645 Shares 9873 views

Geranium łąka, bagno i domu

Geranium – to jest prawdopodobnie jednym z najczęstszych roślin w ogrodach i roślin doniczkowych. Patrzy harmonijnie na parapecie w biurze lub mieszkanie świetnie wygląda w skrzynkach balkonowych, domy i ogrody. Roślina tworzy ciepłą atmosferę w domu, posiada pozytywną moc, i dlatego można je znaleźć częściej niż w innych kolorach.

Pelargonie w inny sposób jest również nazywany Pelargonium, i jest ona reprezentowana przez wielką różnorodność gatunków. Istnieje więcej niż kilkanaście odmian tej rośliny, z których najbardziej znane to łąka geranium, dom i brodzenia. Aby prawidłowo dbać o te typy powinny stać się lepiej zapoznać z tymi roślinami. Pomimo faktu, że wszystkie one należą do tej samej klasy, z których każda ma swoje różnice należy wziąć pod uwagę przed rozpoczęciem hodowli.

Geranium ki – roślina wieloletnia rozgałęzionych, wyprostowany macierzystych, których wysokość mieści się w zakresie od 40 do 110 cm w Rosji, tego typu jest najczęściej w jej środkowej części, jak również w Syberii .. Geranium uprawy na polach, skraju lasu, łąki, w pobliżu mieszkania ludzi, zwykle wzdłuż ogrodzenia i dróg. Geranium łąka został podzielony, naprzeciwko palmately liści, które są opuszczone, jak łodygi. W górnej części trzonu w lepkim geranium, jeśli impregnowana klejem. Zatem zakład stara się chronić ich pyłek z zjedzone przez owady. Łąka kwitnie geranium od czerwca do końca września, a jej owocem jest jak pudełko przypominający dziób. Roślina jest ceniona nie tylko swoim pięknem, ale również właściwości lecznicze. Kwiaty, liście i łodygi są zbierane, jak i postaci leku roślinnego stosowany jest do wytwarzania naparów leczniczych. Zastosowanie tego środka w niegojących się ran, odleżyn, chorób układu oddechowego, podniecenie, nadmierna nerwowego ciężkiego menstruacji i padaczki.

Geranium Marsh występuje głównie w nizinę mokrych łąk i bagien. Jest w stanie się czołgać na niższych gałęziach sosen i brzóz, i przekręcić je z ich łodyg. Ze względu na brak wsparcia łodygi nie ma nic podobnego podróży po ziemi. Jego długość wynosi między 30 a 100 cm Cechy bagno geranium są grube wybrzuszenie. – Węzły, które dzielą łodygę w kilku miejscach. Ze względu na fakt, że długo wynikała ilość takich składników może osiągnąć dużą liczbę geranium brodzenia otrzymał popularna nazwa – „stokolenets”. Kwiaty tej rośliny są duże, pojedyncze, fioletowo-czerwony lub fioletowy.

gatunek do domu Pelargonium jak również jego bagno i łąki „siostra” nie dość kapryśny. Bo to jest łatwe w pielęgnacji, łatwo jest propagowanie i kwitnie przez długi czas, bogate i piękne. Oprócz urody, dom geranium jest obdarzony przydatnych właściwościach. Liście rośliny produkują specjalne substancje antybakteryjne, które mają zdolności hemostatyczne odpychają różnych owadów, a nawet zabić zarazki. Olejek geraniowy jest aktywnie wykorzystywane w aromaterapii ze względu na fakt, że jest to wielki zwiotczających.

Do domu geranium jest dobrze zakorzeniła się w pomieszczeniach, konieczne jest, aby zapewnić żyzną glebę, która zawiera ogród warzywny ziemi, torfu i piasku. Przy wyborze roślin do garnka, należy wziąć pod uwagę fakt, że małe doniczkowe pelargonie kwitną lepiej, bardziej jasne i piękne. W celu korzeni kwiat zrobione regularnie powietrze i woda nie stagnacji w doniczce powinna być regularnie rozluźnić ziemię i zrobić dobry drenaż. Podczas podlewania nie zapominaj, że lepiej jest suche rośliny, niż przelać. Gdy nadmierna ilość wody może pelargonii przestają kwitnąć, pomimo faktu, że liście są świeże i dobre.