiększania objętości żywności przed zakończeniem leczenia.

Kiedy nadmiar masy ciała zaleca się jej stopniowy spadek. Jest udowodnione, że redukcja masy ciała o 5-20% na ryzyko rozwoju choroby wtórne spada w ciągu 2 lat, zachowane normalne wskaźniki insuliny, cholesterolu, a także parametry związane z rozwojem nowotworu.

zalecenia ogólne

Dieta gdy rak piersi wiąże się przestrzeganie następujących zasad:

 • Kalorii żywności odpowiada masy ciała. Im większa waga, użyte mniej kalorii.
 • Korzystne owoce i warzywa.
 • Jeść żywności z całego pszenicy.
 • Zmniejszenie przyjmowania tłuszczu.
 • Ograniczona podaż soi.
 • Aby utrzymać kości w dobrym stanie, zalecamy włączenie 2-2.1 g wapnia dziennie. Należy również monitorować poziom witaminy D i gęstość kości.
 • Nie należy pić napojów alkoholowych.
 • Zmniejszone zużycie półproduktów.
 • Ogranicza się do produktów, takich jak cukier, zakonserwowane i czerwonego mięsa.

Spożycie omega-3 i omega-6

Dieta dla raka polega na stosowaniu omega-3 i omega-6. Wśród produktów, które są bogate w te kwasy, należy zauważyć, tłuste ryby (makrela, łosoś, halibut i inne.). Ponadto, Omega-3 znajdują się w orzechy włoskie, nasiona lnu i ziarna.

wymagane jest również omega-6 do pełnej aktywności organizmu. Substancja zawarta w słonecznikowy oraz olej kukurydziany.

Jednakże, należy zauważyć, że spożycie kwasów omega-3 powinna być większa i omega-6 jest zmniejszona.

wpływ korzyści omega-3 nie są naukowo udowodnione. Z drugiej strony, wielu lekarzy mówi, że materiał przyczynia się do obniżenia poziomu triglicerydów we krwi i działa jako profilaktyki chorób serca. Dlatego zalecamy przynajmniej spożycie tłustych ryb raz w tygodniu. To zalecenie nie ma zastosowania w odniesieniu do pacjentów, którzy korzystają z leków zmniejszających krzepliwość krwi.

Spożywanie nasion lnu

Dieta (onkologia sutka wymaga pewnej siły) zawiera spożycie nasion lnu. Naukowcy nie ustalono, w jakim stopniu nasiona lnu przyczynić się do zmniejszenia rozwoju raka. Według badań Amerykańskiego Stowarzyszenia, ich konsumpcja nie jest zagrożone dla kobiet bez historii raka. To samo można powiedzieć o kobietach, które używane „tamoksyfen” lub inne leki hormonalne. A same nasiona zamiast oleju oparte na nich. Ilość spożywanych nasion nie powinna przekraczać 30 g dziennie.

Zwiększone stosowanie może powodować biegunkę i zakłócić wchłanianie składników mineralnych i leki jelita. Ponadto hamują działanie tych leków, jak „Coumadin” i „aspiryna”.

Dieta po resekcji żołądka

Po chirurgicznym usunięciu znacznej części żołądka wymaga określonej diety w celu przywrócenia funkcji jelit. W tym okresie pacjent jest trudne do spożywania posiłków w zwykły sposób. W związku z tym, odwołując się do iniekcji z kwasami i aminokwasy.

Na podstawie badań krwi, określone przez potrzeby ciała w wielu składników odżywczych.

Jaka jest dieta po resekcji żołądka? Zalecenia zróżnicowane. Po resekcji żołądka zaleca czczo przez dwa dni. Na trzeci dzień pacjent może używać soku z bioder, słabo zaparzoną herbatę, kompot owocowy niesłodzone bez owoców i jagód 5-6 razy dziennie w objętości 20-30 ml. Po stagnacji w żołądku picia napojów jest zabronione.

Dozwolone stosowanie podaży białka dzieci. Sonda jest podawany w dawkach 30-40 mg co 2-3 dni po zabiegu.

Dieta jest oparta na bieżących obciążeń żołądka i jelit, a także włączenie zwiększonych ilości białka.

Na czwarty dzień jest dozwolone pacjent używać zupy, puree ryby lub ser i jajka, gotowane miękko.

W piątym dniu zawiera puree płatki owsiane, omlety na parze i puree z warzyw w niewielkiej ilości. Z każdej kolejnej części dzień zwiększył się o 50 ml. W siódmym dniu wynosi 250 ml, a dziesiąty – 400 ml.

Tak więc, w pierwszym okresie pacjent otrzymuje odpowiednią ilość białka w postaci przyswajalnej.

Dieta 2 tygodnie po zabiegu

Dieta po resekcji żołądka (onkologia) polega na spożycie niektórych pokarmów dwa tygodnie po zabiegu. Ta dieta przylegają do 4 miesięcy.

Jeśli pacjent ma powikłań, takich jak zapalenie żołądka, wrzód trawienny lub zespoleń powinien trzymać się tej diety przez dłuższy czas.

Głównym celem w przygotowaniu diety – ulga procesu zapalnego i zapobiec syndrom dumpingu.

Chory zaleca korzystanie z mięsa i ryb o wysokiej zawartości białka, jak również optymalnej ilości złożonych węglowodanów w produktach zbożowych, warzyw, zbóż i pikantne owoce.

Powinno to ograniczyć spożycie węglowodanów przyswajalnych (cukier, mąka, napoje owocowe, soki, smażonych potraw).

Jest to również niedopuszczalne spożywanie tłustych i gorących zup, zbóż i cukru na bazie herbaty, mleka. Te pokarmy pobudzają trzustkę do pracy i przyczynić się do powstania zespołu dumpingu.

Wszystkie posiłki muszą być spożywane w obskurnym i być przygotowanym dla pary. Mięso drobno pokrojone lub kruszone przez maszynkę do mięsa.

Wykluczyć z diety sałatek, warzyw, owoców, ciemnego chleba. Zamiast cukru można użyć sacharyna.

W tym okresie nie mogą jeść wieprzowiny, baraniny lub łój wołowy.

przybliżona dieta

 • krakersy pszenicy lub wczorajszy chleb, herbatniki o niskiej zawartości cukru. W miesiąc później, to pozwoliło na wykorzystanie białego chleba, ale nie wcześniej.
 • Puree zupa na bazie warzyw lub wywary zbóż bez kapustą i prosa.
 • Mięso lub ryby (chudy kurczak lub indyk, wołowina, cielęcina, mięso królika ze ścięgien usuwane). Ryby należy zauważyć, okoń, karp, dorsz, leszcz, karp, witlinek. Mięso i ryby są wykorzystywane w postaci sproszkowanej. Naczynia są przygotowane bez dodatku tłuszczu lub gotowane na parze.
 • Jajka na miękko. Omlet dla pary.
 • produkty mleczne. Mleko może być dodawane do herbaty. Jogurt można jeść 2 miesiące po zabiegu. Pacjent może jeść kwaśne świeżo startego sera.
 • Warzywa i zioła. Gotowane i wytrzeć. Udziela się zgody na tylko jeść kalafior gotowany w oleju. Również użyteczne dyni i cukinii. Dopuszczalne stosowanie puree marchew buraki lub ziemniaki.
 • Jagody i owoce wykorzystywane są w ograniczonych ilościach. Powinny być świeże i naturalne.

Po resekcji żołądka taka dieta utrzymać przez 2-5 lat, nawet jeśli nie ma objawów choroby.

Dieta powinna być zróżnicowana i być oparte na tolerancji określonych produktów. W każdym przypadku należy stosować się do zaleceń lekarza prowadzącego.

Dieta dla chorych na raka jelita grubego

Jeśli rak jelita grubego jest konieczne, aby trzymać się określonej diety.

Dieta z raka jelita grubego obejmuje następujące produkty:

 • ryby morskie;
 • świeżej żywności pochodzenia roślinnego, w tym jego członkostwa włókna i substancje, które przyczyniają się do normalizacji przewodu pokarmowego;
 • wątroby;
 • słonecznikowy, olej z nasion lub z oliwek;
 • Laminaria;
 • w postaci kiełków pszenicy;
 • zbóż.

Ta dieta powinna być stosowana nie tylko dla ludzi, którzy zostali z rozpoznaniem raka jelita grubego. Spożywać pokarmy palone i półprodukty – umieścić świadome uszkodzenie ciała.

Dieta na obecność raka jelita grubego jest ukierunkowane na zmniejszenie różnorodności spożywanego pokarmu.

zasady posiłek

spożycie żywności odbywa się zgodnie z następującymi zasadami:

 • Porcje posiłków. Pacjent powinien przeprowadzić posiłki 6 razy dziennie, stopniowo.
 • Żywność musi być miękkie lub płynne, dzięki czemu łatwiej strawne.
 • Żywności nie mogą być stosowane w zimne lub gorące. Optymalna temperatura zbliżona do temperatury ciała, w taki sposób, aby nie powodować podrażnienie błony śluzowej żołądka.
 • W ciągu dnia, to zaleca się stosowanie 15% białka i 30% tłuszczu i 55% węglowodanów.

Polecane produkty

Zaleca się następujący układ zasilania:

 • Mięso, drób, ryby, mięso wieprzowe i wołowiny gotowane w podwójnym bojlerze w postaci proszku.
 • To wyklucza użycie mleko, alkohol, przyprawy i przypraw.
 • Należy jeść nie więcej niż 1,5 litra wody dziennie. Czy jakakolwiek ciecz, w tym zup.

Posiłki z rakiem jelita grubego w okresie rekonwalescencji

Żywność powinna być świeża tylko. Posiłki powinny zawierać lekkostrawne pokarmy zawierające wystarczające ilości minerałów i witamin.

Okres rehabilitacji nie jest zalecane stosowanie dużych ilości mięsa. Należy dodać, produkty mleczne. Lekarze zalecają stosowanie jogurt, twaróg, które przyczyniają się do odbudowy mikroflory jelitowej.

Dieta powinna zawierać świeżych warzyw i owoców, kasza ze zbóż i chleba z mąki pszennej. W małej ilości ryb można jeść gotowane.

Kategorycznie niedopuszczalne przejadanie się i pomijanie posiłków.

Dieta dla raka odbytnicy

Już w okresie przedoperacyjnym należy dokonać przeglądu dalszych obwód zasilający, gdyż jest ona niezbędna do szybkiego odzyskiwania ciała.

Wysoki poziom odpowiednich elementów zawartych w następujących produktów:

 • owoce morza (ryby morskie i kapusta);
 • wątroba wołowa;
 • ryż nieprzetworzonych;
 • zielony zioła;
 • brokuły;
 • głóg;
 • suszonych moreli i rodzynek;
 • rośliny strączkowe (fasola, soja).

Jest do organizacji władzy bardzo ważne w taki sposób, aby zapewnić szybkie przyswajanie pokarmu. Zaleca się unikać pokarmów, które przyczyniają się do wzdęcia, zaparcia lub niestrawność.

Jakie produkty nie mogą być stosowane w leczeniu raka odbytnicy?

Ograniczone stosowanie następujących produktów:

 • mięsa tłuszczowe;
 • palone, solone i wędzone produkty;
 • pieczenia, ciasta i słodycze;
 • Napoje zawierające gaz;
 • mocna kawa, herbata i czekolada.

Warunki dostawy w okresie po zabiegu

Jaka jest dieta po operacji na odbytnicy? Onkologia – diagnoza, która wymaga przestrzegania ograniczeń dietetycznych. Żywność musi być poddany obróbce termicznej, w postaci puree, o temperaturze bliskiej temperaturze ciała. Wszystko to przyczyni się do zmniejszenia poziomu fermentacji.

Jednocześnie, dieta powinna być zróżnicowana, aby dać pacjentowi energię do walki z chorobą.

Należy zaliczyć do wykazu dozwolonych produktów:

 • Zupa w obskurnym;
 • ser bez tłuszczu;
 • Medium kasza lepkości;
 • galaretki z owoców, jagód, galaretki i puree;
 • dania z ryb w brudny.

Mąka jest podzielona na 4-6 przyjęć. Spożytego pokarmu w małych porcjach. Dieta stopniowo się rozszerza. Okres rehabilitacji po resekcji guzów jelita trwa 2 lata.

wniosek

Wszelkie choroby, rak wymaga przestrzegania ścisłej diety. Należy zauważyć, że zasada sporządzanie diety nie jest taka sama dla różnych zmian nowotworowych w organizmie.

Jaka powinna być dieta na raka? Porady onkologa i dietetyk będą pilnie potrzebne. Specjaliści pomogą w dokonaniu właściwej diety.

Dieta w onkologii – ważną częścią terapii pacjenta. Bez właściwego odżywiania organizm nie może odzyskać.