467 Shares 9255 views

"Moulin Rouge" w Paryżu. Kabaret "Moulin Rouge"

Marzenia, marzenia! Nagle stają się rzeczywistością w kabarecie zwanym Moulin Rouge w Paryżu. Instytucja ta jest wizytówką miasta, tak samo jak Łuk Triumfalny czy Wieża Eiffla.


Kabaret "Moulin Rouge" to nie tylko miejsce rozrywki, ale jest to historia Paryża. Tutaj na tej scenie rozbłysły takie gwiazdy świata, jak Edith Piaf, Elton John, Charles Arznavour i Lisa Minelli. To było, aby zrelaksować się i zrelaksować się przyszedł Pablo Picasso i Oscar Wilde. Cóż, stałym gościem kabaretu był żaden inny niż Toulouse-Lautrec – mistrz plakatu reklamowego i utalentowany artysta postimpresyjny.

Dlaczego czerwony młyn

Jak wiadomo, symbolem kabaretu jest czerwony młyn. Dlaczego młyn? I dlaczego czerwony?

Wynika to z położenia Moulin Rouge na mapie Paryża. Po pierwsze, obok instytucji jest dzielnica czerwonych latarni. Stąd czerwony kolor. Nawiasem mówiąc, symbol młyna jest również wybierany przez przypadek. Na wzgórzu w pobliżu kabaretu jest nadal młyna Montmartre. Obok niego – słynna paryska instytucja "Dwa Młyny" z hali tanecznej i spora liczba odwiedzających. Ta restauracja otwarta wcześniej niż Moulin Rouge i została uznana za jej głównego konkurenta. Dlatego właściciele nowego kabaretu, który spodziewał się, że zgromadzi jak najwięcej gości, stawia na fiery tańce, podczas gdy jedzenie i alkohol były już na drugim miejscu.

Muzeum i klub pod jednym dachem

"Moulin Rouge" w Paryżu jest klasyczną instytucją elitarną, która od ponad 100 lat gości gości z całego świata.

Pierwsze wrażenie jest wspaniałe! Ten kabaret łączy elementy nocnego klubu patos i muzeum w tym samym czasie. Wnętrze Moulin Rouge po prostu nie może pozostać obojętne. Ekskluzywna kombinacja najbardziej zróżnicowanych stylów zdumiewa wyobraźnię. Antyki i współczesny, wschodnioeuropejski, awangardowy i surrealizm. Ale najważniejszą rzeczą, która sprawiła, że Moulin Rouge jest wyjątkowa i unikalna, jest słynny francuski cancan, który grzechotuje cały świat.

To tutaj po raz pierwszy z muzyką Offenbach widział widowiskowo ten piękny i energiczny taniec – beckoning poglądów, teasing ruchów, w górę spódnice ujawniając smukłe i gładkie nogi tancerzy, pończochy z pikantnymi czerwonymi podwiązkami i wesołymi okrzykami.

Moulin Rouge i Toulouse-Lautrec

W 1850 roku ten taniec został wymyślony przez Celeste Mogad i nazwał go "naturalnym kwadrylem". Wiele później Charles Morton zmienił nazwę na tańce na cancan. Po francusku słowo to oznacza "głośne dźwięki" ("hałas").

W tym czasie wszyscy rozmawialiśmy o tym niezwykłym tańcu, który był wykonywany w Moulin Rouge w Paryżu. Zdjęcia, obrazy i plakaty słynnego francuskiego malarza Henri Toulouse-Lautrec przyniosły jeszcze bardziej popularny kabaret. Życie tej instytucji było głównym tematem jego pracy. Artystka lubiła przedstawić elitę publicznych i dobrych kurtyzan. Od czasu otwarcia instytucji, Henry stał się jego stałym gościem. A jego muzami byli tak znani tancerze jak Louise Weber, Jeanne Avril, a także śpiewacy, a nawet klowny.

Toulouse-Lautrec z jego dziełami chwalił nie tylko samego siebie, ale także kabaret "Moulin Rouge". Popularność tej instytucji nabierała tempa każdego dnia. W 1891 r. Osiągnął szczyt. W tym samym roku wzięła udział reklama zewnętrzna.

Z roku na rok

Kabaret "Moulin Rouge" w Paryżu został otwarty na początku października 1889 roku. To wydarzenie zostało zaplanowane na czas zbiegający się z Światowym Dniem Wystawowym. "Młyn rozrywki" kręcił się aż do pierwszego świata. Zatrzymał się dopiero w 1915 r. Jednakże po siedmiu latach instytucja ponownie otworzyła drzwi dla gości.

W 1937 roku kabaret po raz pierwszy ulegał zmianom we wnętrzu. Właściciele postanowili przekształcić ją w nowoczesny klub nocny. Program rozrywkowy "Moulin Rouge" składał się z różnych rozrywek, atrakcji, sztuczek i tańców. I, oczywiście, korona instytucji nadal była francuskim cancanem.

W 1864 roku na scenie Moulin Rouge zainstalowano ogromne akwarium. Oprócz ryb, w nogach pojawiły się nagie dziewczynki. Oczywiście publiczność była zachwycona tą innowacją.

Goście kabaretu od pierwszych dni pracy byli reprezentantami najbardziej zróżnicowanych warstw społecznych: inteligencji, arystokracji, ludzi sztuki. I nawet królewski książę brytyjskiego tronu, Walijczyk lubił odpoczywać w "Czerwonym Młynie".

Słynna kurtka z kanu

Prawdziwy cancan można zobaczyć tylko tutaj. Ten taniec jest całością ceremonii, która odbywa się według jego kanonów i tradycji. I do dziś wszystko, co wyróżniało jakościowo "Moulin Rouge" w Paryżu od innych podobnych instytucji, pozostało niezmienione.

W słynnym tańcu nie tylko są zakaźne momenty i niezwykłe piękno, ale także tajemnica i tajemnica. Kankan wywołuje śmiech i łzy na widowni. Dżetów, piór, cekinów, eleganckich kostiumów, wdzięcznych ruchów, niesamowitej muzyki, wspaniałej scenerii i oczywiście pięknych tancerzy. Ich wdzięczne postaci i wspaniałe oblicze to godność tańca.

Nawiasem mówiąc, dziś w kabarecie jest wielu naszych pięknych rodaków. W tym nic dziwnego i nieoczekiwanego. W końcu cancan to chyba najpiękniejszy taniec. Dziewczyny rosyjskie są najpiękniejsze.

Występy w Moulin Rouge

Dzisiaj program kabaretowy działa bez dni wolnych i składa się z dwóch pokazów. Pierwszy to słynny spektakl "Bajka". To tutaj widzowie mogą cieszyć się legendarnym cankiem, w którym uczestniczą tancerze pierwszej klasy. Ten program działa codziennie i zaczyna się o dziewiątej wieczorem.

Zasada kabaretu Moulin Rouge w Paryżu jest wszystkim dla zwiedzających. Dlatego podczas pierwszego występu pyszna kolacja jest oferowana w eleganckiej scenerii z muzyką. Jeśli nie chcesz być rozproszony przez jedzenie i rozmawiać podczas show, możesz przyjść na dwie godziny przed prezentacją. Kolacja serwowana jest od godziny 7.

Drugi występ zaczyna się o jedenastej wieczorem. Starannie kelnerzy oferują Państwu butelkę wyrafinowanego francuskiego szampana dla dwojga.

Cena przyjemności

Ceny biletów kabaretowych są ustalane na cały rok. Już od 1 kwietnia 2014 r. Można obliczyć koszt biletu do odpowiedniej liczby 2015 roku.

Ceny całkowicie zależą od zestawu naczyń. Więc na pokaz wraz z kolacją dasz od 175 do 215 euro za jedną osobę. Jeśli wolisz zrezygnować z obiadu i wziąć tylko pół szampana, cena jednego biletu wynosi 112 euro.

Koszt jest wskazywany przez wizytę w jednym przedstawieniu (lub 9 godzin lub 11).

Dla dzieci w wieku poniżej 11 lat zniżka: cena biletu wynosi 50 euro. Dzieci poniżej 6 roku życia w instytucji nie są dozwolone.

Warto zauważyć, że mimo dość wysokich cen, kabaret jest zawsze pełen turystów. Bilety na koncert zostaną wyprzedane kilka miesięcy wcześniej. Dlatego, jeśli chcesz dostać się do Moulin Rouge, zadbaj o wszystko z wyprzedzeniem.

Wszystko jest przyzwoite

Kiedy mówią o kabarecie, przede wszystkim pamiętają "Moulin Rouge". Te słowa stały się praktycznie synonimem. Jednak jeden mit powinien zostać rozproszony. Można usłyszeć, że tancerze w tańcu kabaretu nie tylko cancan, ale także coś gorącego …

W historii istnienia instytucji, ani jedna tancerka nigdy nie została pozbawiona! Jedynie raz, w odległym 1983 roku, w kabarecie artystów obejrzało się razem z ich modelami. Podekscytowane dziewczyny chciały tu stwarzać. Ale gdy tylko zaczęli się rozbierać, jedna z nich wezwała policję. Potem wszystko się skończyło. Więc jeśli chcesz zobaczyć striptiz, idź gdziekolwiek, ale nie w Moulin Rouge! Wszystko jest przyzwoite tutaj, tylko tańczone są francuskie cancan, które, wierzcie mi, przynoszą mi nie mniej przyjemność.

Warto odwiedzić Moulin Rouge w Paryżu. Opinie o tej instytucji są pozytywne i kolorowe. Ale, jak mówią, lepiej widzieć siebie raz, niż słyszeć sto razy.